Jump to content

Смяна от нормален към мулти волан B7


b5 2.5 tdi

Recommended Posts

ако си съгласен да приемеш възможността, да не ти се отвори airbag-а, смени си го.

темата е за б7, не за б6.

Ако смениш волана с такъв от б7, е много голяма вероятността, преи евентуално събитие, да не ти се отвори аирбаг-а на волана.

 

просто трябваше да прочетеш предната страница на тая тема

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=139624&p=2049445

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=139624&p=2262265

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Колеги, темата е доста стара но силно се надявам да хелпне някой, че не се издържа вече. Преди около месец сложих борд комп и автопилот на моята Б7 без много проблеми :) Преди няколко дни ми дойде гениалната идея след като моята платка на кормилото завършва на буква L да си купя слип ринг с 12 пина и мултиволан и да си сложа и него. Обаче от 2 дена се мъча и не тръгва. Всичко на пръв поглед изглежда правилно свързано, а и копчетата на мултиволана светят! Кодирал съм колата за мултиволан. Но на 16-Steering Wheel ми излиза следната грешка :

01426 - Controls in Steering Wheel (E221): No Signal/Communication

Тука идва дилемата къде бъркам ? Да не би мултиволана да е прецакан? Също търсих на measur blocks na 16 като на круиз контрола да проверя копчетата, и намерих някаде нещо из каналите, но ми прави впечатление че пише че бутоните на волана са No communication? А от друга страна копчетата на кормилото светят? Ще бъда безкрайно благодарен ако някой хелпне! Иначе аз съм от Варна ако има някой колега където е правил тази магария да хелпне ще почерпя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да посочи номера на лентови кабели при Б6 поддържащи мултиволан?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си вземах 4Е0953541А знам че става и В трябва да има 12 пина. Но при мене трети ден немога да подкарам мултиволана. осветлението свети на бутоните но те самите не работят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някой който да е подкарал мултиволан на платка  8E0 953 549 L . Моята е такава, пише че поддържа мулти волан четирилъчев без затопляне обаче май не е вярно, тъй като когато отида на видя във ВАГКОМА състоянието на мултиволана и пише No communication? Някой има ли да е с мулти и с такава платка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имам лентов кабел за мултиволан за Б6 , ако нещо се окаже че твоя не работи. Взех го по грешка като търсих за б7цата ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Замених обикновения трилъчев волан с мултифункционален и сложих темпомат на А4-ката. 

Много полезен линк с инструкции за разглобяване и монтаж: http://www.diyaudi.com/Home/Entries/2011/4/27_Audi_Multi-Function_Steering_Wheel_Retrofit.html

След монтажа трябваше да се пипнат някои настройки от VCDS, от тази тема: 

Горните настройки на ABS модула работят за версия 5.7 на ABS модула. Доста лесно подкарах темпомата и мултиволана, но остана да свети лампата на ESP на таблото. На моята Б7-ца ABS модула (VCDS група 03 - ABS Brakes) е версия 8.0. Поразрових се из нет-а и от следния линк успях да инициализирам настройката на G85, откъдето идваше и грешката в модула: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Brake_Electronics_(Bosch_8.0) 

t1mRYZe

 

Редактирано от Пламен П
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
На 25.07.2017 г. at 14:30, Пламен П написа:

 

Здравейте Колеги, доста изчетох по темата да не кажа всичко ако някой може да помогне ще съм благодарен. И аз си смених на б6-цата волана с мулти волан от б7,  смених модула слип ринга всичко с каквито трябва, след това настроих всичко с ваг кома и всичко си тръгна както трябва но от копчетата на мулти волана работи само за увеличаване намаляне. Някакви идеи? Перата си работят за смяна на скоростите авто пилота всичко само копчето за смяна на песните и станциите не работи. Колата е с навигация навигон плус 1 оригиналната на а4 б6 2003година. Благодаря предварително!

Редактирано от Nikola_Kalchev
Грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги много се извинявам защото ще задам въпрос койдо е задаван хиледи пъти но не намерих изчерпателен отговор та: колата ми е Audi b6 със мулти волан но 4 лъча , взел съм 3 лъчев от б7 за airbag-a  знам може да се отвори може и да не се.

модула на колата ми е: 8E0 953 549 L

лентовия кабел е: 8e0 953 541 c

за да заработи 3 лъчевия волан ми е нужен лентов кабел : 4E0 953 541 B

но трябва ли да сменя и модула със този : 8E0 953 549 R 

мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги имам въпрос колата е б6 имам си темпомат искам да инсталирам мулти волан от б6 не от б7 какво ще ми потрябва  благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ориентирай се: https://www.audi-sport.net/xf/threads/cruise-control-installation-guide.191791/

https://audiforum.us/threads/idiots-guide-to-mfsw-install-everything-you-want-to-know.4672/

Ако имаш късмет и лентовия ти кабел е с подръжка за мултиволан, ще трябва да си набавиш само мултиволан и кабелче за връзка с лентовия кабел, ако не ще трябва и лентов кабел. Кодирането след манипулацията е задължително.

Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте колеги искам да си сложа мулти волан на а4 б7 2006 имам волана имам и темпомат. моят волан е трилъчев какво още ми трябва за да го подкарам като свалих еърбега видях че нямам букса за бутоните 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е номера на модула на волана 

8Е0 953 549 R

Дали ще стане 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, колеги! Бих искал да попитам следното нещо:

Собсвеник съм на Ауди А4 Б7 и бих искал да направя операцията по подмяна на обикновен с мулти волан. Обаче ми изчака въпроса, понеже колата няма 2 дин, а е с радио audi concept, дали ако го подменя с 2 дин има прекарано окабеляване попринцип, за да работи и мулти волан? 

Предполагам не. 

Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Трябва ти здрав мултиволан.

Нов лентов кабел за волана,който подържа мултиволан,най-добре с буква (Q) завършващ.

Кабел за мултиволан от лентовия към мултиволана и правилна кодировка.

 

Наскоро приятел прави процедурата,той е с 1ДИН и взе всичко изброено по-горе от мен и нещата станаха.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 24.05.2019 г. at 19:13, MAPTO7007 написа:

 

Трябва ти здрав мултиволан.

Нов лентов кабел за волана,който подържа мултиволан,най-добре с буква (Q) завършващ.

Кабел за мултиволан от лентовия към мултиволана и правилна кодировка.

 

Наскоро приятел прави процедурата,той е с 1ДИН и взе всичко изброено по-горе от мен и нещата станаха.

Колега, може ли да ме насочиш към този човек? Бих искал да се свържа с някого от София, който е слагал 3лъчев мултиволан с ейрбег и темпомат от Б7 на Б6 бензин куатро ръчка с 4тири лъчев немултифункционален волан и без темпомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



от Б7 на Б6


Предполагам си наясно, че при тази комбинация няма гаранция как ще се държи бег-а при ПТП. Я се отвори, я не, а ако се отвори дали ще е адекватно. Може и да няма никакъв проблем, ама никой май не го е тествал все още...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колеги, това реално ме притеснява. Не е шега работа. Колебая се много. Аз по принцип си спазвам ограниченията и не влизам в рискови ситуации, ама не се знае от къде ще ти дойде. Четох че при Б7 имало отваряне на бега на 2 нива, а при Б6 на едно, но повече ме притеснява управлението на самата кола. Да не изпуснат нещо зъбите или не знам и аз. Може ли колеги, които са правили тази смяна да споделят опит?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...