Jump to content

Смяна от нормален към мулти волан B7


b5 2.5 tdi

Recommended Posts

Колеги искам да си сменя обикновенния волан на А4 B7 с такъв с мулти волан . Какво трябва да се направи за да сработят копчетата ?

Редактирано от b5 2.5 tdi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знаех, че от Б7 може да се сложи мулти-функционален волан на Б6.

Или все още не може, просто принципа е същия за мулти-волан от Б6 на Б6 без?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

how to на стъпките показва това инфо - тип общи насоки.

Да се сложи мултиволан от б7 на б6 може, но няма да работи second stage на airbag-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Много се извинявам, че highjack-вам темата на колегата, но не искам да отварям нова за такова тъпо питане. Дали е възможно някой колега с такъв волан да ми каже какъв е външния диаметър на волана? Поръчвам го утре, но разбрах, че е по-малък и ми се иска ако може да видя предварително с колко да не се окаже, че ми е неудобен. Благодаря предварително ако някой даде инфо :) Става въпрос за А3:

83690636.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи подмяната на воланите от В7 на В6.От 6м. съм със него и нямам никакви проблеми.Когато ми го сменяха ми смениха и Slip Ring-а защото буксите вътре били различни.После го адаптираха към колата със комп. за да работят копчетата и падалите за смяна на скоростите.Накратко всички функции работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си сложих точнотакъв на а6 с5ицата преди време, утре ако те устройва ще го премеря и ще ти пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи подмяната на воланите от В7 на В6.От 6м. съм със него и нямам никакви проблеми.Когато ми го сменяха ми смениха и Slip Ring-а защото буксите вътре били различни.После го адаптираха към колата със комп. за да работят копчетата и падалите за смяна на скоростите.Накратко всички функции работят.

A знаеш ли, че волана от б7 на б6, не се слага, поради различния принцип на действие на аирбаг-а.

При б7 при активация гърми на две степени, при б6 на една.

По презумция се сменя част от окабеляването и целия модул не беговете, за да работи коректно. Също така е Божа работа, дали при нужда недай Боже изобщо ще сработи.

В теми по чужди форуми, казват че не сработва...

Простo Food for thought...

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си сложих точнотакъв на а6 с5ицата преди време, утре ако те устройва ще го премеря и ще ти пиша.

Ако може го премери, мерси много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей колега,аз го направих вече това заедно с монтажа на темпомат.

Виж ми темата http://audibg.com/forum/index.php?showuser=76725&tab=topics

Не знам как съм бил без тези екстри досега.

Струва си и успех!

Редактирано от siderson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Б7цата август месец правих тази операция и сега си изнамерих поста от темата Б6/Б7, дано да ти е от полза.

За тези които искат да монтират волан с мултиф. и темпомат на А4 Б7, която не е оборудвана с тях.

Неибходими са ви:

-волан с копчета за мултиф. ( ако се сменя модела волан еърбеците са различни, трилъчевия си е с еърбег за трилъчев, за четирилъчевия е четирилъчев ) Самия еърбег е еднакъв, различните са капачките.С малко услия се сменят и се спестяват доста пари.

-лентов кабел с 12 пина на буксата, в която влиза кабела за еърбега.Номера на частта е 4Е0 953 541 А.

-електриника( платката, на която се закачват лостчетата за темпомата, мигачите и чистачките) - 8Е0 953 549 като накрая е важна последната буква.Аз си намерих с Q.

-кабел за еърбег.Разликата е, че този за мултф. е с разклонение черна букса включваща се във волана - 4F0 971 589 A

-лостче за темпомат.Става от А4 Б6/Б7 ,А6 4F, A8 4Е .

-кора под волана с място за лостчето за темпомата.

Поставянето е относително лесно ако човек има нужните инструменти, време и е сравнително технически грамотен.

Ето обяснение на монтажа със снимков материал : http://www.audipiter...opic=33332&st=0

Не забравяйте, че всичко трябва да се обучи с VAG COM.

Цялата процедура на мен ми излезна под 500лв. като сложих трилъчев волан на мястото на четирилъчев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,аз го направих вече това заедно с монтажа на темпомат.

Виж ми темата http://audibg.com/forum/index.php?showuser=76725&tab=topics

Това е линка колега

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=134894&st=0&p=1955717entry1955717

П.П. Райно - линка ти не бачка.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Точно така е. Слагането на волан от Б7 на Б6 е незаслужаващ си ъпгрейд с оглед на загубата на еърбег.

 

 

A знаеш ли, че волана от б7 на б6, не се слага, поради различния принцип на действие на аирбаг-а.

При б7 при активация гърми на две степени, при б6 на една.

По презумция се сменя част от окабеляването и целия модул не беговете, за да работи коректно. Също така е Божа работа, дали при нужда недай Боже изобщо ще сработи.

В теми по чужди форуми, казват че не сработва...

Простo Food for thought...

 

Не е точно така. Никой не може да каже 100 % че НЕ работи, но и никой не може да каже че 100 % работи. Ето една тема в която широко се дискутира въпроса с доста факти и разсъждения, като последното е най-логично и мисля че колегата там е прав - всичко е от компютъра останалото е въпрос на окабеляване:

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/138299-B7-Multi-Function-Steering-Wheel-into-2002-Audi-24/page3?highlight=rs4+euro+steering+wheel

 

На който му се занимава да изчете цялата тема - доста неща ще му станат ясни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Не е точно така. Никой не може да каже 100 % че НЕ работи, но и никой не може да каже че 100 % работи.

Ето ти един, дето е правил 'ъпгрейда' и може да ти каже 100% че НЕ работи single stage to dual stage airbag.... изобщо няма такава транфсормация като поняите

http://audiforum.us/threads/audi-a3-crash-whit-singel-to-dual-stage-airbag-dont-do-it.10870/

 

Audi a3 crash whit singel to dual stage airbag. Dont do it!

Some nights ago I made a crash whit the car strait into a tree and the airbag did NOT GO OFF, every other airbag like side airbag and passenger airbag blows off but not the dual stage airbag.

 

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

имам следното питане

колата ми е Б7

имам автопилот, но нямам мулти и пера за смяна на скоростите....

сега си взех такъв волан и с мулти и с пера за скоростите

някой може ли да помага за другите неща и евентуално монтажа.... или поне да ме светнете какво още трябва да си набавя

волана е трилъчев, като моя стария

БЛАГОДАРЯ!!!!

Редактирано от Doktore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 99.9 % се сменя лентов кабел ако волана е напълно обикновен .Ако колата е франкенщайн може да се уцели и с подготвен лентов кабел :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://olx.bg/lentov-kabel-za-volana-na-audi-4e0953541-a4-a6-a8-q7-i42359543

 

Този лентов кабел ще стане ли за B7, няма буква A или B отзад, но е с 12 пина. Свален е от B6!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя лентов кабел е свален вероятно от б6 2004 година, тоест ит последните, но не подържа мулти, само нормаен волан с бибитка и аирбаг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Здравейте. Искам да си сменя волана с такъв от Б7. Колата ми е А4 Б6 2004 г. Моя волан е мулти със смяна на скоростите, имам темпомат и БК. Има ли някой който може да го смени и да ми каже какво доп. трябва осве волана, по възможност около Бургас или ако няма такъв мога да отида и по далеч.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...