Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Добър фотолексикон Шуши! :)

 

Което ми напомни за още една изпълнена тази година модификация при мен - замяна на отворената (частична) кора под двигателя с цяла такава:

 

screenshot001su.jpg

 

Ако някой реши да го прави - изборът на новата кора (има няколко вида!) зависи от двигателя (бензинов/дизелов), взимайки предвид и отворите за охлаждане! (Ако някой има нужда от помощ за намиране на правилния номер конкретно при 8P - да свирне).

За моделите без водно охлаждане на турбината е желателно да се обмисли добре поставянето на цяла кора, предвид големите летни жеги...

 

Ефектът: Двигателят се праши по-малко и загрява по-бързо в студените дни, освен че е допълнително предпазен. Мъничък принос за аеродинамиката вероятно също е на лице. ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз трябва да слагам някаква кора отдолу, защото картерчето ми е голо- голеничко, и бая подбито от едни камънаци на вилата... но не знам пластмасова ли, метална ли, каква ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и да сложиш, всяка среща с камък ще им види сметката. Метални са за предпочитане за преспите и коловозите зимата. Ма тежат. Което ще убие топ спийда на бегуната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз гледах че тез металните са по горе долу 18 кг, остави цената..... за сега така, пък ще го мисля по- натам.. три години не се е предал картера, та сега ли /а дано не :D /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го направя малко по-късно като имам по-добра снимка :)

Сега като посвикнах с тях - определено ми харесва как стоят, придават летен, спортен дух ;) Но разбира се всичко е въпрос на вкус. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много идейна тема!

На моя списък като следваща позиция е махането на надписите от капака на багажника. Сякаш изчистена ми допада повече.

Цяла кора под двигателя също е на предна позиция.

Иначе тъй като съм собственичка от скоро, няма постигнато кой знае какво до момента. Но все пак нови оригинални зимни стелки, основно почистване... ;)

Редактирано от Audilina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, моята кола е без надписите и според мен е много по добре! НА мен много не ми допадат как лъскавеят отзад..

Относно стелките, има една пловдивска фирма, която за около 60 лева може да те снабди със много хубави дебели гумени стелки без мирис и с точната форма за нашите коли!

Иначе аз от вчера съм с нови подложки на пружините отзад. До сега колата седеше малко клекнала като немска овчарка, но сега си има правилната стойка и съм много доволна :)

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, оползотворих си свободния ден днес с разширяване на светлинния пакет -  инсталация на всички (общо 6) лампи по предните врати:

1. Сигнализираща лампа назад (червена)

2. Oсветление към земята под вратата (LED бяла)

3. Амби-осветление на дръжката за отваряне на вратата отвътре (LED червена)

 

Чакам да видя ефекта на тъмно :) Отне общо "само" 7 (!) часа труд - 4 за шофьорската и с час по-малко за дясната (благодарение на опита).  :silly:



ftmvsmall.jpg
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Шуши

Да, точно за това и аз искам да ги махна... пък и не е нужно всеки да знае какъв двигател има под капака ;)

Иначе за стелките - блаогдаря, но аз взех точно гумени. Хубавото на оригиналните е, че са със захващане и че пасажерската покрива включително над калника... а и седят чудесно :) Разбира се ас по-скъпи, но пък много качествени и по мярка :) Благодаря все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите вече почнаха, първо взех 18-ки от А8, сега взех заден спойлер тип С3, а сега 1 седмица вече е при бояджията, пребоядисване предна броня, и бяха ме чукнали заден десен калник, вече е готова и съхне, понеделник се сглобява и е взимам, докато киснеше до майстора бяхме свалили фаровете, отворих ги почистих ги, затъмних рефлекторите (черен мат) затворих ги пастирах ги, и станаха много добре.
Ще направя някоя снимка, след това искам да затъмня стъклата, по възможност и 5-те, права генерация с красиво крайно гърне тип Муфлер, и накрая съм замислил чип, ама ще видим до кога ще ги реализирам, останалите неща  :bgdev:

Редактирано от Chobanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този спойлер дет наподобява с3 от марвел тунинг ли го взе? И ако да искам една снимка как стои, че на снимките в сайта им някак си много тъпо седи..  :glare:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И днес не пропуснах да направя нещо по любимата - надписите на задния капак и при мен вече ги няма  ;)

Определено и на мен така ми допада повече - доста по-изчистено, а и ставаше много в комбинация с поръчковия държач на номера, твърде много текст ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този спойлер дет наподобява с3 от марвел тунинг ли го взе? И ако да искам една снимка как стои, че на снимките в сайта им някак си много тъпо седи..  :glare:

Ми да от Марвела е, сега го боядисват като го сложа ще видя, но като го налагах така на колата си стой идеално 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата IM`s прави спойлерите от калъп на ес3.. поне аз така разбрах :D Моя утре млиза за боя и монтаж заедно с цялата кола.. нямам търпение.

 

Я кажете... чудя се да затъмнявам ли прозорците, да му се не види... едни казват нищо не се вижда после, други няма смисъл... аз само заради вида бих го направила, да е малко по- така... но си се чудя.. че парата е доста!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луда ли си? Това с фолиото е пълно осиране. И повярвай, наистина не се вижда после нищо. А махането е по-трудно от слагането. С тия пари един мощен дебелариум може да си спретнеш. На новата ми придобивка имам такива лайна на задните стъкла, премахването им е мисия невъзможна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата IM`s прави спойлерите от калъп на ес3.. поне аз така разбрах :D Моя утре млиза за боя и монтаж заедно с цялата кола.. нямам търпение.

 

Я кажете... чудя се да затъмнявам ли прозорците, да му се не види... едни казват нищо не се вижда после, други няма смисъл... аз само заради вида бих го направила, да е малко по- така... но си се чудя.. че парата е доста!

 

Ами екстра си се вижда вечер, а и колата изглежда по-добре, поне според мен. Но трябва да се ползва хубаво (респективно по-скъпо) фолио, не някаква абсолютна "чернилка" и е най-добре да се сложи от човек който има опит и знае какво прави. 

Естествено, че ако проявиш самоинициатива зад блока с най-евтиното китайско фолио от илиенци няма да се вижда нищо отвътре-навън, а и ще седи ужасно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко се чете, това е фактура за моите лайна отзад, предния собственик ги е омазал. 570 и малко евро аз не бих дал, ма сигурно не е било от Илиенци. И пак си е абсолютно лайно.

uzyzy3ev.jpg

 

Ами екстра си се вижда вечер, а и колата изглежда по-добре...

 

Абсурд. Нищо не се вижда, особено ако трябва да паркираш на неосветено място. Плюс на сапунерките А3, е че както при комбитата имаш по-ясна представа къде свършва колата. Което пак не ти помага, ако е тъмно.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз планирам затъмняване лятото. Разбира се не с какво да е фолио и не къде да е, тъй като не смятам да го правя N-пъти.

 

Като стане факт ще споделя :) Според мен качеството на самото фолио е от огромно значение за видимостта и ефекта.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...