Jump to content

Изтича ми течността за чистачките


Kissman

Recommended Posts

Колеги,от няколко дена забелязвам че когато напълня догоре казанчето с зимна течност (синя)за чистачки на другия ден забелязвам синя локва отдолу и след проверка установявам че наистина нивото е намаляло но не докрай а около половината ...???Ако е проблема в маркуче или казанчето защо не изтича цялата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,от няколко дена забелязвам че когато напълня догоре казанчето с зимна течност (синя)за чистачки на другия ден забелязвам синя локва отдолу и след проверка установявам че наистина нивото е намаляло но не докрай а около половината ...???Ако е проблема в маркуче или казанчето защо не изтича цялата?

Ако колата е с пръскалки на фаровете, провери дали локвата не е под фаровете - при мен изтичаше заради счупена пръскалка на единия фар. Сипваш и изтича, но само до някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или тече през пръскалките фаровете,или казанчето е спукано някъде по дължината си и течността изтича до нивото на пукнатината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сваляш и двата фара и поглеждаш пръскалките вътре, където се закача маркуча. Ако се е измъкнал лесно ще го забележиш. Опипай и с ръка дали е мокро. Отделно с лампа можеш да погледнеш под левият фар има видимост към долното казанче и помпата с търбичките. Евентуално видимо да инспектираш дали всичко си е по местата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам пръскачки на фаровете....а за пукнато каанче ще видя но едва ли ще е нещо което да е забележимо с просто око,все пак благодаря :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много екзотични според мен са дадените предположения...

Казанчето е съставено от две части.

Най-вероятно снадката, която е горе долу в средата се е разкачила. Сваля се левия подкалник и се вижда, дали проблемът е там където ти говоря.

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си маркучето от радиатора където влиза в казанчето там се разхлабва скобата на маркучето и изпуска или самия накрайник (метална тръбичка) се разлепва при входа в пластмасата на казанчето и като дигне налягането започва да издухва антифриза:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Малко да вдигна темата. Имам подобен проблем, но при мен има локва само, когато пускам чистачките да пръскат. Горе до дюзите не стига никаква течност. Чувам как помпата работи, но водата се стича под колата. Предполагам, че някой маркуч се е разкачил. Този ляв подкалник лесно ли се сваля ? 

Не ми е спукано казанчето със сигурност.

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, plamenkooo написа:

Чувам как помпата работи, но водата се стича под колата.

Не ми е спукано казанчето със сигурност.

Колега провери да не

се е прекъснало мъркучето до пантата на капака , и от там по дренажа и под колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега, точно това се оказа. Маркучът се е прекъснал точно на пантата на капака. И сега кво да правя ? Мога ли да си го сменя сам ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домързя ме да разглобявам и просто го снадих , поне при мен позволяваше . За целта използвай по дебело мъркуче и малки скобички.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...