Jump to content

Ауди А4 1.8 ADR не пали на топъл двигател.


гецата

Recommended Posts

Когато при мен се появи същия проблем, топла и в топло време пали с повечко въртене какво ли не проверявах. Всичко си беше ОК. Дросела слънце, даже и пистите му чистих и проверявах. ЕЛКОН при 2-ма различни, канистър пърдж клапан, регулатор на налягането, дебитомер, свещи, бобина, лули и кабели, темп. датчик, вакууми, горивен филтър и т.н. Единственото непроверено беше бензиновата помпа, която след половин година отказа тотал (колата съвсем не палеше, само на газ). Извадих я, завъртя, но се усещаше, че работи по тежко. След 2 седмици (колата почти не се кара през това време) пак същото.

Напълно е възможно не винаги да дава добро налягане и поради това колата да не пали на топло/загряла. При студен мотор пали защото порцията гориво е по голяма, което може би компенсира ниското налягане, а и предварението е друго. Така, че нищо не коства да се провери помпата в какво състояние е. Не казам, че е задължително да бъде от там, но поне едно съмнение ще се елиминира.

Редактирано от Vlado_193
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте, колеги разрових много стара тема искам да питам за клапана на бензиновата рейка .Извадих вакум маркуча нямаше голям теч но като пипнах трабичката леко подмокри имам проблем с топлото палене дали от там идва проблема нещо като задаване се получава.

Редактирано от stenli111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с топлото палене , смених въпросния клапан , ефект нямаше , вече се отказах да търся къде е проблема.

Помпата също е нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...