Jump to content

А4 Б5 1,8 TQ шум от ангренажната верига


vikik

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Напълно съм съгласен с теб, аз минах по скъпия път с разглобяването и трябва да каже че свалянето и слагането на генерацията отне няколко часа, наложи се да се реже с шлайф, после нови муфи итн. Една шпилка се скъса в топлата част на турбото, айде сваляй.

Установих че веригата си е непрекъснато опъната и няма зависимост от това дали си дал газ или връщаш газта, но клапанчето на турбото придава вибрации па цялата генерация до меката връзка че и по двигателя! И то само когато върна газта!!!

Имало начин да се натегне клапанчето но там не знаели как, колко и тн....

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума при тебе само когато пускаш газта ли се чуваше.

При мене като дам газ и я пусна веднага щом започне да се връща обортомера веднага почва да трака .

Като карам на скорост по наклон примерно и отпусна газта пак почва да дрънчи .

Когато давам газ не се чува никога мисля :)/>/> .....

Другото което се сещам ,което също ме отвежда към турбото е че шума беше значително по лек когато имах катализатор. След като го разкарах започна да се чува това дрънчене доста повече.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установих че веригата си е непрекъснато опъната и няма зависимост от това дали си дал газ или връщаш газта

Ще ми обясниш ли това как го разбраха майсротите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума при тебе само когато пускаш газта ли се чуваше.

При мене като дам газ и я пусна веднага щом започне да се връща обортомера веднага почва да трака .

Като карам на скорост по наклон примерно и отпусна газта пак почва да дрънчи .

Когато давам газ не се чува никога мисля :)/>/> .....

На 90% е клапана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..., сега случайно карайки на отворен прозорец чух че при връщането на газта веригата трака, опирайки в блока на двигателя.....

Това, ако се беше оказало вярно щях да ти препоръчам да станеш диагностик. Щеше да си най-добрия щом от шофьорското място по слух определяш какво чука. Това е все едно да хванеш кой от четирите носача се е разбил. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума при тебе само когато пускаш газта ли се чуваше.

При мене като дам газ и я пусна веднага щом започне да се връща обортомера веднага почва да трака .

Като карам на скорост по наклон примерно и отпусна газта пак почва да дрънчи .

Когато давам газ не се чува никога мисля smile.gif/>/> .....

Другото което се сещам ,което също ме отвежда към турбото е че шума беше значително по лек когато имах катализатор. След като го разкарах започна да се чува това дрънчене доста повече.

Точно същите симптоми имам и аз и продължавам да карам така, до когато издържи турбото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...