Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Ами просто боята за кожа се ползва върху пластмаса. Специално тези дръжки, както казах ги пръсках с боя на спрей и след това ги полирах, защото исках да са гланцови. Но за елементи, които искам да са матови както са си фабрично, боята за кожа се оказа много сполучлив вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, не знаех, че боя за кожа ще хване на пластмаса, благодаря ти за съвета и лека!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с пласти дип е възможно(тук, в БГ, един черен спрей струва 25 лв)- все пак това са дръжки, които почти никога не се хващат, но специално за интериора не бих казал, че е най-добрия вариант. Аз по-нататък може да пробвам с фолио, ще видя.

 

Иначе, чудих се к'ва простотия да направя по колата, докато чакам някои други неща, та мааалко оранДжево на спирачните апарати :

 

 

IMG-20190506-220131.jpg

 

IMG-20190506-215719.jpg

 

Хваща окото :hilezh:

Колата има нужда от по-големи спирачки, така че най-вероятно тези апарати няма да се задържат още дълго, ама нека има малко разнообразие :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачки ли са?

Фолиото също е идея, я да видим Протинт какво ще кажат по въпроса! :nixweiss:

 

Редактирано от jery
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха, китайчетата предлагаха капачки за никави пари, но не съм сигурен, че ще паснат! :huh:

Разглоби целите апарати или ги облепи?

Не ми казвай, че си ги разглобил,моля те! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всякакви капаци са ми много цигански и противни...предпочитам боица(по-малко циганско е :hilezh: )

Хубаво е да се разглоби, но аз действам по лесната процедура- леко тръкване с шкурка, обезмаслител, облепяш диска и пръскаш смело. Бързо, просто и евтино :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Vantage написа:

И с пласти дип е възможно(тук, в БГ, един черен спрей струва 25 лв)- все пак това са дръжки, които почти никога не се хващат, но специално за интериора не бих казал, че е най-добрия вариант. 

Ами така като се заговорихте и моите "дръжки" ще са за реставрация. Правил съм си доста неща с пластидип. Да цената за 1 флакон е 25 лв. И мисля, че с черен мат и поне 4-5 минавания(за да се получи по финна повърхност) ще се получи дори по-добре от оригинално. Още 1 + на дипа е ,че повърхността остава леко гумирана и е доста трудно да се нарани покритието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да знае с какво се постига матово-черната "гумирана" визия на пластмасата? Знам че не е с пластидип. Колегата @to4k0 ги прави идеално. Преди около 4 години ми направи Андроидната мултимедия да пасне 100% по цвят и по текстура с панела на климатроника и от тогава не е мръднала.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам въпросния колега с какво ги пръска нещата, но с боята и лака, които споменах по-горе в темата съм възстановявал панел на климатроник на A3 8L. Стана 1 към 1 с останалите елементи от интериора. Няма го "гумираното" усещане на пипане, но като цвят и текстура нямаше разлика. Съжалявам че нямам снимки да покажа. На въпросния колега to4k0 много пъти съм му гледал снимките на възстановени елементи. Интересното е че някои изглеждат като оригинални, а на други символите изглеждат като издълбани с кърфица и хората пак казват "леле като фабрични са!", което за мен е необяснимо. Аз лично като си възстановявам бутони по таблото, след като ги боядисам, ги давам на фирма за лазерно гравиране и стават наистина като фабрични. Отделно ми излиза доста по-евтино. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам че е коментирано и рових доста из темата, но не успях да намеря отговора. Задна фейслифт броня ще стане ли без преправяне на кола от преди фейслифта? Намерих S line броня от кола 2009г и то в моя цвят, но няма да ми се занимава ако трябват сериозни преправяния.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Интересува ме има ли разлика в задният капак при Sportback S line и обикновена A3-ка. (отново sportback разбира се)

Понеже се интересуват от монтиране на заден спойлер. 

Гледам, че искат около 150лв за оригинален спойлер от S line, но как да го монтирам? Ще изглежда ли като "подарен"?

В момента съм така (снимката е примерна): audi-a3-8p-rear-led-lights-sportback-5dr

 

Това си е реално само капак - няма спойлер, който да демонтирам и да сложа новият.

 

Благодаря! 

 

 

Редактирано от Embolado
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сложиш оригинален спойлер, ще е нужно да дупчиш капака. Моят багажник беше като твоя и сложих неоригинален,който залепих с полиуретаново лепило и няма ядове.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте. 

 Взех си два комплекта осветителни тела за декоративните панели на врати, на предните врати,но ми трябва помощ за кодирането. Някой може ли да каже как става ? 

Редактирано от deox87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взел съм цялата ел инсталация от буксата от модула до всяка една от 3-те крушки + Бутон за аларма. Трябва само да я сложа,но преди това трябва да рециклират бравите,че почнаха да не отключват от вън при студено време. 

 

Само кодирането ме спъва, останалото е plug & play

Редактирано от deox87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам знаеш, как да оправиш вратите. Разглобяваш моторчетата и махаш нагара от коллектора на моторчетата. Ето каква гняз правят и от там е проблемът:

 

IMG-20190507-195324.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е самия проблем и сам,ще мога да го направя,но се бях насочил към майстор. Има ли нещо специфично за което да внимавам?    

А колкото до кодирането,на  плафоните, как стоят нещата ? 

Редактирано от deox87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, deox87 написа:

Ако това е самия проблем и сам,ще мога да го направя,но се бях насочил към майстор. Има ли нещо специфично за което да внимавам?    

Има. Внимавай при разглобяването на самата брава. Ако разглобиш осите, смятай, че си го закъсал. Аз ги вадя цели. Но, при ваненето много втимавай да не скъсаш ябълките им, защото тогава вече бравата винаги ще ти дава грешки. Ето малко снимков материал, пък ти си прецени дали ще се справиш сам:

 

IMG-20190513-113058.jpg

 

IMG-20190507-202107.jpg

 

IMG-20190507-201917.jpg

 

IMG-20190507-201550.jpg

 

IMG-20190507-195509.jpg

 

IMG-20190507-195324.jpg

 

Преди 12 часа, deox87 написа:

А колкото до кодирането,на  плафоните, как стоят нещата ?

Елементарно е. Просто към текущия ти кодинг добавяш 64 и си готов. 

 

Преди 16 часа, deox87 написа:

Взел съм цялата ел инсталация от буксата от модула до всяка една от 3-те крушки + Бутон за аларма.

Коя е третата крушка?!? Ако имаш в предвид подсветката на дръжките, то тогава за да активираш и "Door Exit/Warning Light" и "Interior Door Handle Illumination", то тогава към кодинга ще прибавиш 72.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези моторчета нямат ли алтернатива за цялостната им подмяна? Мисля, че с тяхното разглобяване,  ще бера яд и по точно с ваденето на контрата,  която държи вътрешността в кожуха.

 

Предполагам, че там е проблема, до колкото разбрах. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, deox87 написа:

Тези моторчета нямат ли алтернатива за цялостната им подмяна?

В алито има всичко. Ето ги и моторчетата: 1 Pair Door Actuator Lock Motor for Audi A3

 

Преди 1 час, deox87 написа:

Предполагам, че там е проблема, до колкото разбрах.

Точно в тях е проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bsdnikolov, Можеш ли да кажеш метода на почистване.  Трябват ли ми някакви препарати за самото почистване и смазка за на края ? Чакам да ми дойдат още някой части за самите врати и сигурно във вторник,ако ми позволи времето,ще започна разглабянето. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...