Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Карам точно същите гуми на размер 255/40/19 и мисля че са прилични. Да, шумни са и не загравят бързо ( както се изразяват някой състезатели тук). две лета ги карам и съм сравнително доволен, на мокра са перфектни и си пера смело, като сравня с остананлите участници в движението. Загреят ли, държат перфекно.

Да, една гума съм сцепвал предното лято, но товае комбинация от невероятните румънски пътища + влечението по високи скорости, но учудващото е че се прибрах до Бг и карах няколко дена с леко отпускаща гума. Като я видя гумаджията много и се чуди.

За мен за ценатат са си идеални.

Поздрави.

П.п. надявам се личните впечатления да са по-полезни в сравнение от някой изказвания на колеги, които само са чували или някой им е казал хихих.

Редактирано от Riobg5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мерси колега.

Отказах се иначе от онази оферта.

Споделям всеобщотото мнение за да не си блъскам главата по думи на колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

не му е много тук мястото, но се споменават летни гуми и меки гуми та искам да запитам следното:

Предните ми летни гуми бяха сравнително твърди Bridgstone potenza s001, за това лято си купих pireli pzero asimetric.

Гумаджията ми каза че са прекалено меки и правят балони.

В момента са на 2.4атм, според вас ако ги направя на 2.6 дали ще правят по-трудно балони?

поздрави

Виж си за конкретния размер гуми какви са ти заводските предписания за налягането и го направи малко повече. На 14-ка е едно 2.4, друго е на 17 или 18 цола гума, пак на 2.4. Едва ли ще има голяма разлика с посоченото от теб "увеличение". Нещо, което разбрах за себе си и българските пътища- никога не карам гуми със заводския тегловен индекс- при мен е 91, карам с 94 XL и леко завишено над нормата налягане. И не си купувам вече "меки" гуми... горчив опит.

Преди две лета купих нови Uniroyal не знам си какъв спорт и гумаджията ми каза, че са били меки. Не обърнах внимание много :( Средата на лятото имах вече един балон и крива джанта от място, изглеждащо като локва... Е, беше локва с добавка :steinigung: (не бих казал обаче, че беше притеснително голяма дупката). Втората гума я срязах есента излизайки от магистралата- 2 прореза 13 см и 8 см. След този случай продадох задните две и на следващото лято купих гумите, които писах. И вече две лета нямам проблеми.

Внимавай просто къде караш и как минаваш, дано нямаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

baba,Аз също съм с Пирели,само че Cinturato P7,предните ги карам на 2.7 а задните на 2.3атм. при предписание от Ауди 2.6 и 2.2

Возията остана прилична,а и гумите се държат както си трябва.

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

baba,Аз също съм с Пирели,само че Cinturato P7...

Доволен ли си от тях? Тук форумните разбирачи обЕсняват , как Пирели били нЕма такава куца марка, а аз съм карал едно Пи зеро неро и твърдя че гумата е страхотна. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях много скептично настроен когато ги взех.Всичко това се дължеше на едни P6 които карах преди няколко години и щях да се пребия в един дъжд.

Сега след около 1к км с P7 мога да кажа само хубави думи.Супер тиха,отлична возия,перфектно държание на мокрото миналата неделя....перфектна гума.

Единствен минус освен високата цена е това че при тези градуси около 10-15 иска стопляне.Е всепак скоростния индекс е Y 300km/h.

Много доволен за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да доосерем на Марто темата и да питам какво е препоръчителното налягане за гуми 225/40/18 (предна и задна ос). Също така и за размер 225/45/17

Редактирано от gemballa.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високите класове на Пирели са от най-качествените гуми по принцип, имат и добро разнообразие за ROF. Не са популярни, защото са скъпи. Днес например видях една Панамера с много голям цолаж Пирели - 20-21 цола. Строяха уникално и със сигурност не са случаен избор.

Иначе по темата за Максис - и аз съм чувал, че от китайските са може би най-доброто, но леко шумни. Личен опит с такива нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да доосерем на Марто темата и да питам какво е препоръчителното налягане за гуми 225/40/18 (предна и задна ос). Също така и за размер 225/45/17

Квот пише на капачката на резервоара или на вратата, увеличено с 0,1атм. според форумния фолклор. Дет се казва въпрос на избор или както е по-Ентелегентно и европейско да го кажем, информиран избор. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високите класове на Пирели са от най-качествените гуми по принцип, имат и добро разнообразие за ROF. Не са популярни, защото са скъпи. Днес например видях една Панамера с много голям цолаж Пирели - 20-21 цола. Строяха уникално и със сигурност не са случаен избор.

Иначе по темата за Максис - и аз съм чувал, че от китайските са може би най-доброто, но леко шумни. Личен опит с такива нямам.

Не са по скъпи от другите в тоя клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе по темата за Максис - и аз съм чувал, че от китайските са може би най-доброто, но леко шумни. Личен опит с такива нямам.

Максиса са Тайвански.

Cheng Shin Rubber Ind. Co - компанията, която произвежда Maxxis е създадена през 1967г. в Тайван и в момента е дванадесетият по големина производител на гуми в света, с над 170 дистрибутори и повече от 22 000 служители. Гамата от продукти е изключително широка и включва гуми за всякакъв вид превозни средства и специализирана техника.

Производствените мощности са базирани в Тайван, Тайланд и два в Китай, а разработката и тестовете на нови продукти се извършва в техническите центрове на компанията в САЩ, Холандия и Тайван. Maxxis е доставчик на първоначално оборудване за някои от най-големите автомобилни производители като General Motors, Ford, Toyota и много други. Продуктите с марката Maxxis са водещи в сегмента на четириколесните превозни средства за работа и забавление (ATV).

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са по скъпи от другите в тоя клас.

Ми не знам, аз лично се бях засилил за едно Pirelli P6 Allroad - добре че цената беше над 350 лева и то за гума, която (да бъдем реалисти) е създадена преди повече от 10 години.

Реално погледнато са по-скъпи от сегашните ми Dunlop SP 01, от които съм предоволен и се намират на цени до 350 лв. за бройка в моя размер.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти тегавия душегуб, верно ли вдига 300 ве. hilezh.gifhilezh.gif

Душегуб,душегуб..колко да е душегуб :stupid:

А и на размер 245/40 R18 какъв индекс да е бе мамин,Т можеби?

Ти си нооо кухо парче,чесТно :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Душегуб,душегуб..колко да е душегуб stupid.gif

А и на размер 245/40 R18 какъв индекс да е бе мамин,Т можеби?

Ти си нооо кухо парче,чесТно respekt.gif

Да де по друг начин казано тея гуми не са за тебе. hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно с този размер гуми е излезнала точно тази кола от завода :hilezh:

Сори,сетиХ се че точно ти нема как да ги знаеш тези неща. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.к. и аз все не успявам да стана член на тайното масонско братство :hilezh:/>/> от другата седмица ще дам старт на продължителен тест :lol:/>/> ,на ниско,ниско,ниско бюджетната марка САВА,щото обзаведох дЪртия с 4 броя 205--55--16sava.jpg

Почна опитите с хора ли бре ? :lol:/>

Да отказахте ме.Няма да ги взема.Ще си карам лятото със зимните 15-ки при липса на средстгва за нови гуми.

Тук у форума, ако не е топ 10 по ADAC, не става...Според мен ги взимай, 100% ще са по-добре от зимните. Щом са с твърд борд, ще държат повече по дупките.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно с този размер гуми е излезнала точно тази кола от завода hilezh.gif

Сори,сетиХ се че точно ти нема как да ги знаеш тези неща. bia.gif

Нема и никога да разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях много скептично настроен когато ги взех.Всичко това се дължеше на едни P6 които карах преди няколко години и щях да се пребия в един дъжд.Сега след около 1к км с P7 мога да кажа само хубави думи.

Карал съм със Р6, P7 и P6000 . Галанта дойде с първите от Белгия и бяха зле, а на мокро ...още по. Следващото лято го обух с Р7, почти нови, понеже 205/50/17 си е шибан размер за намиране и се преметнах бартер за едни джанти. мислех си, що да не , тези ще са един клас отгоре. За спомен от тях, имам акт за 14 метра ограда на входа на магистралата в Пловдив и едно неизплатено каско. Това една сутрин ,25 май. Температурата да е била около 10 градуса. Ще ми е любопитно да пишеш след 25 000км как са при хладно време. Дизеловата А6ца куатро я купих с Р6000...205/55/16. Зимен Гудиър УГ7 се държеше по-добре от тях, октомври месец това.

На 1000км пробег, почти няма лоша гума след като си свалил старите, и в сравнение с тях.

Да не забравя ,твоите Р7 се водят всесезонни .

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,ще ги видим.В края на поста ми,казах че съм доволен за сега.

Междудругото,свалин Бридж LM32 купени Ноември чисто нови,и карани само 5-6к. на размер 225/55 R16.Пирелито е мноого по тихо,което е нормално,а и вози по добре нищо че е 245/40 R18.

Пак казвам,за момента само хубави думи,а какво ще стане след 10-15к ще разберем след 2-3 месеца.

А това за всесезонните мисля че грешиш.Има P7 всесезонни,но има и летни.Не виждам никаква индикация по тях за All Season.

Ето за справка:

All Season

mpirellicinturatop7alls.jpg

Летни

pirellicinturatop7rft.jpg

Моите

20130404204444.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максис съм карал преди 10тина години, като започнаха да навлизат в България, изкараха 1 лято и бяха галоши :hilezh:

Не знам, може сега да е по- различно положението, но тогава бях много разочарован. Със сигурност има китайски гуми, които са по- добри от тея тайванчета. Аз лично знам случай за китайска 17ка на 60 000 км и още се карат. А шофьора е предоволен, защото цената е повече от добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...