Jump to content

Хидравлични повдигачи


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Като рапан, бре човек.

Не си ли вадил рапани?

Чакай да редактирам, че некой брейниак верно ще почне да ги маа у бетона и после да се чеше по репата кво е натворил по съвет на некъф галфон у форума... hilezh.gif

Почукваш ги в тезгяха или на постлан картон/балатум... Къде по-леко, къде по-силно. С премерена сила, рЕзкост, смирение и търпение. smile.gif

А една ваничка е 30-40 лв...

Taкава, примерно:

1286814882fw600fh600.jpg

Не иде реч за сложен уред за инжектори...

Редактирано от Cornu©opia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобяват се много лесно- взимаш един здрав и голям парцал, слагаш един повдигач вътре, увиваш много добре парцала около него- за да не изпадне и хващайки парцала в другия му край удряш по някаво дървено трупче, греда или нещо от сорта. Много внимаваш при удара му да не се скъса или отвори парцала, щото всичко ще излети от повдигача по земята и ще си търсиш нов. Не удряш много силно, но не и слабо- въпрос на опити. Когатосе разпадни ще видиш 2 малки цилиндърчета в него. Изваждаш ги и между тях има малка пружинка. На единия цилиндър има малка съчма. Внимаваш да не изгубиш нещо от тях. След като си стигнал до тук всичкитези детайли ги миеш с чист бензин и където е необходимо бъркаш с малка отверка да падне боклука- обикновено се задържа между дватацилиндъра и съчмата. След като измиеш всичко хубаво сглобяваш като натиснеш с пръстсилно двете буталца/ цилиндърчета в големия цилиндър. МНОГО ВНИМАВАЙ КАК ГИ СГЛОБЯВАШ ЗАЩОТО АКО УБЪРКАШ ЕДИН ДОРИ ЩЕ ПРАВИ ЦЕЛИЯ ДВИГАТЕЛ !!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги да не отварям нова тема ,имам следния вапрос ,Повдигачите на 1.9 тди 1з и 1.6 тд от 86 г. еднакви ли са ? появи се чукане вчера и се оказа ,че един повдигач не задаржа масло нямам идея как може да е отарвало клапанчето ,а това ми се случва за парви пат ,а имам от старото ауди.а и уте неделя де ще търся ако нестават ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...