Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Здравейте колеги :)  Решил съм да сменям седалките на А3-та, понеже сегашните ми (текстилни) нямат лумбална опора, а без нея ми е много неудобно и ме боли кръста когато шофирам. Търсих доста и установих, че е трудно да се намерят хубави седалки с тази опция от А3 (търся главно полукожа с подгрев). В един чуждестранен форум открих че от А5 седалките пасват на А3 (предните само с преправяне на буксите, а задните нещо повече се правело за да паснат, но така и не успях да прочета какво точно). Въпросът ми е дали някой тук е правил подобно нещо и да сподели малко опит. А дори и други идеи за седалки са добре дошли. Колата е с три врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Ivan_Ch написа:

В един чуждестранен форум открих че от А5 седалките пасват на А3 (предните само с преправяне на буксите, а задните нещо повече се правело за да паснат, но така и не успях да прочета какво точно).

Как си с руския? Ето ти пълното описание:   

Сидения от A5 в A3 8P   

Сиденья от А5 в A3 8P (часть 2) установка дивана

Сиденья от А5 в А3 (часть 3) подгонка задних спинок

Сиденья от А5 в А3 (часть 4) подключение проводов

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много добре с руския, но горе-долу ми се изясниха нещата, особено по снимките :D Доста сложно ми се струва преправянето на задната седалка, и направо се отказах..

Мислех си че се разменят тапицериите от едната рамка на другата, а то заварки, огъвания.. Обмислям предните да сложа от А5, а задните от А3-ка да търся някакви кожени ли не знам. Иначе доста полезно четиво, благодаря много :) Аз четох в английски форуми и толкова подробно обяснение не намерих, всичко беше от рода: "предните пасват, задните се нуждаят от преправяне" и до там.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/5/2020 at 2:35 PM, bsdnikolov said:

Таблата с черно-белия дисплей, изписват запаметената скорост при темпомат.

Километража е намерен сега освен обучаване на имото и ключовете нещо друго ще трябва ли?и как стоят нещата със километрите?

121025111_660882984844921_21644179601955499_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, cokov79 написа:

Километража е намерен сега освен обучаване на имото и ключовете нещо друго ще трябва ли?

Не, не трябва.

 

Преди 15 часа, cokov79 написа:

и как стоят нещата със километрите?

Който ти обучава таблото, той ще ти прехвърли и километрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен needle sweep фейслифтовите километражи на 8P доколкото съм чел и гледал клипове поддържат и Boost и Oil Temp, но само тези които са модел/година 2011, мисля че при тях скоростомера е до 280 и завършват на 932. По чуждите форуми пише как се прави, макар че информацията не е потвърдена понеже повечето хора които знаят мълчат. Като цяло и при 8L ми е направило впечатление че ...932 са най-функционални. 

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2010 и е 932 но буквата след нея, явно не е тази която трябва, за да се активира тази функция и до колкото аз съм запознат, това го могат само километражите на с3/рс3. За да се постигне при другите, трябва да се прекодира паметта в километража с такава от с3/рс3

Редактирано от Kambi25
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам буквата накрая да е от значение, просто ако го свалиш обърни внимание на лепенката какво пише. (на снимката по горе където е 15.01.09) мисля че това е годината. Това го могат и километражите на А3 8P (2011) и просто се редактират няколко байта на eeprom паметта за да бъдат отключени тези функции и в последствие с vcds и адаптация се активират, а не се налива софтуер от s3/rs3 8P километраж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎6‎.‎10‎.‎2020‎ г. at 16:10, cokov79 написа:

Километража е намерен сега освен обучаване на имото и ключовете нещо друго ще трябва ли?и как стоят нещата със километрите?

121025111_660882984844921_21644179601955499_n.jpg

 

 

Аз съм с такъв километраж на МГ2007. Това което мога да кажа е, че с този номер не показва зададена скорост на темпомат. Доста се рових по чужди форуми и там пишеше. че зададена скорост и другите екстри ги има на километражите които са до 280км. На 931 S успяхме да активираме само тест на стрелките и lap timer. На коя предавка е колата в момента и кога да превключиш също не тръгна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласен че тези функцй ги имат километражите които са до 280 ето това е на колега от форума с километраж до 260 и му изписва и зададената скорост и на коя предавка до колкото знам колата му е ръчка

50964372_434370077101889_93285268034945024_n.thumb.jpg.f218eee358eeac5cd2c93be9da9f0af4.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, при мен нито едното нито другото стана, за скоростите е активирано дори, но не се показва. Нека колегата ако чете, да сподели как  са активирани .. или какъв му е номера на километража

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Продавам оригинален блютут модул заедно със преходни кабели от куфатек монтажа е елементарен със тези кабели ,пуска се само едно кабелче до плафона за микрофона на някой му трябва за ретрофит да пише на лично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте!
Ще ретрофитвам мултиволан от А4 (имам си бег, модул всичко).
Буксата от А4 успях да пригодя да защраква към лентовия кабел. Сега идва момента с пренареждането на буксата, тук виждам затрудения. Извадил съм "секрета", но пиновете не виждам как да ги извадя.😨
Намерих тези инструменти за вадене на пинове.... не знам да ли биха свършили работа. Ще се радвам, да споделите опит с какво и как.
П.С. Като за десерт всички кабели са черни, цветна кодировка няма. 😁
Комплект инструменти за вадене на пинове от букси и клеми гр. София - image 1

Редактирано от Plazzely
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом са толкова много , все единия ще стане, аз бъксите на фаровете си ги пренаредих сам, като си направих сам иглите от стоманена тел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги :) Имам мерак да конвертирам задната броня на колатa ми ( A3 8PA Sportback 2006 S-line ) към rs3 версия. Изчетох доста неща по чуждестранните форуми, но мненията си противоречат. Някъде пише, че първо трябва да сменя долната част на бронята с такава от s3 и след това да напасна rs3 diffuser-a с доста изрязване и наместване. На други места пише, че трябва да сменя цялата броня и още доста варианти. Затова исках да проверя, дали някой от вас е поемал подобна инициатива. Прикачвам снимки на текущата броня и на тази, която искам да постигна като резултат. Благодаря предварително :)
image.png.9aef72f07904f617685b4bb27f9f56b5.png
image.png.dff9e31d0af3939c92431d6c434ef1bf.png

Редактирано от @bdot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги , дайте съвет как да тествам би-ксенонови фарове. Понеже ги разглабях и си поправих изцяло инсталацията искам да видя дали всичко е ок преди да сложа стъклата. колата в момента е с рефлекторни фарове и вече имам и ваг-ком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги тествам с компютърно захранване или акумулатор и кабели с "крокодилчета" накрая. Свързвам крокодилчетата със съответните пинове на фара и пускам.

 

Преходните букси от рефлекторните към биксеноновите фарове ти ли си ги прави или ги купи готови от някъде?

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , вярно. аз имам опис кой кабел къде отива. само ме притеснява плюс, минус някъде да не прецакам нещо, то единстверно за ксенона и за регулирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, как се сваля ЦЕ модула, свалил съм кората под волана виждам модула че е на някву щипки но къде са те? не искам да го отскубна и да начупя нещо. другото което ме интересувакато сложа биксенонови фарове трябва ли да преправям нещо по ключа или да го сменям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...