Jump to content

Настройване на лоста на променливата геометрия


TDI_Fan

Recommended Posts

Не се сваля линка. Аз горе долу също кацнах на твоите настройки (по горе съм писал). Колата стана по-пъргава на ниски, но пак тръгва късно което ме навява на мисълта за малко гориво (още не съм я "чипнал" че нямам време).

При мен обаче разлика в разхода няма никаква - макар че съм карал два месеца с кофти температурен датчик на антифриза (показваше по-ниска с 14 градуса температура) и колата е горяла доста и може да се лъжа. На всичкото отгоре хванах че бордовия разход е с около половин литър над реалния което го отдавам на сменената помпа  :angry2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 204
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Оправих линка, 2-рия шийт има графика. Трябва да се връща малко актуатора, защото стига до 9.9% (при мен отчита явно наобратно), но не е влизала в авариен режим. При мен след смяната на помпата борд-компютъра.почна да отчита 30% отгоре, с VCDS коригирах колкото може и пак показанието е отгоре... Това нямам идея как да го оправя, но ме дразни много! Най-лошото от всичко е защо колата се разгоря така много. Преди намесата искано-давано налягане бягаха доста, имаше солидна турбо-дупка, но колата беше по-жива над 2000-3000об/мин и гореше между 6-7/100 извънградско, сега гори 8.5 при 130км/ч :steinigung:

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти гледам лога - същите умрели стойности на турбото преди 2500 оборота и същите умрели стойности на дебитомера. Не ми изглежда нормална тази работа :angry2:  - почвам да си мисля че е недостиг на гориво.

Къде се настройва/напасва разхода на гориво във vcds?

Не виждам никаква причина да се разгори от тая интервенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Странна работа с това разминаване. Според манометъра на какви обороти качва 1-1,5?



 сега гори 8.5 при 130км/ч :steinigung:

То и преди според мен не ти е горяло 6 при 130 км./ч. - освен това и наклона е от голямо значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като натегнеш много геометрията, може да почне да пиква турбото и да го пратиш в кофата набързо.

Колата на Огнян има чип и не се знае как са раздърпали картата за Н75 и наляганията. Но не трябва да ходи над 1.3 при него. Колко баров е мап сензора на AFB/AKN/AKE?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля до 1,5 мери. 1,2-1,3 не е ли заводското? Ако е със сменен софт трябва да си ходи към 1,5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една тема от английски форума с подобен проблем - няма турбо под 2000 оборота. Най-долу човека е дал графики и според него работата на Н75 трябва да доближава 10 те процента, но да не прави "плато" на тях:

http://www.audi-sport.net/vb/diesel-forum/160348-2-5tdi-sluggish.html



Като натегнеш много геометрията, може да почне да пиква турбото и да го пратиш в кофата набързо.

 

Според същата тема (тоя е навъртял 10 врътки) когато пикне и веднага влиза в limp mode и намаля горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и преди според мен не ти е горяло 6 при 130 км./ч. - освен това и наклона е от голямо значение.

Убеден съм в това, защото от минутата, в която взех колата, набивам в spritmonitor всеки вкаран литър гориво и веднага усещам всякакви промени по жаждата на мотора. Както се фуках, че колата гори 6.5-7/100 извън града със 140км/ч и дори натискане до 200 на кратки участъци, така след всяка корекция на актуатора (натягане към повишаване на налягането) рязко скачаше разхода на гориво, като при описаният в клипа момент и карани около 1500км така, разходът скочи на 8.5/100 при същата скорост и като цяло по-леко каране, а единствената осезаема разлика бе съвсем малко по-живи ниски обороти.

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля до 1,5 мери. 1,2-1,3 не е ли заводското? Ако е със сменен софт трябва да си ходи към 1,5.

Като рових из нета, най-"малките" мап-сензори са до 2500мбара с буква "Б" на парт-номера, което горе-долу отговаря на въпросът ти, но аз максималната стойност от всички логове, която съм виждал на тази кола, е 2356 или нещо от сорта (+текущото атм. налягане), което не стига тази стойност, въпреки това засякох с 6 (ШЕСТ) различни по тип, националност и точност уреда 2 бара чисто, надувно налягане!

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, чистил съм го. А ти можеш ли да видиш от логовете ти какви максимални стойности ти е давал? Според мен е много малък шансът да се прецака мап-сензор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук там на по-ниските скорости има дори и пикчета от 2500 (отбелязал съм с червено):

 

 

9f4968c9e532f5a3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещото което не съм правил е да измеря налягането във вакуум пътищата. Като си продадох старата кола (1.8Т АГУ) подарих манометъра с идеята че на новата ще меря вече през ВАГ-Ком  :angry2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да помогне да си направя и аз тест на тия канали, нищо не разбирам ама искам да знам, че всичко ми работи ок :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Пускаш измервателния блок на VAG-Com/VCDS и си пускаш канала които искаш (в случея 11-ти за турбото и 8-ми за лимитерите) и натискаш отдолу ботона Log и то те пита къде да запишеш файла.

 

Даваш му Start и тръгваш с колата от не повече от 1300-1400 оборота - за предпочитане е на по-висока предавка -4-та 5-та и лек наклон понеже вага дърпа стойност през секунда (или там колкото е) и на втора например се получава че записва през 300 оборота и нищо не се разбира(да не говорим че турбото не смогва да надуе). Задължително е педала да е натиснат до долу за да може да се сравняват стойностите! 

 

След това файла се отваря с ексел (разширението е .csv) и всичко е збито в един ред заради това че е настроен да пише в американски стандарт. За да се орпавиш с това отиваш в компа на Control panel -Regional and langugae options и цъкваш Customize. Там за Decimal symbol сменяш от "запетайка" на "точка", а за Line separator даваш "запетайка" вместо "точка и запетайка". Отваряш файла и всичко е подредено прилежно в колонки - както на картинката която съм пуснал няколко мнения по нагоре. За да не си прецакваш ексела записваш файла като екселска таблица (с разширение .xls) и пак връщаш старите настройки в Regional and language options.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещото което не съм правил е да измеря налягането във вакуум пътищата. Като си продадох старата кола (1.8Т АГУ) подарих манометъра с идеята че на новата ще меря вече през ВАГ-Ком  :angry2:

Много хубави стойности ми се струват показаните, само че ми изглеждат като движение по магистрала и няма динамични промени... Наистина ще е хубаво ако успееш да намериш и вържеш манометър да сравниш показанията и да кажеш дали има такова голямо разминаване... При мен, с развъртяният актуатор и големия разход ми показваше около 0.5 бара на 90/км/ч и 1 бар на 140км/ч, знам много добре как влияе наклон и др., това са данни при спокойно, равномерно движение на равен път. Сега геометрията е пак върната, да не пиква такива стойности и тепърва ще събирам впечатления за налягнето с бууст-метъра, че го сложих преди 2000км, преди това не знаех, че вдига такова налягане и се водихме по VCDS при корекцията да постигнем искано-давано налягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 и тепърва ще събирам впечатления за налягнето с бууст-метъра

Откри ли от къде идва разликата между бут-метъра и ВАГ-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз имам един дето си стои на моята кола :badgrin:  ама няма да ме има една седмица - ако дотогава не намериш пиши .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, ама от 2.7Т не е същия май, а пък да свалям от чужда кола... не си е далавера (при мен съм оставил фара на 2 болта отгоре и няма нужда да сваля бронята, за да развия фара, за да стигна до сензора).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако волтажа спрямо налягане на датчика от 2.7Т е различно спрямо на стария душегуб, трябва да се калибрира в софтуера на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...