Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Ей къдьей:

VCDS
Windows Based VAG/VAS Emulator Running on Windows 10 x64
Version: Release 20.4.1
www.Ross-Tech.com
Dealer/Shop Name:
Workshop Code: 000 00000
Diagnostic Trouble Code Report
Wednesday,23,November,2022,13:58:41:00009
VIN: License Plate:
Mileage: Repair Order:
Control Module Part Number: 8P0 907 279 H HW: 8P0 907 279 H
Component and/or Version: Bordnetz-SG H46 1802
Software Coding: 130C028680141C00030000000000000000095E055F250802
Work Shop Code: WSC 01236 785 00200
VCID: 428BFF0F1D8FD8965D-8016
Additional Info: 8P1955119A Wischer WWS Audi350 0170

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах кодировката ти. Загледай мигачите в калниците. Според мен не мигат, а работят като задни стопове. И понеже са с 5 ватови крушки, колата ги отчита като изгорели. Виж и ми кажи прав ли съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигат си :gruebel:. Вътре цъка начесто като при изгоряла крушка, но като погледна колата отвън, всички мигачи си мигат нормално - предни, задни, странични.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

130C028680141C00030000000000000000095E055F050002

 

Пробвай с този кодинг. Махнах ТТ дизаина за задните светлини. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Не знам какво е ТТ дизайн на светлини при А3, но сработи. Благодаря ти! Остава само да отворя левия фар да видя какво се е случило с товарното съпротивление на дневната светлина.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула който си сложил е 24 байтов. Тоест, поддържа халогени в завой, а не си си ги активирал.

😉

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кой байт да търся тази функция?

 

Нещо което ме дразни е, че като отключа колата светка всичко възможно във фаровете(без мигачи). Това дали може да се деактивира? Coming/Leaving Home ми е деактивирано.

 

Иначе някъде имам един модул с K накрая, който от известно време не мога да открия. Дали ще ми даде някакви допълнителни опции или изобщо да не си правя труда да го търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.08.2021 г. at 14:33, evg_eni написа:

 

Ето тук има информация по въпроса, относно обучаването ако толкова пък го закъсате мога да помогна (с двете табла по куриер) без значение от типа на фейсовия километраж.

Колега  как се случват нещата с кодирането и имобилайзера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mnqk  Сваля се информацията  от стария километраж и се прехвърля в новия (клонираш го)

или odis и онлайн акаунт, ако все още е възможно за втора ръка модули съдържащи имобилайзер данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, в момента съм с панел от първата снимка (преди фейс) и искам да сложа панела от втората снимка (фейс). Та въпроса ми е дали става само със смяната на самия панел?

7C58B77F-CC88-4AFC-AA26-0166AA45143E.jpeg

1E26C439-6EA7-46CE-A9E6-7AAD1FE638E8.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.12.2022 г. at 16:58, Ico Danielov написа:

Здравейте колеги, в момента съм с панел от първата снимка (преди фейс) и искам да сложа панела от втората снимка (фейс). Та въпроса ми е дали става само със смяната на самия панел?

7C58B77F-CC88-4AFC-AA26-0166AA45143E.jpeg

1E26C439-6EA7-46CE-A9E6-7AAD1FE638E8.jpeg

Да само него сменяш и всичко пасва идеално

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Казват че до МГ2011 които са с една хромирана лайстна пасват дори и буксите.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Чисто информативно да питам хората които следят този раздел, ако имахте възможност за БГ меню на фиса на таблото бихте ли предпочели такова нещо, пред английския с който предполагам сте повечето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Никакъв софтуер не ползвам на български. Освен ако е български. Много често една дума на англ. се превежда по няколко начина и не мога да разбера какво се има предвид. Особено силно важи за ръководствата на различни уреди (бяла, черна техника например).

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя си е на български. Превода на ColorMFA е един от най-точните които съм виждал на електронно устройство или софтуер. Правен е от българин който е наясно с автомобилната терминология. Вярно че има някои по-нови неща които излизат на английски, но те не са на преден план. Разбираемо че няма как всяка нова функция вендага да излиза преведена на всички езици които ColorMFA поддържа.

 

Редактирано от CVT
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да препоръчате място където могат да ми направят хибридно турбото?

Искам да изтискам още 80-100 коня и да се позабавлявам малко както трябва, преди да я сменям. :)

До колкото четох за 2.0tdi bkd, за над 200 коня, ще трябва да се сменят и колекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...