Jump to content

Мнения за Dunlop Sport BluResponse


Recommended Posts

Dunlop Sport BluResponse шумни? Това нещо не ми се връзва.

Аз преди месец някъде си купих същите гуми и имам около 200км с тях. За сега съм много доволен. Тука последните дни в тия дъждове се държат доста добре. Определено чувствам колата по-стабилна, въпреки, че нямам за база друг модел нови гуми.

Колкото до шума - при мен не забелязвам някакво повишено ниво на шум. Дори бих казал че са тихи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има мнение за Dunlop SPT MAXX RT 235/45/R17 ? Другото което ми хвана окото е Continental ContiSportContact 5 със същия размер 235/45/R17. Ако някой е имал опит с тези две гуми да напише един ред какво му е мнението, какво им е поведението и износването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам със същия Continental , макар и от кратко време.

Моето мнение е, че са доста висок клас гуми.

Возят меко, не са шумни , а в дъжд се държат перфектно.

Според данни на производителя - за дъжд са клас А (най-къс спирачен път), шум 71 децибела.

Това сравнение го правя спрямо предишните ми KUMHO KU31. Изцяло всичко е в полза на Continental-a .

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата с тези гуми е осезаема, в сравнение с дънлуп уинтерспорт 4д на 1 сезон. Блуриспонс са много по-стабилни гуми на сухо при резки завой и дъжд... една идея по-тихи от 4д-то. За тези пари... супер са! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти как реши да сравниш летен и зимен модел за пътно поведение :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дон Диего веднага се обосновавам :) Тъй като зимните гуми се обуват при понижаване на температурите под 6-7 градуса, което означава, че съм ги карал половината време на суха настила или в дъжд и имам представа как се държат и те - с 4-д то колата се унася и прикляква при резки завой, освен това много хора вярват, че да караш със зимни гуми е добре през цялата година :gruebel:, с което не съм съгласен и това е една от причините да го напиша, как по-евтина лятна гума се държи по-добре от по-скъпа зимна дори и в порой :rolleyes: Освен това много летни гуми имат проблем с шума в движение, 4д-то са сравнително тихи гуми и след като блуриспонса са малко по-тихи значи наистина създават комфорт по време на шофиране и пак казвам за парите си...

Благодаря за забележката, наистина не е уместно да се сравняват два различни типа гуми, но мойта идея е била да се сравнят косвено като шум и държание на сухо, понеже 4-д то са наистина добри гуми съм искал да изтъкна предимствата на новия блуриспонс, особено на цена от 110лв на гума+транспорт за 195/65/15 91H

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

А някой да има мнение за Dunlop SPT MAXX RT 235/45/R17 ? Другото което ми хвана окото е Continental ContiSportContact 5 със същия размер 235/45/R17. Ако някой е имал опит с тези две гуми да напише един ред какво му е мнението, какво им е поведението и износването.

Имам дънлопа, само че 225/45/16, нещо такова, 16 цоловите. За едно лято заминаха. Освен това с тях имам лош спирачен път на мокро и сухо. Не бих ти ги препоръчал в никакъв случай, купуваш континентал и си спокоен. Аз лично съм много доволен от Конти Спорт Контакт 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...