Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Направих си модифицирани фарове. Бях с обикновените рефлекторни фарове на A3 8P, а те не са най-добрите и отдавна ми се искаше да направя някакво подобрение, тъй като често карам по тъмно. Старите ми фарове си бяха в чудесно състояние и с подсилени халогенни крушки, но въпреки това светеха доста мизерно в сравнение с фабричните ксенони и led-ове на други коли, с които съм имал опит. Купих някакви стари фарове от olx и им монтирах би-ксенонови прожектори(лупи). Добавих и 3 варианта за габарити. Вътрешността на фаровете облицовах с алкантара(за всеки случай :hilezh:). Полирах и лакирах "стъклата".  Всичко е експериментално и има какво още да се желае, но в крайна сметка светенето е много по-добро от преди. Светлинният сноп е много по-широк, по-добре насочен и отсечен. За съжаление не се сетих да направя снимки преди смяната с "новите" фарове. Ако не ме домързи ще върна пак старите, за да снимам за сравнение. 

 

Снимки:

01.jpg.4710203c77db07fa34786bc85630b7fc.jpg02.jpg.8ec6d2a193450e9dc333e98347a87849.jpg03.jpg.202248141c8923de0e963c58a7f5f23c.jpg04.jpg.35bc7d8e708182a83d65215970046423.jpg05.jpg.3f8e9d264e28ff8d1c23c258e0be4be9.jpg06.jpg.3ee1bce589d1476505d54f25bd8c2ded.jpg07.jpg.b01b48e40e8c4284e13c1086227958ed.jpg08.jpg.af108e0f12284ae93210b3215a96ab1f.jpg9.jpg.97baec31b7d00c601a8ae157337d772d.jpg10.jpg.26922ebfc8ef8a306ad8af2c2dcc561c.jpg11.jpg.c7bf7d714e9ff45086695a3184c089f6.jpg

 

 

 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е станало! Браво.

Само не разбрах, с цел ли си монтирал бе-ксеноновите лупи в рефлектора на дългите? Кой ефект се търси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Лупите са в рефлектора на дългите защото си мислех, че така ще изглежда по-добре, отделно рязането и пиленето е по-малко, отколкото ако се монтират в рефлектора на късите. В крайна сметка не се получи добре, защото не намерих подходящи рингове за около лупите. Ринговете, които сложих са от Киа Сийд и от близо много си личи колко касапски съм ги рязал. Като цяло не мисля да оставам дълго с фаровете в този вид, така че всякакви съвети за подобрения са добре дошли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдолу е най-обикновена led лента 4000k на 12 волта, залепена за плексиглас изрязан с формата на фара. Горния led е от дневни светлини на Киа Сийд. На мястото на късите е H7 led "крушка" в топло бяло(да не кажа жълто). И трите са вързани към захранването на оригиналните габарити.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално е станало, с малко доизпипване направо почвай да го предлагаш като услуга това ;).

Колко време ти отне да го направиш и на алкантарата каква й е идеята, само заради визията ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е да се каже колко време ми отне, защото се каня да го направя от повече от година, но все или време нямаше, или някой чарк търсех. В крайна сметка бачках малко по малко през някой друг месец. Реално, ако човек има всички части, е работа за ден-два. А алкантарата просто ми беше останала от претапицирането на едни кори и реших да я доупотребя във фаровете.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/30/2019 at 5:13 PM, jery said:

Здравейте знаещи колеги,

Може ли накой да ми помогне, какъв размер са сулфидните крушки в предния плафон, задния и багажник?!

Мерих на предния  плафон (с рулетка☹️ нямам шублер) изкарах я 41 или 42 мм?☠️

Помощ, моля! Идеята е да ги сменя с ЛЕД-ове!

 

Поздрави и усмивки!

41 мм са,  а съм с тези близо година и съм много доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах да модифицирам модификациите си вече :hilezh:

Преди доста време когато сменях единичния дин с двоен, сложих лента с бутони от последния микрофейслифт на 8P (2011), при която вече визитника е премахнат и заменен с празни капачета (или бутони, в зависимост от екстрите).

seMmytM.jpg

Скоро видях една снимка на А3-ка с такава лента, но с монтиран визитник и доста ми допадна (не че може да се сложи кой знае какво в него, но поне няма да е празно мястото :D) Свързах се със автора и, поразпитах го и той ми обясни как я е направил (преди това съм търсил из форуми, но без резултат). Оказа се, че не е толкова сложно. Просто се махат трите капачета и се изрязва и отстранява рамката им (изчиства се всичко зад тях един вид, за да остане празен отвор с формата на капака на визитника) Самият визитник се монтира на конзолата. Ако е с диод, и той се свързва. И като цяло е това.

M501QvZ.jpg

 

prRHLV7.jpg

 

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, замислил съм смяна на Central Electrics модула от 23 с 30 байтов. Намерил съм си модул с буква К. Въпросът ми е  как става монтажът, изисква ли някакво адаптиране към колата или само прехвърлям релетата от единия на другия и закачам(твърде лесно звучи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, звучи твърде лесно. Но не прави така, защото има вероятност и да не запалиш. Първо си свали текущата кодировка на 23 байтовия модул и си подготви новата кодировка за 30 байтовия. Така като го поставиш, просто ще направиш Paste и ще си изчистиш грешките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за кодировката предполагах, че ще си записвам, снимам, преди да премина към монтажа.. и след което на новия модул ще трябва да сложа същата.. А за релетата предполагам, че няма разлика , прехвърлям старите, нали не трябва да се добавят нови ?

Благодаря за съдействието! Ако не запаля, си знам ,че пак до теб ще опра... :D

Редактирано от ivan.ganchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте колеги , възможно ли е на мястото на жабката за дъвки , карти стотинки и т.н. , да се сложи поставка за чашки от А4 Б7 например , че това чекмедже ми се вижда яко ненужно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и оригинален чашко-държател от А3 8Р да поставиш. Не е нужно да е чак от B7. Аз например съм с две. Втората я поставих на мястото на ESP-то. Така на път, и двамата с жена ми се наслаждаваме на кафето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, bsdnikolov написа:

 Втората я поставих на мястото на ESP-то.

А бутона къде го намуши? Иначе страхотна идея.. не съм се замислял. Мен лично този холдър под подлакътника много ме дразни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още никъде. Не ми се е налагало да си изключвам ESP системата, а и не виждам защо. Втората чашка на негово място ми е много по-полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. на същото място има модели с чашки , както и такива със шкафче , въпрос на изпълнение явно .Значи само трябва да се намери поставка за чашки и си се монтира на същото място без да се преправя нищо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...