Jump to content

Качествен реглаж на преден и заден мост за София


vuroni

Recommended Posts

отиди при Пепи в СБА-Овча купел и няма да сбъркаш , ул. Момкова баня 13, 0898539119

вече не работи, вчера му се обаждах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз сменях амортисьори и тампон на кривия носач. След това отидох на реглаж и имаше отклонение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Стефан преди тунела в Люлин май е напуснал! Днес бях там и касиерката каза че момчето е напуснало и има друг майстор!

Днес на прибиране се загледах изрично към сервиза докато чаках светофара след тунела и съм сигурен че го видях до една кола чакаща да влезе в гаража. Беше си с работни дрехи. Разбира се, има шанс друг майстор да прилича досущ на него и да съм го объркал гледайки през 2 платна, но който има желание може да му звънне и да провери дали все още практикува там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега си беше правил реглаж там по спешност и не остана особено очарован. Става дума за някаква Диана около Люлин, мисля е на околовръстното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

На мен ми препоръчаха "дианата".

 

Там не съм доволен... От тази на околовръстното на Драгалевци

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

А какво точно означава "преди тунела в Люлин"? Предполагам от дясната страна преди тунела, като се излиза от Люлин в посока центъра? ... и някакъв тел. за връзка ако има, няма да е лошо?!  :spiral: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди тунела в посока центъра влизаш за автомивката и преди нея вдясно има сервиз - там правят и реглаж на преден и заден мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди тунела в посока центъра влизаш за автомивката и преди нея вдясно има сервиз - там правят и реглаж на преден и заден мост.

... и понеже считам, че е полезно - ето и телефони на сервиза: 0878352168 и 0888352168 - Стефан Пищронев. Човекът наистина си разбира от работата. Изпитано е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Купих си една кола ...и след като смених гумите с "нови" и изправих джантите ...колата започна да дърпа надясно. Ходих днес в един сервиз за гуми и започнахме с размените ...проблема остана. Хайде на преден мост в Маргел на Ботевградско ...и хоп отстранихме проблема но неее.......всичко си е същото. Отивам пак в сервиза за гуми и слагам чисто нови гуми ...с голяма надежда излизам на пътното платно и установявам , че колата продължава да си дърпа. Айде пак в Маргел на преден мост ...и човеците казват , че нищо повече не могат да направят.

Айде дайте съвет ...аз кво да сторя ...и къде може да се таи проблема.

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефо, ако си сигурен, че окачването е ОК, гумите са еднакво напомпани и не ти задържа някое колело според мен вариантите са два:

1. Проверка на сходимостта на задния мост - примерно някакво изместване заради омекнал тампон или друго.

2. Реглаж на преден мост, но докато си СЕДНАЛ на шофьорското место - има голямо значение, особено за по-малките коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми Вальо....смених тампони на носачите и задния мост. Нямам изтървали амортесьори, не ми задържат спирачките..защото като вдигна колата и колелата се въртят свободно, гумите са еднакво напомпани и 4-те. Лошото е , че при тази "чикия" единствените корекции които могат да се правят е сходимост...а тя е ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всяка предница би трябвало да може да се регулира сходимостта в двете равнини. Трябва да се разгледа по-детайлно окачването. При всички положения обаче, апарата ще покаже сходимостта в двете равнини, без значение дали може да се регулира или не. Ако отпред е ОК, остава отзад да не е добре. Сам знаеш, че "бой без причина няма" - т.е. нещо по окачването не стои където трябва и затова "дърпа". Все пак закачи ли апарата и на задния мост да видиш как е положението? Просто няма много възможности от които да "дърпа" колата. При тези на тунела се закача и на 4-те гуми и се вижда всичко.

Опа, сега се сетих, другото важно нещо е кога дърпа - при подаване/отнемане на газта или по инерция, защото има значение. Сега видях и разпечатката - не са я нагласили много прецизно, въпреки, че "уж" е в допуска има разлики между леви и десни колела на всеки мост.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачваха и на 4-те колела. Дърпа постояно...независимо дали подавам или съм без газ. Странното е, че това се получи след като смених първият път гумите и изправих джантите защото бяха криви

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си една кола ...и след като смених гумите с "нови" и изправих джантите ...колата започна да дърпа надясно. Ходих днес в един сервиз за гуми и започнахме с размените ...проблема остана. Хайде на преден мост в Маргел на Ботевградско ...и хоп отстранихме проблема но неее.......всичко си е същото. Отивам пак в сервиза за гуми и слагам чисто нови гуми ...с голяма надежда излизам на пътното платно и установявам , че колата продължава да си дърпа. Айде пак в Маргел на преден мост ...и човеците казват , че нищо повече не могат да направят.

Айде дайте съвет ...аз кво да сторя ...и къде може да се таи проблема.

 

Стефане тия драми с БМВ-то ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че реглажа не е наред, няма какво друго да е . Преди години в Радиал също ми бяха дали прекрасна бележка като твоята, но бяха омазали колата яко. След това намерих уникалния човек за реглажи и вече никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Румен е човека!!! И да има проблем колата, кротко ще обясни, без тон на изобретателя на автомобила. 12 години без забележка и крив волан!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...