Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Ето какво получаваш: colormfa_b31_en.pdf

Директна покупка от руснака е приблизително 400 лева. За монтаж взимам 150 лева. По цената за монтаж, предполагам се ориентираш, че не е лесен монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Swimsas написа:

 

Колега дай малко повече инфо за този цветен MFA колко струва ,как се монтира(тоест да ли е що годе лесно) и получаваш ли повече функции от колкото оригиналният червен

 

Разгледай и тази тема - в нея има най-много информация за ColorMFA:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, преди няколко дена попаднах на това: https://www.audi.homeradiatorsreview.com/hillholdcontrol.html. Колата ми е 2009-та 1.9 ръчка. Доколкото разбирам ако ABS контролерът ми го поддържа би трябвало да мога да активирам hill hold assist-a. Ще се радвам да ме поправите ако греша 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, знаете ли дали от ТТ втора генерация волана, духалките и седалките са взаимозаменяеми с а3ка с 3врати. Дали всичко е plug&play или заигравката е по-голяма? Прилагам снимки на съответните части, които ме вълнуват. За седалките ме интересуват единствено предните. 

11636876824212299_ob.jpg

11608399025061903_9l.jpg

11608399025061903_2j.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива предни седалки, единствено буксата за еърбега е различна, другото е същото. Много лесно се монтират. 

 

Един съвет, търси седалки от ТТ, което е имало и задна седалка(тоест да не е от кабрио). Моите явно са от кабрио и като сгъна облегалките, седалките не се плъзгат напред. Трябва първо ръчно да ги плъзна от лоста, ако искам да кача някой отзад. Добре че рядко се налага.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, manoleo написа:

и като сгъна облегалките, седалките не се плъзгат напред. Трябва първо ръчно да ги плъзна от лоста, ако искам да кача някой отзад.

Ти провери ли, дали не са счупени пластмаските, които отговарят за това. Мнооого чест дефект е при двувратите 8Р-та. Почти на всичи им е счупено. А новото е без пари, ~3 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм проверявал в интерес на истината, а може би не е лошо да го направя. При ТТ кабрио седалките фабрично са си така, защото нямат задни седалки и затова не съм се занимавал да проверявам, но моите реално не знам дали са от кабрио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги, при преминаване от халогенни фарове към би-ксенон с дневни светлини(преди фейслифт) трябва ли да се смени и ключа за фаровете? Сега съм с такъв като на първата снимка, трябва ли да сложа такъв като на втората, за да работи всичко нормално?

 

 

Capture758684ew.JPG.2b899948179e9f8d0d96bfc5226638a7.JPG 

 Capture54768668.JPG.d9047fd427b310b3bbf89e33a9ea94e8.JPG

 

 

Не успях да намеря конкретен отговор в старите теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Не е нужно. С другия ключ, ще имаш опцията да изключваш дневните като функция.

 

Ти ли ретрофитна онзи ден при Митко? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Не съм бил аз, моите фарове още не са сглобени понеже им правя разни магарии отвътре. Мисля сам да си ги ретрофитна като са готови.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
На 15.10.2020 г. at 12:45, cokov79 написа:

Не съм много съгласен че тези функцй ги имат километражите които са до 280 ето това е на колега от форума с километраж до 260 и му изписва и зададената скорост и на коя предавка до колкото знам колата му е ръчка

50964372_434370077101889_93285268034945024_n.thumb.jpg.f218eee358eeac5cd2c93be9da9f0af4.jpg

Относно това табло 8P0920931S, има ли някакъв начин да се направи да показва насройките на темпомата в цифров вид? 

Редактирано от spasovv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. ColorMFA показва настроената скорост на темпомата, обаче в момента не е ясно дали ще има следваща партида: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, колеги. Имам проблем след смяна на комфорт модул. Бях с модул с номер 8P0907279A и сложих 8P0907279H. Колкото и да си играя с кодирането, винаги ми дава грешки за неработещи задни мигачи(а те си работят). Моля ако някой има идея как да се реши проблема, нека сподели. Знам че в някои случаи след смяна на комфорт модул се налага и разместване на пинове в конекторите, но за момента не успявам да намеря информация за разликите между точно тези два модула.

 

Записва ми и грешка за предна лява дневна светлина(тя също си работи), но там проблемът сигурно идва от това, че съм сложил лед крушки с товарни съпротивления. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задни или странични мигачи? 

 

Също така, съдейки по предишния ти модул, ти нямаш отделени дневни светлини! Щом имаш грешка за тях (за нещо, което фабрично нямаш), значи кодировката която правиш е некоректна.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задните мигачи са грешките. Пускам ги по-долу да се вижда какви точно са. Напълно възможно е да съм объркал кодировката, тъй като за пръв път правя смяна на комфорт модул. След първото даване на контакт стана голяма дискотека от грешки. Повечето неща ги оправих, но останаха тези въпросните. Не знам ако примерно новия модул е от Спортбек със задни лед светлини, дали не трябва да се промени нещо допълнително по кодировката.

 

Иначе за фаровете да, фабрично бях с халогенни(2004 год. е колата). Сложих би-ксенонови фарове с дневни светлини със съответния преходник(от Куфатек), пуснах допълнителните кабели до модула и т.н. Първоначално от падащото меню за типа фарове на не помня кой байт избрах позиция 05 Би-ксенон с отделни дневни светлини. Преди малко го смених на 06 Би-ксенон с лед дневни светлини(каквито не са моите фарове) и вече не ми дава грешката за лявата дневна 😁.

 


3 Faults Found:


02745 - Bulb for Daytime Running Light; Left 010 - Open or Short to Plus
Freeze Frame:
Fault Status: 01101010
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 163
Mileage: 208719 km
Time Indication: 0
Date: 2022.11.23
Time: 10:26:00
Freeze Frame:
ON
Voltage: 13.70 V ON
ON OFF OFF ON

 

03098 - Rear Left Turn Signal Lamp (M6)
012 - Electrical Fault in Circuit Freeze Frame:
Fault Status: 01111100
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 163
Mileage: 208715 km
Time Indication: 0
Date: 2022.11.22
Time: 20:14:00

VCDS
Diagnostic Trouble Code Report Control Module Part Number: 8P0 907 279 H
Page 2
Freeze Frame:
OFF
Voltage: 12.00 V OFF
ON OFF OFF OFF

 

03099 - Rear Right Turn Signal Lamps (M8)
012 - Electrical Fault in Circuit Freeze Frame:
Fault Status: 01111100
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 163
Mileage: 208715 km
Time Indication: 0
Date: 2022.11.22
Time: 20:13:00
Freeze Frame:
OFF
Voltage: 11.85 V OFF
ON OFF OFF
OFF
 

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...