Jump to content

търся свестен часовникар


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам два кварцови, 14 годишни часовника за ремонт. Единия вече започна да изтощава батерията много бързо - за около половин година. Вчера след поредната и смяна работи само 2 часа и спря. Другия часовник не е ползван изобщо, но е забравен около 10г с батерия вътре. Двата часовника са марка GROVANA (Swiss). Вероятно са за профилактика/почистване, като този със забравената батерия може да има и по-сериозен проблем. Трябва ми часовникар от който сте доволни и може да се разчита, че ще ги поправи без да има "странични" ефекти после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата на колегата, пък и да се направи като помощ на колегите, от различните градове:

Търся часовникар за механичен, самонавиващ се часовник "Атлантик".

Проблем:

1. Отвреме на време спира,когато си иска.

2. Когато показва 12ч, двете стрелки не са една върху друга

Месторабота - Бургас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги, кажете, ако знаете, добър часовникар за сервизиране на часовник Омега. За София.

пресечката срещу съдебната палата-третия магазин.

Божо, чийто кординати са по-горе също препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Честно казано надявах се точно ти да пишеш, за да препоръчаш някой. Не се познаваме, за да пиша ЛС и да досаждам. Знам от една др. тема, че имаш Омега, а и др. часовници. Мерси още веднъж, поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези на солунска, ако за тях става въпрос не съм особено доволен. Божидар работи добре и наистина на добри цени,  профилактирал съм почти всичките  автоматици които притежавам при него, но не му се занимава със фините им настройки и си дават сериозни отклонения след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези на солунска, ако за тях става въпрос не съм особено доволен. Божидар работи добре и наистина на добри цени,  профилактирал съм почти всичките  автоматици които притежавам при него, но не му се занимава със фините им настройки и си дават сериозни отклонения след това.

Вероятно говориш за други- Ремко, там за цялостна профилактика на Омега не препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в едно от ателиетата на Солунска да питам информативно за някои функции на касио-то.

И стана дума за wave ceptor-а, и ми казват ааа ама ние за това не ги продаваме тия, то това нещо не работи в Бг :hilezh: .

Излязох и повече нямам намерение да се връщам.

Иначе съм доволен от ателието срещу "Хигиената".

Младо момче и мъж на средна възраст арменци мисля са и двамата.

Няколко сектор-а са ходили там и са били поправяни или профилактирани както трябва.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между касио/сектор и Омега е че.... Няма друга прилика освен че показват часа!

Както колегата над мен и Иво казаха - Мето на Позитано 3.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, Мето ме спечели като му занесох да ми смени безел- а с новия и той си ми каза откровено- "нямам иснтрумента, имат го в Джулиани на Раковска- мини направо там и кажи, че аз те пращам."

 

П.С. Смениха ми го безплатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инж. Милчев ми е съвипусник от МЕИ и единственият часовникар с инженерна диплома в България до колкото ми е известно. МЕХУР.

(Механично уредостроене). Невероятно прецизен механик и мераклия. Потомствен часовникар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Божидар. Направи чудеса с един 34 годишен сейко, смачкан и неработещ от 10 тина години.

esaha7aj.jpg

СтилЯнка, такъв смех си по отношение на часовниците, че най-добре даже да не се снимаш с тях, ако ме разбираш.

Вярвам, че си виждал часовник за над 2000 лева само на картинка, а за по-скъпи няма и да говорим. Сигурен съм, че за качество на изработка пък въобще няма смисъл да те питам.

Замълчи, най-добре.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм от Божо - обслужвал ми е Восток-а и Касиото

Скъпите ще ги карам в гаранционните им сервизи когато се наложи. Доволен съм от Timeland при Съдебната палата.

 

Я покажете кой-какво носи :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е супер темичка, нека да видим кой какво носи и дали е доволен. Това са моите, реплики са и двата но ужасно добри, Хайсека си е позлатен, Касиото наскоро да го продадох, даже мисля на колега от форума  :)

Casio G shock GA-113B

casio-g-shock-ga-113b-1ajr-30th-annivers

Jorg Hysek Abyss Explorer Gold

DSCN2543__92939.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да се похвали човек, като рискува да бъде посетен от нежелани гости... :hilezh:

 

Колега kiril_Bulgaria , твоя Атлантик от коя година е, аз съм фен на старите часовници.

Редактирано от kinjal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е казваме само часовника, адрес няма да споменаваме :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Божидар. Направи чудеса с един 34 годишен сейко, смачкан и неработещ от 10 тина години.

 

 

 

Виж, не споря, че не рабирам.

Просто споделих какво ми се случи в едно ателие по въпроса за приема на сигнал.

Нямам амбиции да имам скъп часовник, сегашния ми е достатъчен.

Когато го избирах държах на няколко неща:

Точност, автономна работа, що годе здрава конструкция, да не е водомер и да не е прекалено тежък.

Максимума за тежест беше 160 грама (стария механичен беше около 110).

 

Двата пропуска в часовника са, че корпуса не е титаниев и скъклото не е сапфир!

Модела имащ и тези двете неща не се предлагаше в Бг когато избирах.

А държа да тествам нещо преди да го купя, особенно часовник.

 

Ти разбираш вероятно повече, лошо няма.

Аз ползвам часовника да гледам часа и датата, нищо повече.

Като се строши следващия и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

9 години по-късно пак търся часовникар за реставрация на един стар кварцов ORIENT (не е носен над 30 години след намеса на часовникар). Повреден му е механизма (липсва бобинката) и вероятно ще трябва да се смени с друг тип/модел механизъм защото едва ли ще се намерят резервни части. Самия механизъм е Orient 54910 2J .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами препоръчвам на 50% този:

 

https://maps.app.goo.gl/Vth53B1ifX8sNzYt9

 

Имах едно Сейко Велатура Яхтаймер, което бях зарязал 7 години и реших пак да го нося. Оказа се че часовник не се съхранява така:hilezh: , с батерия вътре, беше се разтекла.

Каза ми че някой компоненти по платката са силно окислени и ще се опита да го оправи. И успя, но Хронографа престана да работи. 

Не разбрах дали той не е успял да го оправи или просто е бил неспасяем. 

Но поне може да се говори с него, за разлика от някои други негови колеги.

 

Занесох му и една запалка за пури на Colibri и веднага я разгледа, къде и' проблема.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...