Jump to content

Recommended Posts

Поръчах си С21, днес дойде. Супер разочарован съм. Ползвам С10 в момента и най-вероятно ще върна С21. Дисплея не е едж, което за мен е скандално за С серия, няма датчици за пулс и сатурация. Сглобката ми изглежда евтина...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че навсякъде се споделя същото мнение за модела, а същевременно чупи рекорди, поставени преди 4 години от S8.:nixweiss: От тогава насам потъваха бавно. Последните ставащи серии бяха S10 и Note 9. За мен е скандално, телефон за 1700лв да дойде в празна кутия, да има пластмасов гръб, дебели безели, никакво подобрение в камерата спрямо предходното поколение и умрелият им Exynos. Единственият телефон, в който подобни лишения си заслужаваха, беше S20 FE. И това беше предоволно отразено в цената. Дано и тази година да изкарат смислено FE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чупи рекорди, защото цените са много привлекателни. Аз го връщам утре. С8 за мен беше феноменален телефон за времето си. Ако изкарат същия корпус с 8гб рам и читав процесор - купувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре S10+. Засега няма да го сменям. Но ще се наложи след време. След две години стават лагави. Заглеждам се по пикселите.

Редактирано от dpf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Хубава тема, прочетох последните няколко страници. Доста Андроид телефони ми минават през ръцете и всички имат добри и лоши страни. За себе си съм избрал OnePlus като марка. Не видях да е обсъждано, може би по-назад в темата има някаква информация, но не стигнах до там. Разцъквал съм всички модели от последните 2-3г и съм мега доволен как се държат телефоните. В момента пиша от OP 3,  който е вече на 4+ години и като изключим леката деградация на батерията работи по същия начин като в ден 1. Андроида е супер изчистен, което за мен е плюс, а откъм бързина са топ. Хай енд телефоните им не отстъпват по нищо на големите марки, а са на доста по-ниски цени. Може да се поръчват првз официалния OnePlus сайт и си имат 2г гаранция. Идват за 4-5 дена по DHL. Гледам, че последно време доста бг сайтове ги предлагат също. Мнението ми малко звучи като реклама, но не е :) Не продавам телефони, просто наистина съм много доволен от марката. Мои приятели си накупиха също и от тогава друга марка не пипат. 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.03.2021 г. at 9:39, sweep написа:

Ще ги преживея датчиците, но няма да преживея едж дисплея. Връщам С21 и си оставам с С10. 

Аз пък след S7edge, точно това е едно от нещата, което чакам да разкарат от флагманите...Но всеки си има собствен вкус...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1+ много отдавна не са конкурентна марка - нито ценово, нито като предлагани характеристики. Сега правят някакви заявки за новото 9, но надали ще е много интересно, с оглед на очакваните цени. Иначе казано, след първите няколко модела, спряха да бъдат фактор. Цените им отдавна са при тези на премиумите от другите марки, но например изостават доста при фотографията, която така или иначе винаги им е куцала. Превърнаха се в ширпотреба. Няколко души познавам, които редовно купуваха такива, след 5/Т всички зарязаха тая марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При OnePlus след целия хайп с единицата и всичките бъгове с нея, нещата приключиха някъде около 4ката...Жалко, защото по него време,Huawei а и повечето китайски производители, бяха доста след OPPO...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е че в началото 1+ бяха съвсем друга бира. Предлагаха хай енд телефони на цената на мидрейндж такива от топ производителите. Така се набират клиенти. Но след това просто станаха по-голяма компания и надуха цените, както става при повечето бизнеси. За мен качеството си е все същото и преди и сега.  Най-голямото предимство е софтуера. Oxygen-а ОС-а е топ. Има всичко необходимо без излишни тъпотии за разлика от Самсунг с разни Bixby-та, които не можеш да махнеш и т.н. Слайдъра за нотификациите също е нещо, с което като свикнеш и после ти липсва. Копирано от айфона, но върши перфектна работа. Камерите им куцат все още, но не мисля, че разликата е огромна. Самсунг вече и те са извън топ 10 при камерите. Хуавей са на топ места, ама файда с тоя техния ОС.

1+ за мен е някакъв баланс между всички тия неща. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв би купил, след като последните им "флагмани" са пълно разочарование? Никога не съм им бил голям фен, но с безполезния Kirin в P и Mate, напълно съм ги задраскал от списъка с нормални производители. Да не говорим за другите безумни решения в P40 и Mate 40 сериите, които ги правят лоша покупка на цената, която им търсят. Толкова трудно ли беше, да оставят техният процесор за бюджетните изпълнения, а в топ моделите да използват нещо нормално, преди бана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се изразил правилно. Бих се поинтересувал от техните модели единствено ако се решат "проблема" с гуъл.

Не съм харесал конкртен модел, защото изобщо не представялват интерес към днешна дата.

Аз самия не знам, какво да си купя след С10. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1+ спира разпространението на Андроид 11 за Норд, след като потребители са се оплакали от много бъгове. Друго си е тая топ ОС Oxygen...:hilezh:

Интересното за хуауей е, че отрекоха HarmonyOS да има общо с андроид, а накрая излезе, че първата версия е на базата на андроид 9, а актуалната е на базата на 10, като определени части от нея са 1:1. Да не говорим, че са открити системни икони, компоненти, както и упоменавания на Андроид в HarmonyOS, а SDK-то на хуауей на което се разработва системата, е 1:1 с Android studio. Дали не затъват бавно. Баси, не очаквах, че американците успешно ще ги удушат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв би купил, след като последните им "флагмани" са пълно разочарование? Никога не съм им бил голям фен, но с безполезния Kirin в P и Mate, напълно съм ги задраскал от списъка с нормални производители. Да не говорим за другите безумни решения в P40 и Mate 40 сериите, които ги правят лоша покупка на цената, която им търсят. Толкова трудно ли беше, да оставят техният процесор за бюджетните изпълнения, а в топ моделите да използват нещо нормално, преди бана.
Батко, всеки си има вкус!
Аз съм с p30 pro и друг телефон с такава батерия не съм имал. Камерата е доста добра, дизайнът си е личен вкус - на мен ми харесва. Хич не ми липсват хай енд процесорите на SD, след като с Кирин процесора телефончето не спира и не влачи при работа.

Минаха модите, където бенчмарковете казват всичко. За мен е важно да имам стабилна батерия, добър екран и хубава камера. 8-9ч SOT при мобилна мрежа, буквално прекосявам цяла Германия без да съм закачен на зарядно. Кеф : )

Преди бях с Oneplus X, близо 4 години, добър телефон, но батерията бе прекалено малка. Ако има малък телефон с добри параметри и здрава батерия, бих се метнал на него.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бенчовете казват всичко, когато процесорите им започват да тротълват на втората минута под постоянно натоварване. Конкретният пример е Мейт 40 Про. У-во за 1000 евра, което тротълва по-зле от Самсунг с Exynos, който е образец как да не се прави мобилен чипсет.:hilezh: А баш Kirin 980 в P30 Pro е най-неприятно тротълващото процесорче в света. При постоянно натоварване пада на 60% производителността и там си остава. Обикновено тая цифра при повечето производители е около 80% +/- 5% и се поддържа, докато не спре да се ползва смартфона, за да се охлади. Факт, при твоето използване, може никога да не се случи подобно нещо. Мога да предположа, че ако купиш телефон в ниския бюджет, пак няма да усетиш лаг или влачене, както го наричаш. Но в моят случай, P30 например, няма да има шанс. Честно казано, предпочитам да имам запас, който да се ползва при нужда, отколкото изцеден процесор, който ще кляка при моят тип ежедневна употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.03.2021 г. at 7:51, sweep написа:

Ако хуавей се нацелуват с гуглето пак си купувам техен апарат.

Мда, това с Гугъл е голям и основен проблем, който не знам дали скоро ще се реши...Аз тези дни ще си купувам трети пореден Мейт10 за втори телефон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.03.2021 г. at 20:51, s7r3l0k написа:

1+ спира разпространението на Андроид 11 за Норд, след като потребители са се оплакали от много бъгове. Друго си е тая топ ОС Oxygen...:hilezh:

 

Тва нали се сещаш, че няма да стане и дори и за тоя бюджетен телефон ще има поне 2 ъпдейта напред във времето. Това е политика на компанията, която до момента са спазвали, за разлика от почти всички останали, които ъпдейтват веднъж и до там. Да не говорим, че след Pixel-ите са едни от първите телефони, които получават ъпдейти на най-новата версия Андроид. 

А бъгове има и ще има, както има във всеки един софтуер и всяка една ОС, въпроса е да се работи и да се чистят навреме. 

И да, Oxygen OS е топ и не мисля, че има конкуренция, изключвам чистият Андроид.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1+ имаха шанс да се превърнат в добър продукт, но изтърваха влака отдавна , а Oxygen ,с нищо не превъзхожда Color OS в OPPO...С тоа чист Андроид не знам, сигурно подобно твърдение беше адекватно в ерата на Галакси 5/6...Въпрос на вкус, аз предимства не виждам.  Xiaomi във високият клас си заслужават в пъти повече и като цена и като качество и отдавна иззеха функциите на one plus, като флагмани на достъпна цена, а най важното предлагат разнообразие от модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Xiaomi съм напълно съгласен, даже мисля и аз да мигрирам на там. 11-ката изглежда доста обещаващо. Софтуера им също е ок, като изключим разни дребни неща. На мен лично чистият Андроид или Oxygen Os ми харесват, защото няма нищо предварително инсталирано и може да си сложиш това, което ти е кеф. Може би щото съм свикнал, но си прав, че е въпрос на вкус и избор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мина представянето на 1+ 9 серията. Феновете получиха рефреш на 8 и някакви други 2 апарата. Сега сериозно - доста зле е тая серия. Gsmarena пуснаха ревю и на двата модела, като гледам накрая минусите какви са, тези смартфони да ми ги подаряват няма да ги взема. Камерите все още са под всякаква критика, неизползваеми монохромни камери, предните антикварни, 9 е някакъв пълен смях - за 700 евро пластмаси, никакъв IP рейтинг, няма OIS основната камера, името Хаселблад е нищо повече от маркетингов трик, батерията по-зле от тази в 8, игрите заключени на 60FPS, въпреки 120-херцовия екран.:hilezh: Добра работа свършиха и тая година. 9 про изостава в камерите също, нещата за батерията и заключения FPS важат и там, а извития екран засичал инцидентни докосвания като нормални. 830 паунда за това недоразумение.

Работата отива към Xiaomi Mi тая година, че и те се изложиха грандиозно с Redmi Note серията, представена наскоро.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм впечатлен от новите модели на 1+. Аз не държа да имам топ камера по принцип, прилична ми върши работа, но за тия пари реално трябва да е топ. За тия пари всичко трябва да е топ, а то не е. Единствено ми хареса 9R, което ще е 8т на по-тънки пари. Май ще е към 470 евро, което да кажем е прилично. 

Искам да видя Mi11 на живо, особено този с кожения гръб. На хартия изглежда доста добре, но в момента го намирам само на няколко места за 1500лв+, което ми се вижда много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...