Jump to content

Recommended Posts

Интересни новини около Huawei...Накратко, ....не обмислят завръщане към Гугъл услугите , продължават с разработването на собствена ОС и екосистема, може да се каже, че трайно изместиха Епъл от втората позиция на пазара.
https://m.gsmarena.com/huawei_exec_there_is_no_going_back_to_gms-news-41298.php
 
Ти прочете ли ъпдейта на статията. В последствие се оказа, че тоя дето се е изказал така във Виена нещо или се е объркал или не е трябвало да се изпуска щото бързо се дръпнаха от това негово твърдение.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така съм на тоя влак (Galaxy S), ще трябва да се сменя с S20 :D , та някой ако има интерес скоро ще продавам S10-тката. Само трябва да измисля S20 или +, че тия 6.7 инча малко множко ми се виждат.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Преди 2 дни имах възможноста да си поиграя повечко с S20...Камерата фокусира супер бавно, а от 15см изобщо няма фокус. Иконите са отврат. Като цяло, не открих нищо впечатляващо, по-скоро негативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги не мога да спра или изключа Гугъл асистента. Лепнал се е на начален екран и това е. Дойде преди няколко дена с един ъпдейт. В Нета има описани няколко начина но не сработват. Ако някой знае да помага. Тела е с Андроид 9. Благодаря.

Редактирано от forest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марка, модел?..

Ако не става дизейбъл, през АДБ и с команден ред. Само виж АПКто как се води, за да го посочиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях го но не мога да премахна празния екран на приложението. Прикачило се е към централния бутон, ограден е в кръг....

Редактирано от forest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ще е положението със Самсунг около август, като излезе единственият им заслужаващ внимание "масов" модел - Note. Предполагам, че нормалният Ноут, а не лайт и подобни безумия, ще надхвърли с лекота 2000лв свободна цена. Ако все пак някой се реши на S серия, безсмислена е покупката на какъвто и да е модел, освен Ultra. Който естествено, също е оразяна бъркотия. Цялата серия 20 досега, излезе кофти и ще изостанат още повече тази година.

Честно казано, към момента Realme изглеждат единствените, които се опитват да предложат нещо смислено, използвайки последните иновации. Другите, които все още постигат нещо, но си повярваха доста са Oppo и Xiaomi. Засега нещата при 1+ изглеждат не толкова добре, ще видим какво ще излезе накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше чел темата, щеше да е разбрал, че Моторола е една от най-силно непрепоръчителните марки...

Преди 7 часа, s7r3l0k написа:

Интересно ще е положението със Самсунг около август, като излезе единственият им заслужаващ внимание "масов" модел - Note.

В часта за Самсунг, сме на едно мнение . Голямо зле , а Ноут като излезе, не вярвам да има голям успех, заради икономическата обстановка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото смислено твърдение в поста по-горе беше това, че може би най-струващият си модел е ултра.  Минусът на камерата е пропускът в автофокуса, но в момента тече ъпдейт, който би трябвало да го оправи. Риълми са много далеч от добър избор за нашия пазар.

Несериозно е да кажеш, че единственият модел на корейците, който заслужава внимание, е Ноут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой заслужава внимание? Премиум моделчета, които от ден първи на пускането им на пазара, имат нужда от хотфиксове за камерите, които се предполага, че трябва да са им силна страна, защото изостават от Huawei, Xiaomi (които ползват техен сензор за основната камера) и Oppo? Донякъде си прав за Ноут серията, защото го принизиха до масовката S, но това е напълно отделен въпрос. Самсунг си пускат полуготовите продукти на потребителите да тестват и това не е нещо ново за тях. Само че идва тънкият момент, в който нов S20 и S20+ греят доста под натоварване и тротълват прилично. Батериите са меко казано неадекватни като капацитет, особено ако се ползват 120Hz рефреш на дисплея. И за да получиш 5G през 2020 на премиум модел на самсунг, трябва да доплатиш около 200 евро за S20 и около 250 за S20+ (това е което са ми пуснали като информация). Дават ти бонус и още 4 гиги рам. Смях, смях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, goshevv написа:

Минусът на камерата е пропускът в автофокуса, но в момента тече ъпдейт, който би трябвало да го оправят.

Несериозно е да кажеш, че единственият модел на корейците, който заслужава внимание, е Ноут.

Камерата на живо, е толкова трагично зле, че просто не вярвам това да може да бъде оправено със софтуер. Чак ми е странно, как изобщо са го пуснали да се продава ?

За Ноут съм съгласен, още повече ,когато имат и Ес серия Ултра...Загуби се усещането, че това е топ флагмана на марката, със всичко на макс...

Излезе и новото P40, което просто за пореден  път потвърждава, лидерската позиция на Huawei при смартфон камерите 

 

https://www.dxomark.com/huawei-p40-pro-camera-review/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, че си почитател на марката, не са лоши телефони, обаче единственото, което можеш да правиш в момента с някой от новите модели на huawei, е да се надяваш, че някои от добрите неща, които са вкарали вътре ще ги взаимстват другите производители. На този етап, такъв телефон е почти неизползваем за нашия пазар, за ежедневни нужди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, goshevv написа:

На този етап, такъв телефон е почти неизползваем за нашия пазар, за ежедневни нужди.

Защо ?

Почитател е силно казано, просто към момента имат по- адекватни продукти, спрямо моите приоритети. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, до колкото знам, услугите на гугъл все още ги няма, направиха апп галерия, но мисля, че най-разпространените приложения там ги няма, което автоматично би затруднило ползването на такъв телефон от мен ежедневно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да правя компромиси за телефон в горния ценови сегмент за мен не е добра идея, искам когато давам толкова пари да имам всичко, което ми трябва, а не да мисля как да заобиколя забраните. Както и да е, всеки си има виждане за нещата, аз лично продължавам да пропускам марката.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, това и мен ме дразни много...Супер много...

На 31.03.2020 г. at 19:54, goshevv написа:

Да правя компромиси за телефон в горния ценови сегмент за мен не е добра идея, искам когато давам толкова пари...
 

Кажи, кое не е компромис в момента, защото аз не виждам такъв...Р40 го дадох за пример заради камерата, че продължават да са на върха. Не съм казвал, че е най-доброто сред смартфоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не беше този напоителен канал за предни камери... Отзад всички вече изглеждат еднакво, +/- няколко мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, mitsubishi galant said:

Мда, това и мен ме дразни много...Супер много...

Кажи, кое не е компромис в момента, защото аз не виждам такъв...Р40 го дадох за пример заради камерата, че продължават да са на върха. Не съм казвал, че е най-доброто сред смартфоните.

Не е ли компромис да нямаш гугъл услуги ? Бая голям компромис ми се вижда. Не съм гледал цената, предполагам ще е близка до 2к. Давам ги и започвам да чета какви са начините да си измисля плей стор, или да го дръпна от някъде си. Както казах, за мен не добра идея, за теб може да е. 

За тези пари има куп други марки - Пиксел, 1+ (доста по-евтин),  Шаоми, за тези се сещам на първо четене, със сигурност има и други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа, че в момента не виждам смартфон, който да не е компромис в някое отношение. Изглежда не съм се изразил съвсем правилно. 

Съревнованието между отделните марки , вече не носи иновации ,по-добро качество, революционни решения, а сляпо следване на трендове и куп недовършени модели, които после се чака софтуерни ъпдейти да ги поправят...

При повечето производители виждам същият филм, в който изпадна Нокия навремето, а именно, наводняване/разводняване на пазара с безмислени модели в търсене на някакъв имагинерен технологичен напредък и по-висок пазарен дял. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, компромис винаги има, няма идеално нещо. Всичко опира до това с кое си склонен да го направиш този компромис - пари, камера, дисплей, размери и т.н.

За съжаление, трендът е флагманите да се насочват към диапазона над 2к, което започва да ми се вижда прекалено. Но пък, от друга страна, се появи един друг сегмент, който е между средния и високия клас телефони. Ако си склонен да направиш компромис с липсата на някои неща от флагманите, са доста добра покупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...