Jump to content

Recommended Posts

На този ROG, ако не играеш игрици и не си фен на светещите диодчета, няма нито една причина да го купиш. Има ли в България някакъв официален канал за внос на такива екзотики и в последствие за поддръжка и ремонти в нормален сервиз, а не гаражни изпълнения? Питам сериозно, защото имам познати с по-стари модели ASUS и бяха големи главоблъсканици, когато единият телефон се повреди.

Между другото, ROG 5/Pro/Ultimate е по-добрият избор от 5s/Pro серията, която е обновеният вариант, използващ SD 888+. Който и модел от 5-тата серия да вземеш, ще бъде много греещ, имай го в предвид. По-зле е от останалите 888, заради претенцията да е геймърски. Отделното охлаждане вече не е в комплекта, както беше със старите модели, а се купува отделно при базовият модел. Аксесоарите от старите модели също вече не са съвместими, за разлика от предните серии.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За БГ не знам ,предполагам би трябвало да има, все пак Asus съществуват като марка. Изобщо не играя игри, аксесоарите са ми последна грижа..., но ми допада липсата на камера в дисплея, звукът и саунд картата му са номер едно ,има жак изход, дисплеят е Самсунг и също е номер едно като респонс + 144hz , батерия 2х 3000mAh , 65w фаст чардж, контрол над всичко в телефона от OS...Камерата не е кой знае какво, но е напълно задоволителна за сметка на всичко останало, което не предлага нито един друг производител в свое устройство. За 888+ е ясно, че ще грее повече и дори се очаква да има тротълинг, който при версията със Snapdragon 888 е на ръба.  Цялостната концепция ми харесва много, като предпочитам топ камера , вместо процесор и видео, но и така е ок, като няма друго...:)

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в този Рог, 888 направо си е преминал ръба, както и при конкурентите му. Грее много, тротълинга е досаден, освен ако не се ползвал някакъв определен режим на мощност, където няма сривове в производителността, а постепенно тя се намаля. С кулера навсякъде се споделя, че няма никакъв тротълинг, на което съм склонен да повярвам, защото и при предишните им модели охладителя правеше чудеса.

Към момента няма у-во, което да работи добре с 888. Оптималното решение е 870. За съжаление няма много привлекателни устройства с този чипсет, които да са достъпни на нашият пазар. 895/899 се очертава да е още по-зле.

Та, тоя рог може да е добър, но реално дава резултити, близки до тези на всеки един телефон с въпросния Snapdragon. Реално като не играеш игрички, всяко устройство със 778 и нагоре ще ти е еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ще успея толкова да го натоваря някога, че да разбера дали грее или не...

Просто няма друго устройство на пазара, което дори малко да се доближава до този Асус и да е без черните тумори в дисплея заради селфи камерата...и да не е с пропорциите на вафла Хипер...Изобщо не са ми приоритет чипсети , а цялостната естетика и комбинация от това, което са вкарали в него. 

 

Като плюсове:

Дисплей по-широк от 77мм при почти 7" диагонал

Честота и качество на дисплея

Фингърпринт сензор под дисплея

Бързо зареждане 

Голяма батерия и автономност

Страхотен саунд от два стерео говорителя

HI-Fi dac и стерео жак

Липсва петното на селфи камерата в дисплея

OS позволяваща всякакви къстъмизации дори спрямо видеото и процесора

 

Минуси:

Цената

Не особено впечатляваща камера

Неясен IP рейтинг

"Горещ" Процесор...

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Купих въпросният ROG5...12GB RAM, 256 GB ROM, бял ...Все още съм със смесени чувства и не знам дали ще го задържа. Според размерите по ТТ данни е само с 0.5мм по тесен от Huawei 10, а реално е с 0.5см по-тесен дисплей...което е значителна разлика...Ще му дам още една седмица шанс...Иначе , имам чувството, че това е блутут колона , а не телефон...Звукът е наистина брутален като за телефон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.09.2021 г. at 21:10, mitsubishi galant написа:

Като плюсове:

Дисплей по-широк от 77мм при почти 7" диагонал

Това е минус, а не плюс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има мнение. За мен лично тоя брутален звук/шумотевица, не ми трябва, но пък има хора, които работят в шумна среда. Но пък самите те надали ще купят подобно у-во. Един вид, този РОГ иска да бъде много неща и накрая не се получават точно нещата. За съжаление са доста скучни представените смартфони в последните месеци, да не кажа години, изключвайки няколко изключително скъпи такива и избор няма. Повтарям се, но при липса на претенция за супер бърз и топлещ чипсет, всичко над 778 ще върши работа. А там цените са много надолу. За съжаление няма неща, като сензор за отпечатък под дисплея и извит екран, на което аз например държа.

 

Относно новината с блокираните фрази, аз лично пет пари не давам, след като директно не ме засяга по никакъв начин. А данните на много народ отдавна са си публично достояние и надали точно Xiaomi ще се вълнуват от нашите скъсаняшки личности.:hilezh:

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз или телефона се е е побъркал и на мобилен и на друг интернет фейса е умрел,някои страници не се зареждат,хаха ковидясъл нет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://hicomm.bg/kratki-novini/xiaomi-zapochna-da-blokira-telefoni-v-regioni-kdeto-ne-se-prodavat-oficialno.html

 

След Литва и Германия проверява Xiaomi за вграден снифър във фърмуера:

 

https://www.manager.bg/tehnologii/germanski-regulator-inspektira-smartfon-na-xiaomi

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/21/2021 at 8:04 PM, s7r3l0k said:

Към момента няма у-во, което да работи добре с 888. Оптималното решение е 870. За съжаление няма много привлекателни устройства с този чипсет, които да са достъпни на нашият пазар.

За съжаление е точно така. Самсунг с 888 не става за тежък гейминг, Xiaomi са по-добре обикновено с цената на повече жега, а 870 ги бие всичките не само като стабилност, а не рядко и като пърформънс. Перфектната машина за без пари с 870 е Poco F3. Честно казано от Ф3-то съм по-доволен в много отношение спрямо Самсунга за 2к, което е тройна цена, че и отгоре.

Следващия скъп телефон трябва да се купува вече след някаква реално доказателство, че са направили нещо по-нормално след 888. Щом и А15 даже където е 4w спрямо типичните 7w на 888 не може да се спрявя с температурите и държи до 4-5мин при голям товар накъде отиват нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Motorola 50g. Телефона дойде със зарядно, което се води fast charging, и наистина зарежда батерията сравнително бързо. Струва ми се обаче, че с това зарядно батерията ще сдаде багажа значително по-бързо, отколкото ако се зарежда доста по-бавно. Пробвах с "нормално" зарядно, но телефона отказва да зарежда, дори батерията почна да се разрежда. Any help?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко източника получавам информация, че при литиево-полимерните батерии бързината на зареждане не е от съществено значение за дълготрайността им. Дано да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си в настройките на тел дали може да го зарежда бавно, иначе почти всичките Мотороли са капризни към зарядни и си искат само тяхното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 minutes ago, nikrga said:

От няколко източника получавам информация, че при литиево-полимерните батерии бързината на зареждане не е от съществено значение за дълготрайността им.

Заради такива "източници" е актуална поговорката - на чужд гръб и 100 тояги са малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, mitsubishi galant написа:

Виж си в настройките на тел дали може да го зарежда бавно, иначе почти всичките Мотороли са капризни към зарядни и си искат само тяхното...

Разгледах настройките. Единствената от тях, която има нещо общо със зареждането на батерията е Optimized charging и я включих, но тя е за оптимизиране на зареждането само с фабричното зарядно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, robobug написа:

Заради такива "източници" е актуална поговорката - на чужд гръб и 100 тояги са малко.

Най-успокояваща ми беше тази статия:

https://www.google.bg/amp/s/www.cnet.com/google-amp/news/does-fast-charging-affect-battery-life-6-phone-battery-questions-answered/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързото зареждане не е проблем ако се случва в стандарните и за нормалното зареждане рамки 20-80% и по-лошото не загрява прекомерно телефона респективно батерията. Загряването е голям проблем и тъй като съм гледал на няколко телефона какво се случва, много често скоростта се намаля принудително на няколко пъти докато се зареди изцяло батерията ако е топло. А лошото е че много телефони нямат опция за изключване на бързото зареждане и тогава решението е само по-слабо зарядно.

Било сметнато уж че за 2 години капацитета на батерията трябвало да падне до около 80%, мисля че Xiaomi бяха излезнали с това инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, nikrga said:

В тази статия се обяснява, че бързото заредаждане е смърт за батериите.

Поради тази причина производителите опитват всякакви трикове за да е агнето цяло и вълкът сит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбирам статията по друг начин.

Както и да е, така или иначе в случая нямам друга опция освен да продължа да си зареждам телефона с бързото зарядно, защото той отхвърля "обикновените" такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че я разбираш по друг начин, щом си я постнал.

Ама дефакто в статията се излагат всевъзможни трикове, които производителите искат да запазят батерията от големия ток.....защото големият ток убива батерията.

 

като любопитен факт - телефонът на дъщерята е с 65w зарядно от оппо. Те имат интересно хардуерно решение.

Като умре батерията ще проверя дали маркетингът им има връзка с реалността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...