Jump to content

Recommended Posts

Самсунг могат да си изтеглят цялата С20 серия от пазара и да се скрият до догодина. Няма да сгрешат. Не съм фен на Хуауей, обаче тази година удариха корейците в земята, както никога досега. А с ноута каквото и да направят, се очаква Мейт и положението, за съжаление, ще стане още по-неприятно.

Същевременно, заради възможността за до 100W зареждане, SD875 се очаква на цена 130$, спрямо 80$ за 865, така че догодина ще става все по-тъжно и по-тъжно.:steinigung:

Някой беше казал нещо за слушалките на Сони, с които подаряват новите експирии, че да ги разкарат някак. Сони може да не правят добри телефони, обаче точно тези слушалки са жестоки и са най-доброто за ежедневна употреба у дома и навън. Само позитиви мога да напиша за тях, откакто ги имам. Единствените слушалки, които се доближават до тях са Bose Quietcomfort 35 II, които са 200-300лв по-скъпи, но не са 200-300лв по-добри.:hilezh: Не съществува по-добър ANC в over-ear слушалки от този, в XM3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, това за слушалките е единственото вярно нещо, в онова ревю за Сони, къде го коментирахме.

Ако обаче  и Хуауей зарежат облите дисплеи при Мейт, това ще е вече истинска тенденция  + евентуално по-ниска цена и още по-шоши новини за СамсунК...

Преди 16 часа, Groober написа:

И С20 серията не е с извити диспечери ....само това уцелиха правилно :hilezh:

Тъй де, и аз тва казвам ,щом тенденцията продължава. 

За второто си аЦки прав...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-20-ultra-100-plus-camera-defects-report

"Над 100 оплаквания от дефекти в камерата в новият Note 20 Ultra". Става въпрос за лошо сглобени камери с пролуки между елементите, което води до прах под защитното стъкло и получаване на конденз. Чака се реакция от Самсунг. Не обръщайте внимание на обясненията как няма проблем, устройствата си работят така и как това е съвсем нормално за масово произвеждани устройства. Все пак тоя сайт е направен с цел да се лижат корейски задници. Същият сайт прави неадекватни оценки на телефоните им и тръби, че цената на Note 20 ултра е отлична, нищо че е по-орязан от S20 Ultra, но по-скъп от него. Доживях да видя Note серията да падне под "S". Прав бях, като казах, че тия могат да си изтеглят цялата 20-та серия и да се скрият до догодина.:hilezh: Бати посредствените телефони изкараха тая година.

2600лв за апарат, с който да гризнеш дървото от първият ден на употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те пък твоите изказвания много адекватни, само хейт. С какво е орязан спрямо S20 Ultra-та [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Samsung Galaxy S20 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде кажи, че Самсунг заслужават похвали с това, което сътвориха тази година. Безброй ъпдейти, целящи да поправят телефони, напускани, без да са завършени. То не бяха проблеми с камерите, които още ги има, то не бяха всякакви цветове на екраните, то не беше прегряване на глобалните версии, избери си. Сега и нота е безобразно сглобен. Това ли получи с предишните "S" серии, които ползваше? А да знаеш, че поетапно всички се отказват от 108MP-сензор на самсунг, щото е дърво и проблемът с автофокуса не може да се поправи напълно, тъй като е лимитация на самият сензор, а не софтуера му? И че бюджетният сензор на Omnivision OV48C бие разработката на самсунг с лекота и е над нивото на IMX686 или какъвто е там идентичният Сони сензор? Omnivision преди се ползваше в най-евтините телефони, защото бяха с най-малки възможности и качество. Сам си прецени колко изостават Самсунг. Дали е случайно, че след като в Ю. Корея се надигнаха срещу Exynos тихомълком беше променено оборудването и сега всички телефони, продавани там са със Snapdragon? Изводите оставям за теб. Пък ти се радвай на придобивките, нищо че се плащат същите пари като за далеч по-добрият вариант.

 

Доколкото S20U/N20U - отпада TOF, защото отново на Самсунг tof технологията е боклук, а Lidar на Sony е ексклузивно само за Apple. Сам разучи защо е така. Вторият сензор след основният също по-умрял (провери големината на пиксела), предната камера и тя е надолу, "бързото" зареждане изобщо не е бързо, 45W за S, срещу 25W за нот, докато другите вече пускат модели с по 100W и нагоре, резолюцията на нота е някаква нестандартна. Това малко ли е, или мислиш, че е основателна причина нота да струва повече, заради един стайлъс?

 

Това всичко го казвам, като собственик на Note 9, който преди е имал всички останали Note серии, без 7. Та, доста дълго време съм подкрепял Самсунг. Все още имам и работещ Note 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самсунг скоро ще са скъп спомен за добра марка и настоящ снабдител на операторите със посредствени слушалки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.sammobile.com/news/infamous-green-tint-screen-issue-returns-galaxy-tab-s7-plus-note-20-ultra/

 

Още зелени екранчета. Положението става все по-добро и по-добро...:steinigung:

 

От друга страна ZTE се очаква да представи първият в света телефон с предна камера под екрана на 1 септември. Естествено, очаква се селфи снимките на такъв тип телефони да отстъпват на тези с нормалните предни камери, защото камерата трябва да "надникне" през матрицата на екрана. Догодина се очаква да става по-интересно с този тип разположение на камерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Sony Xperia 5 ii, малкото копие на Xperia 1 ii, само че със 120hz опреснителна честота на екрана.
Ще го представят на 17 Септември. Очаква се и да имат 3 години поддръжка, което означава, че трябва да стигнат до Андроид 13.
Определено един от тези двата модели ще си взема.
От 2 месеца съм с айфон Xs, ебати и боклука неземен, продавам го за 1000лв, ако някой иска.

Редактирано от Diido0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото зорлем изкарва 4 часа на екран... И само да вметна, че айфоните изобщо не си заслужават парите.

Единственото хубаво и отличаващo се нещо беше FaceID.
Както и да е, вече е при новият си собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Последните няколко дена имам проблем с GPS-а в София, операторът ми е Мтел.

Някой друг забелязал ли е  такъв проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам проблеми с GPS-a, аз също съм към А1, но за позициониране ползвам хардуерния GPS модул на телефона + мобилната мрежа. Така, че дори и да няма мобилен оператор позиционирането си работи както трябва, но трафика и всичко останало от WAZE (камери репорти и т.н.) също си работи - т.е. интернета също е ОК.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.10.2020 г. at 19:48, robobug написа:

Последните няколко дена имам проблем с GPS-а в София, операторът ми е Мтел.

Някой друг забелязал ли е  такъв проблем?

Звучи , сякаш имаш проблем с телефона по-скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два-три дни нямаше проблем, вчера пак му трябваха 2 минути, за да заработи.

Още двама абоната на мтел се оплакаха миналата седмица.

Когато си хване ГПС сигнал - работи, но студеният старт е бавен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо има GPS сигнала с оператора?? GPS сигнала идва от сателити в орбита. Ако мислиш че има някаква връзка, направи няколко опита със и без SIM карта.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това само спестява някакви секунди след рестарт. Преди малко пробвах стария Айфон 6+ без SIM карта и с изключено Wi-Fi. Само 10 секунди след рестарт ме локализира до 10 метра, след още 10 секунди вече е 1 метър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, robobug написа:

Два-три дни нямаше проблем, вчера пак му трябваха 2 минути, за да заработи.

Още двама абоната на мтел се оплакаха миналата седмица.

Когато си хване ГПС сигнал - работи, но студеният старт е бавен.

Това при мапс или с кое приложение ? Ако не е офлайн навигация, по-скоро е нета им...Тогава верно, мнооого бавно се случват нещата и се губиш по картите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мапс  ползвам - проверявам за задръствания.

Ресетнах телефона, пак в центъра на София има някакъв лаг. Купих и нов телефон :), сегашният е на 3,5г,  тия дни ще пробвам новия.

Утре ще питам и другите хора с подобен проблем какви телефони използват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, изпуснах телефона от около метър височина. ? Удари се по дисплей в ръб на маса. Видимо няма пукнато,счупено и т.н. по дисплеят,но екрана седи черен. Телефонът работи - получава обаждания и съобщения,но няма как да се видят. Имам два въпроса:

1. Възможно ли е да се разкачил лентовият кабел на дисплеят ?

2. Възможно ли е докато намеря сервиз да го вържа по някакъв начин към лаптопа и на екрана на същият да мога да виждам екрана на телефона ? Задавам този въпрос,понеже при връзка с компютър открива телефона,но до там - не се появяват директориите. При връзка със Samsung Switch казва,че не е активира USB file transfer и да го активирам. Да,но без работещ диспелй няма как да стане да го активирам. С две думи - има ли начин да си източа информацията от телефона на компютър по някакъв начин без работещ дисплей ?Enable GingerCannot connect to Ginger Check your internet connection

or reload the browserDisable in this text fieldEditEdit in GingerEdit in Ginger×

Sent from my MYA-L41 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дисплея е черен, но тъча му все още работи можеш да го свържеш с HDMI адаптер към телевизор. Ако обаче тъча е заминал ти трябва и USB хъб, така че освен HDMI адаптера да можеш да закачиш и мишка.

 

Не каза каква марка е телефона, но ако дисплея е LCD, освети го със силна лампа и виж дали се вижда нещо при включено положение.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...