Jump to content

Recommended Posts

Извинявай, но не мога да се съглася, че S10/Note10 са грозни телефони :D Айде Note10 ми е лееко квадратен, не бих го нарекъл грозен обаче, a S10 пък няма нищо грозно, всякви кексове ви взех за него и то не евтини и в 99% от времето го нося без, само съм му лепнал едно фолио на гърба от dbrand.

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, s7r3l0k said:

Хано, не те подмятам в никакъв случай с това, а е съвсем сериозно - ще чакам да видя новината, че Епъл или Самсунг са се уплашили много от Хуауей и правят подобрения на пожар по моделите си. Дано форума да съществува още след толкова години, че да го обсъдим.

Като гледам какви грозотии изкараха Самсунг, изобщо не си личи, че се стараят да постигнат нещо с S10/Note10. Поредните безсмислени пълнежи след S8/Note8 серията, само цените вървят нагоре. За Епъл това важи с още по-голяма сила.

Хуауей не са силни в нищо, освен в подмолния си маркетинг и в добрият контрол на необразованият индивид, по подобие на Епъл. В това съм се убедил неведнъж.

Напълно съм съгласен. Епъл и самнянг не се плашат, но пускат и ще пускат все повече телефони в средния клас, с все по-добри параметри (говори се, че и малкия SE ще е включен в гамата на следващите айфони)

Също е факт, че уявей завземат все повече пазарен дял, вече са втория най-голям производител на телефони след самнянг. Миналата година, маркетинга на П30 Про беше страшно агресивен - наистина впечатляващ и естествено рибите кълват на телефон, с грозен UI, който не може да снима филмчета (може де, ама с много фалшиви цветове, нисък битрейт и отвратителен звук).

 

Самнянг не знам какъв им е проблема - дадоха си 90 херцовия екран на 1+7, мощния сензор за бъдещия Ми Микс 4, екран "водопад" на Опо а те пускат новия Ноут с почти същите параметри като С10, само с малко подобрен дизайн и никаква иновация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епъл откриха амолед екрана с айфон 10 .... сега ги чакаме да открият ултра-широкоъгълната камера, бързото зареждане (поне 45 вата),  отпечатък под екрана, алгоритъма за нощни снимки, екран с над 60 херца, тъмната тема (тяхната ще е уникална) ииии дизайн, различен от този с веждата.

 

По това време, другите ще продават изцяло безрамкови и сгъваеми телефони, със скрити под дисплея камери.

 

И междувременно:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.08.2019 г. at 13:05, s7r3l0k написа:

1 продадена бройка на новите модели на Епъл, каквито и да са те, покрива сигурно 10 продадени евтинджос пръчки на Хуауей.

 Неведнъж смешници като 1+ са обявявали модели за "убийци" на Айфон. Нещо да сте видели да се промени? Кучетата си лаят, кервана си върви.

Долу -горе си точно около 5г назад с инфото, като чета какви ги пишеш...

Нещата са се променили и то много ! Айфон вече може да се нарече Igone ...Не ми се изброява колко са изостанали технологично, маркетингово и в развитието на иновации и нови технологии. Чак ми е смешно като мине-не мине и избухнат с новина, "Епъл ще изненадат потребителите си с дарк моуд", "Епъл пускат IpOd " :hilezh: 

Добре , че имат останали хард кор фенове , които  не могат да прогледант и си мислят ,че все още китайските телефони са някаква евтина ширпотреба и едва изкарват няколко месеца. Не ми се рови да ти пусна какви печалби отчитат Хуауей и къде се нареждат и това в състояние на търговска война и изцяло орязан пазар за тях в Сащ...

БТВ, те и Нокия навремето не изглеждаха особено уплашени и не бързаха с "подобренията на пожар", докато просто не паднаха в канала...

 

 

На 12.08.2019 г. at 19:06, s7r3l0k написа:

 

Хуауей не са силни в нищо, освен в подмолния си маркетинг и в добрият контрол на необразованият индивид, по подобие на Епъл. В това съм се убедил неведнъж.

Уоу ! Ти сериозно ли ? 😆🙄:hilezh:

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май не разбра какво каза той... Марджина на печалба на Епъл от един телефон е доста повече от на един хуявей, просто китайците продават много повече бройки, много повече и заради това може и да им е по-висок оборота от телефони.

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, ole написа:

Ти май не разбра какво каза той... Марджина на печалба на Епъл от един телефон е доста повече от на един хуявей, просто китайците продават много повече бройки...
 

Разбрах го много добре, но пазара в БГ, не е пазара по света, където нахапаните ябълки ги раздават по две за лев и една подарък, само и само да подпишеш договор с оператор...Да не забравяме, че и един продукт включва в себе си инвестицията за разработка на дадена технология, маркетинг , реклама и куп други разходи освен хардуер...Така че не може да твърдим изобщо каква е себестойността и крайната цена на единия и другия, защото това зависи от броя на продажбите .Просто подобни разсъждения са прекалено елементарни, за да се коментират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах някъде по-горе, реални проблеми за Huawei няма и не се очакват:

https://www.kaldata.com/it-новини/сащ-вероятно-ще-удължи-гратисния-пери-316159.html.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Supreme тръгва по утъпканата от Apple пътека: https://lifestyle.bg/mobile/supreme-bazoviyat-3g-telefon-i-porednata-ludost-na-modata.html

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.07.2019 г. at 8:15, nickgaidarov написа:

До края на този месец ще пусна линк. Към момента просто се радвайте на поредната ценна информация, дадена в аванс и безплатно.

 

Нещо линк, това-онова? :huh:

 

Или чакаме "друг" месец да мине!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/23/2019 at 9:33 PM, nickgaidarov said:

На мен ми е все тая. Мисля си обаче, че има вероятност обещаният на Визко линк да се отложи малко във времето.

Явно не си прочел това.

On 8/18/2019 at 7:00 PM, nickgaidarov said:

Както писах някъде по-горе, реални проблеми за Huawei няма и не се очакват:

https://www.kaldata.com/it-новини/сащ-вероятно-ще-удължи-гратисния-пери-316159.html.

Донякъде и това върши работа, като към горния линк мога да добавя, че САЩ действително удължи гратисния период за Huawei, и най-вероятно ще продължи да го удължава до окончателното отпадане на т.нар. "санкции".

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо отново тъничко изпуска момента, как Гугъл са заявили, че мейт 30 про, или както ще се казва там, няма да има официален лиценз за системата и апликациите.

Сигурно не е изтекъл тоя месец, дейба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е официално становище на Google, а към момента е нещо от вида - някой ми каза, че бил чул, и хайде Ройтерс го написали.

Ще отбележа, че Huawei притежава лиценза за ARMv8 чиповете, какъвто е и Kirin 990, който се ползва в Mate 30 Pro и няма как да бъде засегнат от забраната, въпреки че този телефон е действително нов продукт.

В края на краищата истината ще се разбере на 19 септември при представянето на Mate 30 Pro.

3 hours ago, yavor20v said:

Париж.... really ? :hilezh: 

Bien sur.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но в рамките на обещания месец Huawei се издъни, демонстрирайки мускули с уволнението на повече от 600 свои служители в САЩ - при това съвсем безпричинно, въпреки отличните финансови резултати.

Намерили пред кой да демонстрират мускули.

Веднага след този случай, още същия ден, аз написах в този форум, че официалното отпадане на т.нар. "санкции" ще се отложи неопределено във времето. Между впрочем, поне до момента, Huawei реално с нищо не са усетили тези "санкции".

Или май-май четеш избирателно, само това, което ти отърва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

LG последно големи боклуци продават, и аз се опарих от тях. Брат ми взе две бройки G7 - но тук в България са на висока цена за качеството си. Сега съм на Самсунг и всичко е ОК. Чудя се дали да си взема Galaxy 10? Струва ли си 10+? Всякакви мнения ще са ми полезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Note 10+ много повече си струва - по-добър екран и звук, по-голяма батерия, европейската версия е с по-нов ексинос чипсет и най-вече е с UFS 3.0 вградена памет, която е доста по-бърза от тази в С10. Но няма 3.5 мм жак за слушалки, ако ползваш такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам жак постоянно, а и отделно ми е много голям самия телефон. Безжичните слушалки не ме кефят - още едно устройство за зареждане. Единствено ми харесва многото рам (незнам дали ще ми е нужна). Сега имам Галакси 8, което си върви супер вече две години. Но LG-то ми се строши за пореден път и ще го махам. Май се насочвам към S10, стандартния. А и Виваком го дават с добра отстъпка за преподписване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах от С8 на С10 и разликата в рамта си е осезаема. Телфона е малко по-голям и по-неудобен, но се свиква... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Новите Huawei Mate 30 и Mate 30 Pro действително са без вградени приложения на Google, но те могат да се ползват през браузър.

Така че някакво реално ограничение все още не се забелязва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори немалко потребители считат липсата на вградени приложения на Google за допълнителна екстра, тъй като те натоварват в значителна степен работата на телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте 

Малко банален въпрос но да попштам как да направя буквите на клавиатулата по-големи 

За шрифта ва самия език съм наясно !

Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...