Jump to content

Recommended Posts

Днес Huawei са направили колосална (по мое мнение) грешка - въпреки отличните финансови резултати са уволнили повече от 600 (от общо около 800) техни служители в Щатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е все тая. Мисля си обаче, че има вероятност обещаният на Визко линк да се отложи малко във времето.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, nickgaidarov написа:

На мен ми е все тая. Мисля си обаче, че има вероятност обещаният на Визко линк да се отложи малко във времето.

Аха, щот пък някой го е чакал...На всички ни беше ясно, че дори до края на годината няма да има такъв ...:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо де, и в началото на следващата да е, пак бива. Но ще го има линка, надявам се по-скоро - особено ако от Huawei поспрат малко с издънките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролята на този линк изигра Тръмп по време на срещата на Г-20, но те явно прекалено много си повярваха и сега ще трябва да почакат малко.

Във всички случаи обаче бурята ще утихне и всичко ще си дойде на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ,какво ли се случва с Leica и Huawei ?

https://www.huaweicentral.com/huawei-mate-30-series-to-feature-air-glass-and-supersensing-camera/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това винаги е било маркетингов трик - Уявей си ползват стандартни оптики и сензори от Сони, просто си плащат на Лейка, за правото да изпишат тяхното име на телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля сме коментирали тази тема...

https://www.google.es/amp/s/www.zdnet.com/google-amp/article/7-things-to-know-about-leica-and-huaweis-partnership/?espv=1

Дали е маркетинг или Лейка участват в някакви разработки, си знаят от двете компании, но ми е странно как без никаква гласност по темата изведнъж едните изчезват...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми явно са решили, че не им се плаща за надпис, за който най-вероятно никой не му пука, важен е крайния резултат :D

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайният резултат интересува малко хора. Но вече и първокласниците научиха, че надписът "leica" не означава нищо, т.е. рекламния слоган се е изчерпал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още нещо съвсем прясно във връзка с горното видео, като се надявам и НИКО поне за малко да загърби спамаджийските си хомосексуални щения и се съсредоточи върху темата:

https://btvnovinite.bg/svetut/veche-e-oficialno-huawei-mozhe-da-izostavi-android-oshte-utre.html.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Новина" ли "предрече" мила?^_^ ПАК?

Я спОдели сега тука, като на едни добри авери, как се отнасят санитарите с теб? 

Ето мамина гугутке, обАрни внимание (ако успееш) на датата миличка:

Huawei unveils its self-developed operating system: HarmonyOS

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датата е 9 август 2019 г., т.е. вчера.

Имайки предвид достолепната ти възраст, старче, за мен е загадка защо за теб това е "отдавна".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, nickgaidarov написа:

Ти чете ли го тоА линк въобще ? Толкова глупости на едно място не бях виждал скоро изписани...Включително :

Хуауей щял да доближи Епъл и бил застрашен от фалит...:hilezh::hilezh: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на първото си прав, тъй като по-скоро Apple трябва да доближава Huawei - както като върхови технологии, така и обем на продажбите. По отношение на второто обаче не си, защото в статията е отбелязано, че само някои анализатори са предполагали, че след санкциите Huawei ще се окаже на ръба на фалита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 продадена бройка на новите модели на Епъл, каквито и да са те, покрива сигурно 10 продадени евтинджос пръчки на Хуауей. Не винаги по-големия обем продажби означава по-големи приходи. Мисля всеки е наясно с това. Тия в препълнения магазин, гарантирано огромната част от тях се редят за най-евтините модели или разглеждат. Както е и по нашите магазини. И единственият човек в магазина на Епъл в клипа ако е купил техен смартфон, е направил по-голям оборот от стадото в другия.:hilezh: Хубаво е обаче, че все повече хора на запад си отварят очите и отказват да им се пробутва едно и също нещо за ново всяка година и това си личи по прогнозираните и отчетени продажби на Айфон и финансовите резултати от мобилното подразделение на Самсунг за последния период.

 

ПП Хуауей никога не е бил и няма да бъде заплаха, нито за Епъл, нито за Самсунг. Тук говорим за гиганти, които са си стъпили здраво на мястото и могат с години да си позволяват да оплескват нещата без това да носи сериозни последствия. Неведнъж смешници като 1+ са обявявали модели за "убийци" на Айфон. Нещо да сте видели да се промени? Кучетата си лаят, кервана си върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав, променят се нещата, защото уявей взе доста сериозен пазарен дял. Виж примерно тази статистика:

Quote

iPhones sold:

2018: 217.72 million

2017: 216.76 million

2016: 211.88 million

2015: 231.22 million

2014: 169.22 million

2013: 150.26 million

2012: 125.05 million

2011: 72.29 million

2010: 39.99 million

2009: 20.73 million

2008: 11.63 million

2007: 1.39 million

По-тъжното е, че въпреки огромните приходи, епъл почти нищо не инвестира в R&D и се очаква следващия айфон, освен, че ще е грозен, да бъде също с минимални подобрения в сравнение с предишния модел (допълнителна ултра-широкоъгълна камера). В Азия, където е основния пазар на телефони в момента, епъл са изпаднали от топ 3 по продажби.

 

А хората купуват пръчки, защото те все повече се доближават до флагманите и разликата в качеството в момента е основно върху камерата - иначе като екран, дизайн, перформънс и пр няма почти никаква разлика.

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Може да пропуснете малко подвеждащото заглавие, в клипа този обяснява за една практика на Епъл, за която не знаех. Учудването ми беше огромно и още повече се отвратих от тая компания, деба измекярите.

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хано, не те подмятам в никакъв случай с това, а е съвсем сериозно - ще чакам да видя новината, че Епъл или Самсунг са се уплашили много от Хуауей и правят подобрения на пожар по моделите си. Дано форума да съществува още след толкова години, че да го обсъдим.

Като гледам какви грозотии изкараха Самсунг, изобщо не си личи, че се стараят да постигнат нещо с S10/Note10. Поредните безсмислени пълнежи след S8/Note8 серията, само цените вървят нагоре. За Епъл това важи с още по-голяма сила.

Хуауей не са силни в нищо, освен в подмолния си маркетинг и в добрият контрол на необразованият индивид, по подобие на Епъл. В това съм се убедил неведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...