Jump to content

Audi A3 Пробмлем с резбата на свеща


Bork0

Recommended Posts

Колеги оставих си колата преди една седмица да и бъде монтиран газов инжекцион и със монтажа му да бъдат сменени кабели и свещи. Днес майстора ми се обади, че колата е готова но при смяната на свещите едната се е развила на ръка. При оглед на старата свещ се вижда как е била завита на криво. Сега при монтажа на новата свещ резбата превърта и неможе да се стегне свеща. Въпросът ми е как мога да реша този проблем без да свалям главата на мотора и кой може да ми помогне. Живея във Варна, а колата е АУДИ А3 1.8 20V пълна инжекция 125 hp. Моля ви помогнете !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста трудно без да сваляш главата. Или с метчик ще се повтори резбата, или ако е ужасно зле с втулка ще се направи, но без да я сваляш gruebel.gif

Иначе свалиш ли я задължително купи гарнитура и прегледайте и другите резби в кво състояние са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с колегата Kompresor. Просто няма коректен начин да стане без сваляне на главата. Преди години, когато карахме Москвичи и други такива, някои "майстори" предлагаха резбата да се пренареже на място като метчикът се намазва обилно с грес. Идеята е, че отделените стружки ще се задържат от греста и няма да попаднат в горивната камера. :hilezh:/>/>/>/> Само че, това бяха други коли и последващия ремонт не беше толкова скъп. Една стружка ти стига за да скапеш и бутало-цилиндровата група, а там вече си е цифромания. :rotcol:/>/>/>/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...