Jump to content

Време ли е за летните гуми ?


Recommended Posts

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Одавна е време за летните гуми то сняг колко ще има и зависи кой къде живее! В Варна няма сняг както и мн други места

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се двоумя между два модела за предстоящият сезон.

Единият е Hankook Ventus Prime 2 - K115 с индекс V DOT0613- Унгарски с протектор на джантата

hankookk115.jpg

а другият е Bridgestone Adrenalin RE002 с индекс W - Индонезийски с протектор на джантата

v130584190.jpg

Има ли някой купил потенцата да каже мнение как се държат на мокро и леко по агресивно каране?

Ханкука е UHP гума и се води за малко над возене класа.

Докато потенцата я дават вече за спортно ориентирана гума а и тоя W индекс ми се струва, че ще иска горещ асфалт за да държи добре...

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/images/gumi/big/big_k425.gif

На тези съм заложил аз Hankook Kinergy Eco K425 195/65 R15 91V , 4 броя .

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K425 е клас возене, подобен клас гуми сега ще махам.

Тези гуми са с нисък ролинг резистънс, висок тредуеър, нямат протектор на джантата и имат афинитет към пързаляне.

п.с имат борд, поне размера дето ме интересува 205/55/16, но са ДОТ0712

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че не са никак добри , обаче миналата пролет купих две такива на добра цена и сега допълвам с още две .

Да за возене стават , спокоен шофьор съм . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според името би трябвало да е "зимна" гума, сиреч да се ползва зимата.

Иначе щеше да се казва снежна гума ако трябваше да се ползва за сняг.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че е зимна не означава,че е за каране на сняг wink.gif

Спор няма,че са направени да бъдат максимално ефективни на сняг,но това не е основание да се твърди,че зимна гума се кара само на сняг (от поста на колегата едва ли не в Пловдив тази година въобще нямахме нужда от зимни гуми)hilezh.gif

Вероятно ако му задам въпроса защо слага зимни гуми през зимния сезон ще чуя - защото е зима и всички правят така hilezh.gif

Редактирано от Kutrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей този символ

severe_snowflake.gif

трябва да го има, за да има някакви гаранции, че гумата става за СНЯГ.

M+S само не е достатъчно...

Кутров,

какво очакваш ти, не разбирам... Питай го нещо за секса, там сигурно ще ти обясни изчерпателно... rolleyes.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутров,

какво очакваш ти, не разбирам... Питай го нещо за секса, там сигурно ще ти обясни изчерпателно... rolleyes.gif

hilezh.gif Очаквах малко по-смислено мнение от още по-смислен никhilezh.gif

По темата иначе: След като вече сложих летните чипици,а тези дни осезаемо застудя,а и заради кофти вятъра съм си оставил колата тук на работа на паркинг и избягвам да я карам :)

Ако ми се наложи нещо за по-дълго пътуване,ползвам втората кола,която още е със зимните smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, намерихте ли му обувки на Хса?

Да,дадох му цени за чистак нови и го оставих да размишлява. :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пас hilezh.gif

Този сезон ще си доизнося Фулдите,че и без тва от покупки по колата не остават средства за нови гуменяциhilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТАзи потенца я има на доста странни размери и е нормално малко хора да я карат, отделно повечето шофьори бягат от спортно ориентираните гуми, а тази е точно такава - има изключително корави бордове и съм убеден че ще вози потресаващо зле :hilezh: , но пък пътното поведение щом загрее ще е чук. Ти не караш агресивно, нито много бързо (еле па с АЦЕ на газ :lol: , говоря от опит с NG) та определено това не е твойта гума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ти казвам, че с 80 точно тази Потенца няма да държи добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще си отнасям ханкука, поне съм имал подобни и знам долу горе какво да очаквам като пътно поведение.

Пък и цената е около 30 лева надолу спрямо потенцата на бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата... виждам много хора изпадат в двете крайности. Истината е че в момента е малко на ръба смяната, всичко зависи кой къде и как си кара колата. Лично аз моите си ги смених преди 10дена. И преди това щях да ги сменя, но ходих на ски и ми трябваха за там. Та зимните гуми си свършиха работата при мен и понеже сега карам само из Варна, а тук зимата одавна си отиде. Нямам абсолютно никакви драми с това. Сега като гледам обаче прогнозите в нашата малка родина, то ебаси климатичните разлики, има места където бих предпочел са си остана със зимните. Та всеки сам да си предценява, не смятам че на всеки който си изрази мнението в едната посока трябва веднага да скачат поне 3-ма с крайни мнения в другата посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление колега,за "колегиалноста" във форума си абсолютно прав.Не виждам как си помагаме,като навсякъде всеки гледа с какво може да захапе другия.

Днес на много места зимата ще ни изненада.На сняг трудно се кара с летни гуми ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених гумите още в началото на месеца. Даже този уикенд пътувах да Велико Търново, като в петък времето беше доста лошо (сняг и малко дъжд). Гумите не са нещо особенно, но през целия път се държаха повече от добре. Дори на места съм карал със 100-120, при тези условия, и колата не мръдна. Според мен мисля, че вече е време за летните гуми, едва ли ще има вече толкова сняг и такива ниски температури. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се изчака още 10-на дена. Времето е много гадно,особенно ако се пътува през проходите където вечер дори на места е заледено( юндола,Боровец) . Както всеки знае,белите стават за секунда.... Така че ще изчакам още малко. Няма толкова да се изтъркат ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...