Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Благодаря :) , доколкото разбрах трябва да търся ключ с такава букса?

2014_04_02_19_38_09_IMG_0566-1-.JPG

 

И знаеш ли дали ще могат да се свържат афтърмаркет дневни светлини към този ключ и да се пускат само при положение DRL?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:

За афтърмаркет дневните, също могат да се управляват от ключа, но там ще трябва да се запозная със схемата им и да направя управление. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черни лъскави греди между прозорците

 

Преди време попаднах на следната тема: цЪк

Инвестицията в нови ми се вижда безсмислена, махането на мойте и боясиването им е свързано с разпробиването на нита инт., а то пък ми се вижда много инвазивно с неясен край след моята намеса или нечия друга... :stupid:

 

За това реших да ги облепя с фолио на 3М черен гланц G12. :hilezh:

Прилагам снимков материал:

Преди:

image.png  

След:

image.png

 

П.С. Мисля, че постигнах задоволяващ ефект спрямо вложеното.

 

Поздрави!:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля с две нови модификации по колата.

 

Едната беше започната от преди една седмица . Става на въпрос за червената подсветка под климатроника.Вече ми дойде и точното капаче и ефекта е много добър .Ето и една снимка, макарче е с леко лошо качество .

DSC_0037JPG7fBxU7s.jpg

 

Другата модификация и по съществена е фейслифтуви стопове.Не са оригинални . И аз като колега ( kuponq ) си взех Magneti Marelli . Разликата между обикновенните и фейслифтувите е огромна.определено ти променя визията на колата доста , особенно като е тъмно :) Ето и малко снимков материал на процеса по слагане с любезното съдействие на bsdnikolov .

Стоповете са без адаптери.Решихме да си го направиме да изглежда като оригинално :)

DSC_0030JPGZShcWMH_sredna.jpg

DSC_0031JPGJVxgLKB_sredna.jpg

DSC_0033JPG8d68UrK_sredna.jpg

DSC_0034JPGR57DyqQ_sredna.jpg

А това вече е крайният ефект :)

DSC_0035JPGwGPpza9_sredna.jpg

DSC_0036JPGIvUAy95_sredna.jpg

Редактирано от POPCORN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега :) Много добре изглежда! Ще споделиш ли точните номера на частите, които използва за осветлението под климатроника, ако не е проблем?

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Ivan_Ch написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Благодаря.Значи казвам ти части за двоен дин.Ако си единичен е леко различно. На мястото на пепелника е гумена част с номер 8P0863301 4PK . Подсветката , която свети в червено и се слага отдолу на климатика е с номер 8P0857335 . И капачето което покрива подсветката е 8P0864138A 4PK .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Plazzely

 

Добре изглеждат.... но сподели отново опит след едно напичане от слънце....

Макар че си използвал правилно фолио, основата е релефна пластмаса, а цветът е черен... Скептичен съм.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, POPCORN написа:

Благодаря.Значи казвам ти части за двоен дин.Ако си единичен е леко различно. На мястото на пепелника е гумена част с номер 8P0863301 4PK . Подсветката , която свети в червено и се слага отдолу на климатика е с номер 8P0857335 . И капачето което покрива подсветката е 8P0864138A 4PK .

 

Благодаря. С двоен дин съм. За 8P0857335  сигурен ли си, че е точно така? Нищо не ми излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 12 часа, Ivan_Ch написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

 

Сигурен съм :)

 

Sent from my D6603 using Tapatalk

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Ivan_Ch написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Да точно.355 е.Моя грешка.Към 90 лв трите неща :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лек туийк с ваг-ком. Изключих габаритите. Светят само в позиция паркинг светлина ( мигач на горе/долу) при изгасен двигател.

image.jpeg

image.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нещо много отдавна запланувано и едва наскоро реализирано:

На фона на ксенон и LED габарити, фаровете за мъгла (които се ползват и за ComingHome / LeavingHome, както и светлина в завой) просто бяха прекалено жълти. Едновременно с това не исках да жертвам основната им функция (това да са фарове) като сложа някакви измислени, мижави крушки, които да светят колкото украса на коледна елха, още по-малко синявици или направи-си-сам LED-та. 

 

След проучване отпаднаха няколко от често хвалените по форуми заместители на оригиналните крушки, тъй като личеше по снимки, че светят по-слабо от колкото оригиналните. 

 

Ето крайния резултат:

vrqdrBW.jpg

 

Ляво - оригиналните Osram крушки.

Дясно - новите, Osram Cool Blue Intense крушки

 

Силата на светлината е поне толкова, колкото и на оригиналните, а цветът е значително по-бял. Продължава съвсееем леко да жълтее спрямо Xenon-a и LED габаритите ако се гледа отпред, но като цяло се хармонизира съвсем добре с тях, за разлика от оригиналните.

 

Ето и външната разлика между крушките:

Wo98hDf.jpg

 

P.s. Още не съм имал възможността да карам на тъмно с тях за да оценя разликата в светлината в завой, но като го направя ще споделя. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Moonland, всичко добре, но....фаровете за мъгла си имат една основна функция- да подобряват видимостта в мъгла. Лично аз, като човек, който много често кара в мъгли(и то много гъсти) никога не бих заменил жълтия цвят на "халогените" . На всеки е ясно както се случва с по-бялата светлина при такива условия, мисля няма нужда да казвам. Но да- изглежда по-добре визуално.

 

П.П. Често виждам хора, които са си сложили ксенон 5 К + на фаровете на мъгла... :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Напълно прав си Vantage и като човек, който се интересува от техническите причини за всеки дизайн и решение добре проучих този въпрос ;) Последните проучвания показват, че не цветът на първо място е този, който помага в мъгла (извън ниското рапзоложение на фаровете разбира се). Неслучайно вече има дори одобрени в USA, Австралия, а вече и в някои европейски страни LED крушки за мъгла:

http://www.amazon.com/Philips-12834UNIX2-X-tremeVision-Lamp-Fits/dp/B00U2NHLTI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1463475889&sr=8-1&keywords=Philips+LED+fog+light

 

Те разбира се отговарят на редица условия за светлината (интензитет, честота и т.н.) и неслучайно са доста скъпи. 

Това е и причината да не бих сложил LED самоделки във фаровете за мъгла - това би ги превърнало в декоративни светлинки, вместо във фарове. 

 

Osram Cool Blue Intense обаче имат одобрение, вкл. в Герамния, за употреба за светлини за мъгла, въпреки по-студения си цвят :) Приложението им за светлини в завой пък поне за мен измества сериозно в ежедневието приложението им за мъгла.

 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е супер, още като преминах на биксенон/лед дневни започна яко да ме дразни този контрастиращ жълт цвят на халогените. Моля те пиши какъв е цокъла и откъде може да се намерят оригинални  Osram Cool Blue Intens, предполагам и от тях е пълно с ментета като при ксеноновите крушки..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още вчера като я видях при Пламен останах впечатлен.Волана е уникален. Да си я ползваш със здраве и да има по-малко ядове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Nerezanov написа:

Идеята е супер, още като преминах на биксенон/лед дневни започна яко да ме дразни този контрастиращ жълт цвят на халогените. Моля те пиши какъв е цокъла и откъде може да се намерят оригинални  Osram Cool Blue Intens, предполагам и от тях е пълно с ментета като при ксеноновите крушки..

 

 

Моите поръчах от Германия, но не предвид ментета, а заради добрата цена. Съмнявам се да се ментосват и такива неща, а на опаковката има лепенка "бандерол" на Осрам, която се разкъсва при отваряне (мога да я снимам ако желаеш).

 

Цокълът при всички фейслифт A3 8P е H11

 

611xKXLI1nL._SL1500_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...