Jump to content

Recommended Posts

2 minutes ago, Wizi said:

 

Рекламации на касата!

 

Отворко.

каниш ме да дойда да се караме и да се бием? Ти като си отворен кажи защо е преместена темата за новия флагман, който дори го няма на пазара в тая тема за андроид? Не искам да обсъждам андроид, искам да обсъждам Galaxy S8 - правиш ли разлика между двете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооо! Побойник сладък мамин той! :wub: 

 

Няма отделна тема за айфон 6 или 7, има конкретно за айфон. Следователно ще трябва да си задоволиш андроидните проблеми в една тема. 

 

Драма!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав. Има отделна тема за iOS и отделна тема за ифонето. По тази логика може да има тема за Самсунг телефони отделно от тази за андроид.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Wizi said:

Ооооо! Побойник сладък мамин той! :wub: 

 

Няма отделна тема за айфон 6 или 7, има конкретно за айфон. Следователно ще трябва да си задоволиш андроидните проблеми в една тема. 

 

Драма!!!!

Нямам никакво желание да се разправям с никой. И все пак нямаш адекватни аргументи за сливането на две различни неща в едно. Меко казано е малоумно решението ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меко казано грам не ми го вдига конкретно твоето мнение. Държането ти на квартална батка и демонстрацията колко си готов да раздаваш правосъдие с шамари бе достатъчно красноречива. Едва ли има нужда да показваш нещо повече.

 

Щом е толкова належащо пуснете си тема за Самсунг и живейте още по-спокойно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоя беше поканата за бой, аз ти казах, че си ми през *ура и за нищо на света няма да идвам да се разправям за неква глупост. И все още не виждам адекватна аргументация за преместването на темата за С8 тук. Признаваш ли си, че си сгрешил? Няма лошо в това .... Предлагам да я върнеш като отделна тема, както трябва да бъде.

 

Отделно като гледам няма много интерес към този телефон, поне в този форум.

 

Иначе като новост, S8 ще ползва imx333 сензор, който изглежда идентичен на този в s7 imx260 (малка разлика в размера). Сега е момента Епъл да ги смажат, щото и новия sd835 май няма да бъде нещо революционно като производителност. Може би като консумация на ток ще има подобрения. Това не ми се струва и силен коз, тъй като серията sd6xx е предостатъчна за средностатистически ползвател, имайки предвид че при тях основните приложения се отварят за 0.1 сек.

 

Друг въпрос: oled дисплеите не са ли с фиксирана резолюция? По дефолт S8 идва на fhd, която при желание може да се смени на qhd от менюто за настройки. На видео изглежда да няма никаква разлика, дали на живо ще има? Въобще ми се струва странно това със смяната на резолюция.

 

Ако остане с тези спецификации, айфон 8 и компании като xiaomi ще имат много възможности за конкуренция и ми се струва, че Самсунг ще си имат неприятности ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/31/2017 at 4:16 PM, HannoSLM said:

каниш ме да дойда да се караме и да се бием?

 

28 minutes ago, HannoSLM said:

Твоя беше поканата за бой, аз ти казах, че си ми през *ура и за нищо на света няма да идвам да се разправям за неква глупост. И все още не виждам адекватна аргументация за преместването на темата за С8 тук. Признаваш ли си, че си сгрешил? Няма лошо в това .... Предлагам да я върнеш като отделна тема, както трябва да бъде.

 

Ти подскачаш да раздаваш шамари. Аз само ти казах, че си смешен с подобни постъпки. Вземи се спри вече, че отдавна не е дори смешно! <_< 

 

Аргумента ми беше, че отваряш тема специално за S8, което можеше да бъде обсъдено в тази тема. Ако толкова ти/ви е зор да си обсъждате Самсунгите - be my guest, отворете си отделна тема за телефоните Самсунг, както @ole предложи! Не предполагах, че може да ви е болка как ние "водим" с една тема повече, не ми е минало през акъла. Признавам.

 

 

Малко по темата, да не кажеш, че само офф-топик:

4к резолюцията харчи излишно ток, а на FHD си повече от окей за ежедневна употреба. Подобна смяна на режимите има и при други телефони, Сони например. Когато гледаш 4K съдържание автоматично превключва.

Да, разлика има. Поне на Сони-то каквото съм видял. Точно защото като отвориш снимка превключва режимите пред очите ти. 

 

Липсата на иновация в дизайна като цяло или този поставен в последния момент FPR на доста грешното място са за мен по-скоро губещи точки, не колко по-малко процесор има. Особено след като са толкова наясно, че Епъл се напъват особено много тази година да изкарат нещо по-различно и ако действително успеят ще им бъде леко кофти. За втори път подред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On ‎3‎/‎31‎/‎2017 at 4:06 PM, Wizi said:

 

Рекламации на касата!

 

Отворко.

ти направи поканата ;)

 

6 minutes ago, Wizi said:

4к резолюцията харчи излишно ток, а на FHD си повече от окей за ежедневна употреба

от тази гледна точка е значи добро решение.

 

7 minutes ago, Wizi said:

Точно защото като отвориш снимка превключва режимите пред очите ти. 

това е готино, но дали С8цата ще може е под въпрос.

 

8 minutes ago, Wizi said:

Липсата на иновация в дизайна като цяло или този поставен в последния момент FPR на доста грешното място са за мен по-скоро губещи точки

според мен само дизайна е иновация, с намалените "безели" и големия дисплей. Малко ми изглежда тънък и дълъг 6.2 инчовия, дали edge дисплея не яде малко от ширината?

 

+1 за сензора отзад изглежда много неудобно, но колко ще е нужен е въпроса - ако се отключва само с поглед, ми се струва, че са го сложили само като бекъп. Може би очакват сензора на ретини да бъгва :hilezh:

11 minutes ago, Wizi said:

Епъл се напъват особено много тази година да изкарат нещо по-различно и ако действително успеят ще им бъде леко кофти

и xiaomi уж ще пускат много иновации тази година, та верно хич няма да им е лесно на Самнянг. Айфон 8 има потенциал да ги смачка, особено ако излезе до няколко месеца и предложи истинска иновация, а не напудрена 7ца, както изглежда галакси-то в момента.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В S7 с нуга ъпдейта я има тази опция за намаляне на резолюцията от 4k на FHD.

С нея намаля и скоростта на процесора.

Аз лично обаче не виждам разлика... уж се увеличава живота на батерията, но още реално не мога да кажа.

Все така го държа на безжичното зарядно, за да допълва, когато може...

Редактирано от ggatwo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета из нета, че сензорът на S8 най-вероятно е бил планиран да бъде вграден в дисплея и вероятно в последния момент е преместен отзад на това меко казано алогично място.

 

Любопитен съм как ще се движат продажбите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова алогично отзад. Взех един Хуауей на щерката с фингерпринт отзад. Освен отключване се ползва и за скрол на снимки и други щуротии. Много удобно. Единствен недостатък е че трябва да го вдигнеш от масата за отключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на тези хуавеи не е ли по средата? Там би било ок. Потенциално проблема със С8, е че сензора е вдигнат високо и в страни, до камерата, което особено за 6.2 инчовия вариант със сигурност няма да е лесно за достигане (особено за хора с малки ръчички, примерно млади дами ;)). Допълнително съотношението 18.5:9 на екрана издължава телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ама на въпросния Хуауей отзад по средата стои само сензорa, камерата е изнесена нагоре, докато при самсунга винаги стъклото на оптиката ще е омазано с отпечатък от пръстче. За левичари примерно ми изглежда супер неудобно.

Редактирано от _koko_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 На мен ми изглежда глупаво всеки път да се насочва телефона срещу лицето за отключване, ама хора всякакви. Това намигване трябва да ме убеди колко е тарикатска въпросната екстра ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, grizzly said:

Не е толкова алогично отзад. 

 

Алогично е разположението му отзад, не съм се изразил правилно. Точно както @HannoSLM го описа. За това и се говори, че решението му да бъде поставен там най-вероятно е било в последния момент. 

 

Принципно новите FPR така зловещо бързо отключват телефона, че е кеф да се ползва подобна екстра. Това с погледа не ми звучи толкова завладяващо :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, _koko_ said:

 На мен ми изглежда глупаво всеки път да се насочва телефона срещу лицето за отключване, ама хора всякакви. Това намигване трябва да ме убеди колко е тарикатска въпросната екстра ли? 

освен ако можеш да ползваш телефона без да го гледаш няма друг начин :hilezh: Идеята на скенера за лицето е, че като погледнеш телефона той се отключва за 0.01 сек, което е много по-удобно и бързо в сравнение с какъвто и да било пръстов отпечатък.

 

Са ако си важна клечка, на крадците няма да им е достатъчно да ти отрежат пръста за да го отключат, ще ти резнат цялата глава :hilezh: Това би бил единствения недостатък, ако приемем, че сканирането ще отключва на 100% без никакви бъгове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в мтел пише че го има вече апарата ... там може да се видят и цените. Сега въпроса е кой ще го взима директно? ;) Хем много се изкушавам, хем ми се струва, че това не е телефонЪТ! Освен да се ползва известно време май няма друг начин да се провери дали ще допадне на съответния човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, HannoSLM написа:

Друг въпрос: oled дисплеите не са ли с фиксирана резолюция?

 

 

Точно на AMOLED-а може да си играеш с резолюцията както си искаш, понеже може да си включваш/изключваш всеки пиксел индивидуално. На S7 едж на колега го гледахме и няма съществена разлика между 1080 и 1440p. Дано да го включат това скоро и в стоковия Андроид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, aRobben said:

 

Точно на AMOLED-а може да си играеш с резолюцията както си искаш, понеже може да си включваш/изключваш всеки пиксел индивидуално. На S7 едж на колега го гледахме и няма съществена разлика между 1080 и 1440p. Дано да го включат това скоро и в стоковия Андроид.

мерси за инфото :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що ми се случи нещо неочаквано. Ноута ми (Note 2) получи някакъв софт ъпдейт. Не е нова версия на Андроида, а някакъв ~15MB ъпдейт за подобряване на производителност и стабилност. Не съм го очаквал. Модела е изоставен софтуерно от 2014г. мисля. Някаква идея каква е логиката да правят поддръжка на 4.4.2, като това дори не е секюрити пач?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...