Jump to content

Въпрос за летни гуми


Recommended Posts

Започнах да се оглеждам вече за летни гуми. Колебая се между 2 модела: Kumho KU36 и Hankook S1 Evo размер 235/45/17. Карал съм Kumho KU31 и като гума ми допадна много. Някакво инфо, кой от двата е по-добър като предложение? Или просто да си взема пак KU31, поне е проверено? Ще бъда благодарен за информация за двата модела от хора които се занимават с гуми или са карали поне един от двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Разбирай произведени в Европа, по- точно разработени в Европа, съобразени с климатичните условия тук. Карал съм с 2 вида японски гуми, и двата си имаха техни особености. Континентал ги слага в джоба си и двете марки. А може и в завода да звъннеш, да питаш за родословното дърво на немеца, който ги е правил, както предлага колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирай произведени в Европа, по- точно разработени в Европа, съобразени с климатичните условия тук. ..........

Е какво му е на ханкука правен в Унгария тогава?

Или подписаният договор с ДТМ миналата година нищо не значи за развойните им центрове.

Аз съм за ес единицата.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм на предишната кола Hankook /моделът обаче беше Ventus Prime/, а в момента съм с Kumhо KU31. И двете гуми са много добри за цената си - тихи, прилично поведение на мокро /мисля, че тук Hankook-a беше една идея по-добре/. Общо взето нямам конкретни забележки нито към едните, нито към другите. Субективното ми усещане обаче е за Hankook-а - ако трябва да избирам, бих взел него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме дърпа нещо към Ханкуук-а. Другият вариант е ако намеря от къде да си поръчам Регал Рейсър, но така и не намерих такива гуми да внася някой в България. Да внеса и малка корекция, не съм си задал правилно въпросът, точният модел на Ханкоок е S1 EVO2 K117, не знаех, че има и S1 EVO, явно това което съм гледал и планирам евентуално да купя е по-нов модел. :gruebel:

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да се включа че съм пред дилема.... Кумхото модела не е ли KH31 ? и ако е така.... и аз съм заинтерисован от мнения ;):respekt:

И се извинявам че съм в чужда тема!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента гледам актуалната ценова листа за Кумхото и на посочения размер Ku31 не фигурира, има обаче Ku39 и Ku36 (което е семи слик :gruebel: ), та имайте едно на ум относно Ku31 - българските вносители може и да я нямат налична :zustimm:

Yokohama защо никой не я вкарва в сметките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя 2-3 проекта за трак дей и на 2 коли сложиха КУ36 и бяха много доволни, за това общо взето се колебая между него и въпросният Ханкуук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва обаче да вземеш предвид, че семи слика иска стопляне (както и всички гуми с по-висок скоростен индекс) и представянето на вода май не е толкова силно (не съм карал такива гуми и не мога да изкажа мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Започнах да се оглеждам вече за летни гуми. Колебая се между 2 модела: Kumho KU36 и Hankook S1 Evo размер 235/45/17.

Аз карам с такова Кумхо KU36 и мога да кажа че е сериозна гума. Предишните бяха мишелин пилот спорт 3. Тази е по-добра като сцепление. Много съм доволен. Единствено което ме дразни е че няма протектор на джантата.

трябва обаче да вземеш предвид, че семи слика иска стопляне (както и всички гуми с по-висок скоростен индекс) и представянето на вода май не е толкова силно (не съм карал такива гуми и не мога да изкажа мнение)

Не иска затопляне и не е семи слик, а по-скоро прилича. И е с много нисък тредуеър. <_</>/>/> На вода вероятно не и е силата, но не съм имал проблем.

Мисля че няма няма да изкара много километри, но гумата е супер.

Редактирано от IVO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако континентала ти е извън бюджета, Кумхото и Ханкока са горе-долу на едно ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако континентала ти е извън бюджета, Кумхото и Ханкока са горе-долу на едно ниво.

За Ханкук не зная колко струва, ама кво те кара да мислиш че континентала е по-скъп от Кумхото? Те са на една цена. Плюс минус 10лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ханкука го съсипаха от 2 години.Основния му състав е пластмаса и доста хора се оплакват,че не държиdry.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Унгарския е пластмасов (ниските модели) защото трябва да е евтин.

Корейския (високите модели) е доста различен и няма нищо общо с пластмасите.

п.с завода в Унгария отвори преди малко повече от две години като там се правят само масовките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С унгарски Ханкуук съм и спира добре. Много меко возят и волана "олекна". Но, впечатленията ми са съвсем пресни и съвсем малко - само стотина километра от тия дни. Гумите са нови 225/55/16, скоростен индекс 240 км.ч., моделът от 2012г., но не мога да кажа точно кой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...