Jump to content

Гуми за 16-ки джанти


PassaT94

Recommended Posts

Здравейте колеги имам следните джанти на снимката 205/55/16 и искам да ги сменя със 215 та въпроса ми е стават ли 215 на тая джанта и дига ли разхода това? Благодаря :)

post-79633-0-95261100-1361806341_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та въпроса ми е стават ли 215 на тая джанта и дига ли разхода това?

Стават и не вдигат фрапиращо разхода. За мен плюс е че колата има по-висок просвет. Имай в предвид, че цената рязко скача при 215/55/16 спрямо 205/55/16.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа със сигурност, но според мен е приблизително около 100 грама. Карал съм 3 лета с този размер, но никога не засичам колко гори. Пълно/пълно и колкото изгори. Сега съм с 205/55/16. Всъщност минах на стандартния размер заради цената. Просто по 70лева отгоре на гума ми се струва доста. Примерно сега съм с Бриджстон, а ако бях останал със стария размер сигурно пак щях да карам Унироял. Най-големият плюс е клиеренса и по-меката возия. Препоръчвам да си вземеш стандартния размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време и аз бях пред подобна дилема и накрая взех гуми 205/60/16, и летни и зимни. Определено има огромна разлика в просвета (с ниско окачване съм), вече съм като 'жипка и колата изглежда страшна. rolleyes.gif/> Даже зимните ми джанти са същите като на снимката.

Не съм забелязал да имам разлика в разхода. Малко повечко се люлее при висока скорост в завой и неравности, но при тези дупки по пътищата по-удачна е високата гума.

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същите джанти и 205/55/16 и съм забелязал, че е при натоварена кола има не повеше от 1 пръст място да опре в чашката на задния амортесиор.( под натоварена 3ма отзаде и малко багаж).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много си ги харесвам джантите а не искам да слагам по големи от 16ки щото у тия трапове ги не виждам, а и м/у другото са мн здвави тия джанти дупките ги не отразяват :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...