Jump to content

Изпускателна система... (размисли и .т.н)


itolev

Recommended Posts

Понеже от известно време си водя комуникация с един пич от полския форум на ауди който кара същия курник като моя и си е купил цяла изпускателна система на Supersprint която доста добре се е отразила на колата му като цяло... Се чудех понеже сме циганска нация и всеки път успяваме да гепим някой западен занаят дали тук има варянт някой да изкопира въпросната испускателна система... Понеже родните майстори не се славят с много мозък или поне повечето и съм сигурен, че никой не може да направи нещо подобно на това от нулата... В крайна сметка там цифрата е брутална само крайните гърнета за мойта кола са 2000 лева без транспорта до тук. от там на татък спокойно може да се стигне и до 5000лв за цялата система... та въпроса всъщност е, на кой какви идеи ще му дойдат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 224
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

има вариант да се види на снимки как изглеждат нещата и да се поръчат в един завод за изпускателни системи ,който изработва гърнетата за всички видове коли с тръби,кривки,меки връзки  и прочие... Въпросната фабрика се намира в костинброд  до завода за Кока Кола .Аз от там съм си взимал доста неща и съм останал  доволен.Само за справка- накрайниците за гърнетата от неръждавейка в Порше са 200 лв а при тях са 30 лв на брой.Въпросните изработват всички гърнета за ЕМ-комплект 33.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си се возил някога в кола с Superspint генерация ще разбереш защо е толкова пари.. Щото не ти бучи колата, там е разликата между тези хора и кварталните ни разбирачи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оетингер имаше един колега от форума с 1.8Т и не бучеше, но имаше турбо, което заглушава. Ти ако махнеш катализаторите и сложиш резонатори на това място пак ще се чува отдалеко, че се задава V6. Покарай преди това кола с такава генерация преди да дадеш торба с пари, да си решиш дали ще ти хареса. Също се замисли като се разбръмчиш някоя вечер при паркиране пред вас дали няма да подразниш някой съсед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да слагаш гърнета без да махнеш катализаторите почти нищо не правиш...Ти нямаш работа на бедна смес на твоя мотор, тъй че не се нуждаеш много от катализаторите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A 4-те сонди какво ги правим ? А и на този мотор до колкото знам downpipe няма, катализаторите са н блока директно а и да на 80 000км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите две сонди, ще си формулират сместа както обикновено. Вторите две ще им сложиш втулки да ги изнесеш малко, за да не трупа грешки и туй то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На атмосферката катализатори не е трябват. Аз бих ги махнал.

Другото което бих направил е да отворя генерацията на изхода.

Но аз не разбрах ти как искаш да звучи колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На никоя кола не й трябват катализатори, но и генерацията на астматичен мотор не трябва да е напълно отворена, щото ще спре да върви.

На всяка кола катализаторите дигат само температурата в мотора и го сдухват по-бързо, особено при турбо моторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

има вариант да се види на снимки как изглеждат нещата и да се поръчат в един завод за изпускателни системи ,който изработва гърнетата за всички видове коли с тръби,кривки,меки връзки  и прочие... Въпросната фабрика се намира в костинброд  до завода за Кока Кола .Аз от там съм си взимал доста неща и съм останал  доволен.Само за справка- накрайниците за гърнетата от неръждавейка в Порше са 200 лв а при тях са 30 лв на брой.Въпросните изработват всички гърнета за ЕМ-комплект 33.

Арсов, кой е тоя завод, дето прави и меки връзки? Може и на ЛС да ми напишеш, ако благоволиш.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си потърсиш оригинална генерация от S6 C6 примерно? 100% ще стъпи под 1000лв с доставката до България и няма да се притесняваш, че ще бучи колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това гледам цялата изпускателна система от S6 без крайните гърнета, щото не ми харесват че са с по 2 дула а и имам оригинален теглич и няма дифузиор с дупка и място за 2 накрайника. За това гледам и за задни гърнета от RS6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си потърсиш оригинална генерация от S6 C6 примерно? 100% ще стъпи под 1000лв с доставката до България и няма да се притесняваш, че ще бучи колата.

 По ибей ли да гледам или по форумите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати тъпия въпрос, не съм го очаквал от теб точно... Естествено, че трябва да гледаш само и единствено за S6-ци и RS6-ци в МОРГИТЕ както аз правя, все пак там има изобилие от такива автомобили, целия форум се оборудва от там !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще имам нерви да се разправям с тея по моргите. Звънех днеска за ес6-цата да питама за генерацията, не заеше тоя, псоле пита некъв, после ми каза по късно да звънна. Звъна след час и ми вика -  нали ти казах ве, другата седмица ще пристигне, за кво се обаждаш всека седмица, нали звъне предишната. Едвам издържах да не го напсувам. Май е по добре ибей или СС/милтек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш кинти за Милтек, няма да съжаляваш. Иначе в един форум преди време бях намерил една стокова генерация от S6 C6 и беше на смешни пари, но англичанина така и не прати снимки и се покри накрая, баба я искаше тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по добър бил звука от СС, според форумите. И в бмв форума видях, че на м30ки са слагали и има и клипчета. Ще видя първо оттам на колко ще ми дойдат крайните гърнета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще слагаш само крайни гърнета, отиди в Хеед и си вземи два Magnaflow-а и се радвай. Ще ти стъпят тънко, имат звук и лично според мен качеството на изработка е над Milltek.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънях на хеед за суперспринт да проверят и питах за магнафлоу, според тях отвътре са същите. Демек няма да има разлика като краен резултат. Ще мина другата седмица да я вдигнат и да видим кво може да се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...