Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Трябва да прекараш допълнителен кабел от фаровете до ключа. За модула не знам как се сваля. Пламен е по компетентен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 
Ще ретрофитвам круиз контрол на А3-ката, но си купих лостчетата от вида, който не остава включен на дълги.

Въпроса ми е дали новите лостчета подлежат на кодиране, тук намерих нещо по въпроса , но кодинга на моя steering wheel модул изглежда по съвсем различен начин? Естествено другият ми вариант е да направя тази хардуерна модификация https://www.audi.homeradiatorsreview.com/cruiselever.html, но все пак ако някой се е сблъсквал с този проблем и знае дали може да мина само с кодиране ще съм безкрайно благодарен. 

Модула ми е 
 

Address 16: Steering wheel        Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
   Part No SW: 1K0 953 549 AH    HW: 1K0 953 549 AH
   Component: J0527           036 0070  
   Coding: 0000002
   Shop #: WSC 00046 412 81920
   VCID: 78297947C751507A67-802C

No fault code found.

До колкото разбирам Midline, проблем с круиз контрола няма да имам, но за мулти волан евентуално - греда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих, че в label-ите на някой cent. electric модули има Momentary Switch for High Beam на позиция Byte 29 Bit 6, напр този, мислите ли, че има някакъв шанс това да проработи ако ръчно променя long coding-a на моя модул, който няма тази опция в label-ите си?

Редактирано от biskazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те лейбъл файловете за точно за това - да ти кажат твоя модул какви опции има и какви няма. Това което се опитваш да направиш може да стане само ако по някаква случайност лейбъл файла за твоя модул е сгрешен. Само че вероятността да е сгрешен е почти нула.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, и аз така предполагам, но ще опитам, изглежда всякаш няма какво да губя. Все повече нещата вървят към разколачване на лостчетата и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За информация ако в бъдеще някой му се наложи, Central electric не приема кодинга ако му сложа 40 накрая, демек Byte 29 Bit 6 === 1, ще правя от двете лостчета едно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 4/28/2021 at 12:02 PM, biskazz said:

Здравейте, 
Ще ретрофитвам круиз контрол на А3-ката, но си купих лостчетата от вида, който не остава включен на дълги.

Въпроса ми е дали новите лостчета подлежат на кодиране, тук намерих нещо по въпроса , но кодинга на моя steering wheel модул изглежда по съвсем различен начин? Естествено другият ми вариант е да направя тази хардуерна модификация https://www.audi.homeradiatorsreview.com/cruiselever.html, но все пак ако някой се е сблъсквал с този проблем и знае дали може да мина само с кодиране ще съм безкрайно благодарен. 

Модула ми е 
 

Address 16: Steering wheel        Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
   Part No SW: 1K0 953 549 AH    HW: 1K0 953 549 AH
   Component: J0527           036 0070  
   Coding: 0000002
   Shop #: WSC 00046 412 81920
   VCID: 78297947C751507A67-802C

No fault code found.

До колкото разбирам Midline, проблем с круиз контрола няма да имам, но за мулти волан евентуално - греда.

Това е модул от най първите версий който слагат на голф 5 за да подкараш темпомат ти трябва лост от голф 5 или нов модул,по добрия вариянт си вземи High-line модул и няма да имаш проблеми ако решиш да ретрофитваш мулти волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, cokov79 написа:

Това е модул от най първите версий който слагат на голф 5 за да подкараш темпомат ти трябва лост от голф 5

Грешиш. Точно този модул е за Audi лостчето за темпомат. Поставя се фабрично на 8p с темпомат от 2006-та година чак да 2010-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги ще ретрофитвам километража  Audi A3 Sportback 2005г със такъв от 2009 някой знае ли къде могат да ми го обучат някъде около Хасково?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Абсолютно същото ме интересува и мен, а и също за Хасково. Колата ми е произведена 11.2005 г. и в момента съм в търсене на фейсов километраж, но доколкото разбрах е необходимо да се сменя и горивната помпа, което не ме устройва и ако наистина е така, то това ще ме откаже. Ако може някой да даде адекватна информация ще съм му благодарен. Колата е 2.0 TDI BKD.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ето тук има информация по въпроса, относно обучаването ако толкова пък го закъсате мога да помогна (с двете табла по куриер) без значение от типа на фейсовия километраж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@evg_eni А как ще го направиш без автомобилите физически да са при теб? Не трябва ли километража да е монтиран на автомобила за да може да се обучи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 8/30/2021 at 1:14 PM, AudiFan88 said:

Абсолютно същото ме интересува и мен, а и също за Хасково. Колата ми е произведена 11.2005 г. и в момента съм в търсене на фейсов километраж, но доколкото разбрах е необходимо да се сменя и горивната помпа, което не ме устройва и ако наистина е така, то това ще ме откаже. Ако може някой да даде адекватна информация ще съм му благодарен. Колата е 2.0 TDI BKD.Не е задължително ако колата е спортбек ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И аз обмислям преминаване към фейсов километраж, но за сега само събирам информация. Някой знае ли дали има значение какъв точно е фейсовия километраж? В смисъл определен парт номер ли  трябва да е таблото или всяко такова с фис дисплей е съвместимо? Моята кола е 2004г, 1,9 , и вероятно и горивната помпа ще трябва да сменя, но не мисля че е толкова голяма драма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще сменяш поплавъка, не те интересува парт номер.

Аз се отказах от този ретрофит. Към мен пътува един брой ColorMFA. Направо него ще сожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надяваме се да покажеш какво се е получило накрая. И аз съм хвърлил око на ColorMFA

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bsdnikolov написа:

Щом ще сменяш поплавъка, не те интересува парт номер.

Аз се отказах от този ретрофит. Към мен пътува един брой ColorMFA. Направо него ще сожа.

Преди време помня, че беше взел един ColorMFA на колега. Какво стана с него, успешно ли го монтирахте? Дайте повече информация относно този ретрофит, че стана интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, монтиран е успешно и колегата си кара 8Р-то с него вече година. Има няколко дребни (но дразнещи) бъга за доизчистване, но се наложи да прехвърля вниманието си над новото си жилище и замразих всичко странично. Сега, след като се пренасям вече, ще подновявам работа съвсем скоро. Предполагам, с руснака ще изчистиме тези дребни неща за 2-3 дни. Остана само, да направи закъснение от 10-тина секунди след палене на чека за температурата на двигателя (да има време да пристигне и този пакет) и да добави грешката за свършила течност за чистачки, която не знам защо твърдо се е запънал и не я добавя (при разговорите ни, се прави че изобщо не е чул за това). И да сглоби финалния вариант, на база на експерименталните фърмуери които ми спускаше. Общо взето, неговата работа е почти готова. А яз от своя страна, поех ангажимента да напрявя туториал на инсталацията, за да добяве 8Р към официално поддържаните коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
On 10/16/2021 at 8:46 AM, bsdnikolov said:

Щом ще сменяш поплавъка, не те интересува парт номер.

Аз се отказах от този ретрофит. Към мен пътува един брой ColorMFA. Направо него ще сожа.

 

Колега дай малко повече инфо за този цветен MFA колко струва ,как се монтира(тоест да ли е що годе лесно) и получаваш ли повече функции от колкото оригиналният червен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...