Jump to content

Смяна на О-пръстени


Recommended Posts

Здравейте

Установих, заедно с колега от форума , че двигателя смуче въздух от прословутите о-пръстени на инжекторите . Питанката в уравнението е дали при смяната им е необходимо да бъдат сменени и пластмасовите вложки или е достатъчно само пръстените , и от къде да ги търся като отделни части. Доколкото разбрах при официалния представител цената е за пълен комплект пръстени и вложки ? Моля помагайте с инфо.

Това е за което говоря : post-58400-0-67653300-1365407076_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на Сточна гара има специализиран магазин с всевъзможни о-пръстени.

Това е от мен.

А за другия въпрос нека другите да кажат. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменяй само пръстените,аз смених всичките с оригинални от "Порше",удоволствието ми излезе 85лв за общо 20 пръстена,на същия мотор като твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на отзовалите се колеги.

Реших си проблема , купих всичките о-пръстени и 2 пластмасови вложки (за всеки случай да има резерва ) . Цените са много различни в зависимост от това за какво питаш в магазина. По информация от един магазин , някой от тези пръстени са същите каквито се ползват и във Голф 1 и 2 .Оригинален един от пръстените , най малкия на върха на инжектора е със цена от 6 лв бройката. Във фирма Хубата цената на този пръстен е 0.30 лв :)/>/>

Давам инфо за фирмата не с цел реклама , а за да няма други прекарали се като мен. Аз си купих 2 бр оригинални по 6 лв и 4 х 30 ст :(/>. Разлика между тях не мога да открия.

Ето информация за номерата на отделните пръстени :

1 х 026133555A - Пластмасова Вложка

1 х 026133557 - запечатва дъното външно

1 х 026133557A - запечатват в началото външно

1 х 034133557E - запечатва дъното на инжектора

1 х 035133557A - се затваря горната част на инжектора

post-58400-0-96941600-1365421652_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш два варианта за смяната

- сменяш всичко (защото след демонтажа ще има доста неща, които ще дефектират :hilezh:/>)

- сменяш само о- пръстените на инжектора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...