Jump to content

Recommended Posts

Добре де, оказахте се прави. Издирих човек (приятел на мой познат) с 6P, който си го е купил от чужбина в началото на декември. Оказа се страхотна машинка. :icon_eek: Напълно извън очакванията ми и негативната ми нагласа, въпреки че нямах чак толкова много време да си поиграя с него (едно кафе време). Гладката работа е ясна, направи доста доволни снимки, близки до качеството на G4. Правилен е подхода с избора на AMOLED дисплей. Като цяло телефона се чувстваше дооооста стабилно в ръката. Накарах този познат да го набере - звъненето не е кой знае колко силно,но звука от плеъра и този при гледането на видеа в тубата бяха много силни. Хвърлихте ме в тъча, честно. На този етап официално заеВах идеята за S6 Edge Plus и G4. Вече се колебая между V10 и 6P с малък превес на LG-то.

ПП. Чудно ми стана само, че като разгледах за информация за 5X излезе, че има по-висок номинален контраст и контраст на слънчева светлина пък ползва същият IPS дисплей като V10?! Кажете сега, че това е от 0.5" по-малкия дисплей... Разликата е 3 десети все пак.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва дали щe ти е полезно?

 

http://www.gsmarena.com/galaxy_note5_vs_lg_v10_vs_nexus_6p-review-1363.php

 

За мен LG-то не е на нивото на Нексуса. Външния му вид е малко като все едно ти се е паднал от зрънчо, което е абсурдно за тоооооолкова скъп телефон... Много нелеп ми се струва с това второ дисплейче, на което не мога да се сетя каква толкова му е функционалността, че да оправдае цената...

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екранчето е толкова безсмислено, колкото тези в Edge моделите на Самсунг, но те си се продават прилично, също както и V10 в САЩ например. Лично на мен външния вид на телефона не ми е приоритет, защото не го взимам за да гъзарея пред другите или за някакъв уау ефект. А V10 ми допадна. Уви, днес ходих в офис на оператора, който ще го предлага пръв тук и ми обявиха цена от 1069 лв с най-скъпият им план, което го позиционира над S6 Edge Plus в цената и лично за мен е deal breaker. Границата ми беше 1100 лв с план за 30лв, което е напълно постижимо за S6 Edge Plus, а LG-то ми се струваше, че трябва да е по-евтино като цена тук, въпреки че сега излиза и да попадне малко под S6 Edge Plus и доста над G4.

ПП V10 би трябвало да ми е достатъчен като бързина на работа. Все пак няма да се играят игри на него, имам една навигация, няколко приложения за обработка на документи/снимки, като тези за обработката на снимки ги ползвам само ако трябва да снема и да покажа нещо спешно/на момента. Ако бяха намесени някакви тежки игри, щях да се насоча директно към чипсет с по-висока производителност. Само че плановете ми си заминаха с тези безбожни цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екранчето е толкова безсмислено, колкото тези в Edge моделите на Самсунг, но те си се продават прилично, също както и V10 в САЩ например. Лично на мен външния вид на телефона не ми е приоритет, защото не го взимам за да гъзарея пред другите или за някакъв уау ефект. А V10 ми допадна.

 

Емм хубуу де, ама тоя телефон струва колкото една Б4-ка.... Леко ъпдейтнат G4 за 2 пъти повече пари. Благодаря.... ама не благодаря!

Edge-a и той е глупост голяма, ама барем изглежда готино... а и разликата в цената с обикновения S6 не е чаак толкова абсурдна. И каква била идеята - нотификейшините да ти идват на малкото дисплейче, за да се пести батерия... Bitch please! Соложете 1 AMOLED, да се ползва Ambient display и воала - 143545 по-добро решение....

 

Без договор:

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/47397/lg-v10

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/47394/huawei-nexus-6p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта е на договор да се вземе, че така или иначе ще подписвам(с пренос на номера), поне да се вземе по-евтино. А нещо нямам доверие във вносителите на контрабанда, грубо казано. Обаче в случая цената е брутално завишена, като логика за това няма (това с ъпдейтнатото G4).  Между другото, това малко дисплейче смъква живота на батерията с 10 часа средно, ако е включено (инфо от gsmarena). Всичко това ще го преживея, просто защото до сега съм ползвал флагмански Samsung и исках да проверя какво е нивото на другия голям корейски производител. Е, явно няма да стане за сега. Търсих телефон в по-нисък бюджет и само заради 1-2 модела, завиших парите, но 1100 лв ми е тавана на поносимост. Това е сума с договор с такса не повече от 30 лв/месец или чиста цена. Иначе и Нексуса, и V10 са ми извън бюджета. Както каза, за тези пари, а дори и за по-малко, хората си вземат автомобили. На G4 евентуално може да се сложи софта от камерата на V10, което е в процес на разработка в момента, но дали ще се получи качествено - не е сигурно. Още повече веднага след това гаранцията отпада.

6P и той ще дойде на безумна цена, както Moto Nexus 6 при операторите. На този етап е смешно да се остави маса пари за тези модели. Да не говорим, че цената от 1200+ лв е за модела с 32GB неразширяема памет, което не ме устройва. Затова умувах доста дълго и по отношение на S6 едж плюс. Допълнително, тази година би трябвало да има нов скок при производителността, пестенето на енергия, камерите, което може да изиграе лоша шега на закупилите S6/V10/6P, ако се окаже истина. Например ъпгрейд G4 -> V10 не е логичен, но G4 -> G5 може да бъде доста добра алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това вместо да се изхвърляш може да се огледаш в един Galaxy S5 Neo за 550лв който ще върши цялата работа без да се надува. И ще ти останат пари да почерпиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещем Съ 5. Очевидно се търси фаблет с минимум 5.5" екран. Иначе до сега да бях отнесъл S6. Идеята ми винаги е била такава - оборудвам се с нов флагман и 2-3 години нямам ядове. Ако исках да се изхвърлям, щях да си взема 6S plus. S5 неото ми е чудно дали изобщо ще получи някаква поддръжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под "поддръжка" разбираш следващата версия фърмуер, това какво те топли?

Мислиш ли че има някаква разлика между андроид 4.2 и 6.0 ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спецове, дайте акъл, пак!

Ще давам гаранционното хетеце на ремонт(малко го прецаках, но било "рутинна повреда", така че минава), но ме сюрпризираха, че на всяка гаранционна машина правели задължително Ресет, нещо там лични данни/подсъдно/едно-друго.

Айде файлове, снимки и контакти лесни, но си държа(по ред причини) на няколко програмки, които не искам да затривам.

 

Въпроса:

 как/къде/с какво да запаза всичко от телефона и в последствие да го кача 1:1 на вече "чистата" слушалка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е качено специално рековери, с което да направиш пълен бекъп на целия ромец со све - тогаз Титана (Titanium Backup) трябва да ти свърши работата със специфичните приложения и техните моментни настройки (това за вайбър май не важи).

Редактирано от Cornu©opia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли че има някаква разлика между андроид 4.2 и 6.0 ?

Тва молим ти се не го пиши повече в тема за Android, щот е смешно. Тва, че самсунг усерите се успокоявате и утешавате, задето изоставате с версиите не значи, че трабва да се заробват и други хора :hilezh:

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта е на договор да се вземе, че така или иначе ще подписвам(с пренос на номера), поне да се вземе по-евтино. А нещо нямам доверие във вносителите на контрабанда, грубо казано. 

6P и той ще дойде на безумна цена, както Moto Nexus 6 при операторите. 

 

Ми емага....

 

http://www.emag.bg/smartfon-huawei-nexus-6p-32gb-4g-aluminium-nexus-6p-32gb-aluminium/pd/D06J6YBBM/

Тия слушалки дето ги дават подарък хич не са лоши ми се струва... 

AKG Y40

 

Или баам 969 за Моторолката и си цар :D

http://www.emag.bg/smartfon-motorola-xt1572-moto-x-style-32gb-4g-cheren-xt1572-moto-x-style-black/pd/DLN3QYBBM/

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва молим ти се не го пиши повече в тема за Android, щот е смешно. Тва, че самсунг усерите се успокоявате и утешавате, задето изоставате с версиите не значи, че трабва да се заробват и други хора :hilezh:

 

В смисъл че теб те радва да се събудиш един ден и ПЪРВИ в света да установиш че след НАЙ-новия ъпдейт телефона ти изглежда по съвсем друг начин, че 1/3 от нещата не работят но пък 2 програми стартират с 235 мс по-бързо ли? Мисля че само децата се радват на такива "ъпгрейди". Лично аз от 5.0 спрямо 4.2.2 видях само даунгрейд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл че теб те радва да се събудиш един ден и ПЪРВИ в света да установиш че след НАЙ-новия ъпдейт телефона ти изглежда по съвсем друг начин, че 1/3 от нещата не работят но пък 2 програми стартират с 235 мс по-бързо ли? Мисля че само децата се радват на такива "ъпгрейди". Лично аз от 5.0 спрямо 4.2.2 видях само даунгрейд.

Чак пък Първи в света с тия бавни ъпдейти на самсунг едва ли може да си :hilezh: Пък и сток андроид от 5 нагоре само се подобрява, няма абсурдните огромни промени както при интерфейсите на самсунг/лг и т.н. Няма как да убедиш който и да е привърженик на Android, че да стоиш на стара версия е по-добре.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От едно известно време ми прави впечатление, че Самсунг оунърите все едно не са Андроид ползватели, въпреки че Андроид стана толкова разнообразен и различен, че на моменти м/у различните ромове, все едно говорим за различни ОС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено съм Самсунг ползвател. Ти като си купиш Ауди с фърмуер на Бош какво разправяш че си Бош оунър ли?

И още по-определено не искам като се събудя да установя че са ми махнали задните седалки, предния капак е станал розов, багажника ми е пълен с бекъп на старата версия  ама двигателя се е подобрил с 2,35 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, що се държите само за скоростта на работа? Нали повечето сте доволни колко ви е бърз телефона. То след един определен момент, не се забелява разлика в бързината на работа. Има обаче нови фийчъри, които си заслужават вниманието, говорим след Киткат. Както и да е.

Иначе Самсунг има още да учат за оптимизацията на софта. И 10 ядра с 8 рам да сложат на телефоните си, тъчуиза пак ще ги бави. Видяхме доволни промени в S6 серията, но се иска още. Направо се моля някой ден да се разделят напълно с тази боза Flipboard и повече да не я видя. А между другото с руут се получават чудеса, ако ме разбирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ти като си купиш Ауди с фърмуер на Бош какво разправяш че си Бош оунър ли?

 

Браво! Супер сравнение :D :D :D

 

Я обясни кои са тия приложения, които не работят на новите версии, че аз още се съм ги намерил. Прецакал съм се нещо с  тоя 6.0! Да връщам Фройто? 

 

Нали съзнаваш, че като ти дойде ъпдейт на Самсунга, промените по UI ти идват от Самсунг, не от Гугъл? 

Аз в моя телефон бекъпи на стари версии нямам. Даже след ъп-а до Marshmallow имам повече свободна памет  :nixweiss: (Най-вероятно проблема пак е в Самсунга)

Не знам какви точно функционалности все се премахват от новите версии, аз лично никога не съм искал да се връщам назад, но може би нямам твоя опит. Аз съм ползвал само 2.1, 2.2, 2.3, 4.0, 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 5.0, 5.1 и 6.0..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft exchange ми стига да не работи. Плюс тотална промяна във функционалността. Примерно нямам на лок скрийна екстри които ползвах. Да кажем искам моментално фенерче без отключване.

 

Ти явно си закоравял бета тестер който се кефи на брояча на версиите. И не се притеснява да преформатира всеки месец отначало. Естествено при такива като теб пърформанса е от 100% важност. Съответно се дезинсталират 98% от системните приложения за да може онова Единственото да върви гладко и мазно. Е, за какво ти е функционалност? И без това ще изчезне с новата версия следващия месец.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Samsung осират много неща при ъпдейтването на софта. Още си търся бутоните за бърз достъп на камерата и още не знам си какво във фабричния лок скрийн, които Самсунг претендират, че са добавили в KitKat. Е няма ги при мен. И още някои неща. Хубаво, че се оттървах от всичко тяхно на телефона.
Самсунг отдавна залагат на количество, а не качество. При софта бързат явно в опити да са първи, а после излизат на яве критични бъгове, източване на батерията и още, и още... Ето затова не бих заложил отново на тях. S6 дава нови надежди. Дано са се осъзнали.

Това, което изброяваш с лок скрийна, са го направили от Samsung. За MSE не знам. Може би е в MS "вината".

ПП. Класацията ми за проваляне на UI-то води Sony. Да оставим настрана, че телефоните им са гола вода, но прехода към нова версия на OS-а променяше почти всичко. КитКат -> Лолипоп беше пълен кошмар. Поне 10 души идваха за връщане на КитКат след като са ъпдейтнали.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft exchange ми стига да не работи. Плюс тотална промяна във функционалността. Примерно нямам на лок скрийна екстри които ползвах. Да кажем искам моментално фенерче без отключване.

Ти явно си закоравял бета тестер който се кефи на брояча на версиите. И не се притеснява да преформатира всеки месец отначало. Естествено при такива като теб пърформанса е от 100% важност. Съответно се дезинсталират 98% от системните приложения за да може онова Единственото да върви гладко и мазно. Е, за какво ти е функционалност? И без това ще изчезне с новата версия следващия месец. :hilezh:

Едва ли проблема на MSE е в Android. Преди имаше widget-и на лок скрийна, за които май говориш и поне на мен ми бяха абсолютно безполезни, сега на заключен екран слайдвам нотификационния бар и там в шорткътите и а фенерче.

Не знам за какво форматиране говориш.

На 100 човека сигурно ще намериш един дето да се кефи на хиледите излишни самсунгски приложения набутани в телефона. Както ти се каза, ще изчезне да, ама щот самсунг са решили, не Google.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега на заключен нямам нотифик.бар. Нищо нямам. Само бърз фотоапарат и аварийно позвъняване. Ааа, и че скайп е включен. Мноу важно.  :stupid:

Производителите се осират все повече. От къде на къде ще ми променят функционалност която съм ползвал? Както и да е, майната им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...