Jump to content

Гуми 205/60/16 на Ауди А4 Б5


Recommended Posts

и къв ти е кяра от цялата тая манипулация да си слагаш по-скъпи гуменетки от стандартните 205/55/16 ? :blink: проблеми няма да срещнеш , аз съм виждал на б5 такъв размер , но за мен си е чисто прахосничество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как какъв е кяра !? Колата става по-висока, по добре вози, и пази повече джантите по тия скапани пътища, малко ли е ? Колега стават идеално на Б5, слагай препоръчвам !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах от 205/55/16 на 205/60/16... и летните и зимните и спрях да опирам тук-там...... Супер е, няма никакви проблеми, чувствам се като в 'жипка... :rolleyes:/>

Комфорта се повишава, а показанието на скоростомера се изравнява с реалното. Единствения проблем е, че повечко люлее в завой с висока скорост, но вече не сме състезатели... dry.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти отчита правилно изминатите километри с по-високите гуми, борда също ще показва с някаква грешка, ЕКУ-то също ще получава информацията от датчика на скоростомера с определена грешка. Скоростомера е направен софтуерно да показва по-висока скорост от действителната, но всички останали системи получават точната скорост, която взимат директно от датчика на скоростомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И...?

Досега колата не се е размрънкала или да ми харчи повече или по-малко...другото трябва ли ми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е, че ще отчита с грешка от 5км на всеки 100км, в червено е на калкулатора за гуми т.е. не е допустим размер ако се сравнява с оригиналния. Примерно при една смяна на масло от 150000км, ще те излъже с едни 750км, но щом не ти пречи :nixweiss:. Иначе разликата в диаметъра е само 3.3см, т.е. просвета ти се е увеличил едва с 1.65см, което не е много според мен, въпреки, че из нашите пътища всеки сантиметър е от значение.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах ги калкулаторите... аз изкарвам разлика от 21мм в диаметъра (ти си задал 215/60/16 ;) ), но ми се струва доста повече...дори вътре имам усещането, че съм с педя по-високо... :hilezh:/>

Факт е, че с тези гуми колата е доста по-проходима. Преди опирах всеки път като я качвах на бордюр...изкъртих кори, брони, лайсни...сега никакъв проблем... около нас има места с бабуни, на които ако вляза по-перпендикулярно и опирах, сега си минавам без никакви притеснения...

Не е ли все едно дали ще смениш масло на 150000км или на 150750км? :) То тя да изкара толкова пък...това е бял кахър...

Всъщност оригиналния размер за колата е 195/65/15. Ако се сменят с 205/55/16 става по-ниска, а с 205/60/16 става по-висока с 18мм и пак е в "зелените" норми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на 100 са 5, тогава на 15000 ще са 750, колегата VBI е сложил една нула повече :)

Аз лятото карам съм 17, зимата с 16 цола.

Вместо 225/50/17 в момента съм с 225/55/17, както и вместо 225/55/16 съм с 225/60/16 (малко са като пояси) :hilezh:

По-висока гума (говорим за България) винаги е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гумите от предния собственик на моята кола 205/55/16 вместо 205/60/16, което е по книжка, има отклонение 10км в километража. От там се преебават показанията за изминати километри, разход, сервизен интервал. При мен не дава грешка, просто не са точни резултатите, но още няколко седмици ще изтрая. Не съм сигурен, че е много удачна идея да караш с друг външен диаметър гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на 100 са 5, тогава на 15000 ще са 750, колегата VBI е сложил една нула повече :)

Да, без да искам съм сложил една нула повече в пробега, но имах в предвид 15 000км (да не ги сбъркам пак :)) и че грешката ще е 750км както съм го написал.

...

Не е ли все едно дали ще смениш масло на 150000км или на 150750км? :)

Всъщност е дали ще смениш маслото на 15 000км или на 15 750км, защото в бързината съм сложил една нула повече на пробега както правилно отбеляза Jass - май трябва да слагам очила :hilezh:. Обаче и за калкулатора си прав, всъщност грешката ще е 450км

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 8 years later...

Колеги имам въпрос моето Ауди е А4 б5 седан 1.9tdi и искам да знам дали ще мога да сложа на 16ките му оригинални джанти зимни гуми 215/60/16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно не, борда е висок, освен това ще ти е по-широка.  Желателно е да са с усилен борд, заради по-високият борд. Това са гуми за по високо натоварване на мост и повечето са за по-висока маса на автомобила, съответно и изискване към гумата. Аз например съм с  215/60 R16 99H XL. Тези, които карат без усилен борд се оплакват от лесно кривене на гумите. Кофти размер с висока цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...