Jump to content

Настройване на лоста на променливата геометрия


TDI_Fan

Recommended Posts

Мерси колеги, ама от 2.7Т не е същия май, а пък да свалям от чужда кола... не си е далавера (при мен съм оставил фара на 2 болта отгоре и няма нужда да сваля бронята, за да развия фара, за да стигна до сензора).

По парт номер излиза, че става за 2.5тди. Просто предложих вариант. :)

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 204
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре, само да си го извадя мапа от заднит джоб, защото си го нося винаги с мен.   :D

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое налягане си мериш  с мапа в задният джоб, ако не е тайна? :D

За моито няма МАП с такава скала  :badgrin: Другата седмица ако ти се занимава може да ги сменим с моя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам нова следа от вчера - N75 май ми играе номера, смених го с друг и не пиква вече такива ненормални стойности, хем съм го чистил, рециклирал и като го извадих и продухвах просвирваше през мембранката... пак се връщам 1-2 стъпки назад на всички процедури...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже тази тема има много хубаво и конкретно заглавие, ако някой реши да я чете през вековете, е желателно да мине и през ТАЗИ тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Забелязах, че и при мен има някакви странни пикове (при 3000-4000 об/мин на първа) до 2,4-2,5 bar като на колегата TDI_Fan. Изчетох цялата тема, но така и не ми стана ясно каква точно е ситуацията с N75- при мен почти през цялото време варира в границите 20-30%. Това нормално ли е и трябва ли да настройвам лоста на геометрията (турбото е рециклирано по думите на предния собственик, не знам кой какво е пипал тогава)?

 

post-15649-0-35067300-1395060034_thumb.p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледай стойностите от VCDS, сложи си бууст-метър и гледай там какво става. При мен нямаше нищо общо с показанията на мап-сензора . Пробвал съм с различни  МАП и все същото (т.е. не е развален). Предполагам, че е от ремапа, който е правен преди да съм собственик. Това 2.4 - 2.5 бара с атмосферното налягане, или без? N75 съм сменил няколко и съм пробвал да ги рециклирам, ама обикновено клапанчето вътре на самото буталце е с омекнала пружинка и от там някой път не затваря. Накрая си купих наистина работещ клапан, свален от Олроуд и преправих буксата и с него заспа всичко (плюс настройка на актуатора на турбото спрямо бууст-метъра).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да пробвам с буустметър, само да го монтирам (въпреки, че е китайско менте...). 2,5 бара може да се види някъде в началото на първа предавка на картинката, която съм качил (предполагам е абсолютно налягане). Гледам, че е и при някоя от вашите картинки имаше подобни стойности в началото на лог-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, имам powerbox и на пълна газ около 100 км/ч и нагоре ми дава грешка "Manifold absolute pressure - control limit surpassed" и съответно колата умира за кратко време. Настроен е на последната степен, на по-ниски не съм забелязал да го прави това. Ако направя тоя номер с регулирането на турбото дали ще се оправи проблема? Не ми се иска да се лишавам от най-мощните настройки, кефи ме как върви колата така :D (бокс-а е вързан и към MAP-а, така че го лъже донякъде)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че ползваш Powerbox - не пипай турбото заради това - тогава всичко ще се сгомни тотално. Сега ти рпави пикове от повечето гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бокса е хубава марка и е скъп, в смисъл от "интелигентните" е :) Проблема е, че съм нагъл и искам да го ползвам на макс настройки :D и си мислех, че чрез това лостче на турбото може да се направи да не пренадува заради бокса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Бокса е хубава марка и е скъп, в смисъл от "интелигентните" е :)

Това че е скъп и марков като хардуер не го прави добър. Не ми се зачеква напразно темата (само ще ти вметна че съм ползвал на Алпин) - ти си знаеш колата е твоя. Във всеки случей не ръкай и турбината заради него, че може яко да се "овъртолиш" в проблеми.

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не е чип разбира се, но на мен лично ми харесват подобни устройства (качествени като идея естествено) :) Да разбирам, че няма да мога да пипна турбото, за да се коригира проблема, или поне няма да е безопасно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, е това беше основния въпрос де :) Всъщност дали с пипване ще се елиминира проблема. Няма да давам газ до ламарината тогава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

при автоматична скороста кутия с код на двигателя АКЕ  как стоят нещата с турбината ... на колко процентра трябва да е при 4000об/мин.. защото все ми пренадува, аз все намалям ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти отговора още от първа страница-това че е автоматик е без значение:

 

И аз наскоро настройвах един душегуб, но гледах като развърти турбото и надуе на 2200мбар, Н75 да дава около 30-40%, когато трябва да отвори геометрията и да разтоварва. Теста го правих на 3 и 4-та предавка. Когато дам газ докрай в ниските трябва да отиде на около 80%, после да държи 30-40%, много рядко даваше около 20% ама това на баир на 5та предавка. Горе долу по същия начин си настроих и мойто 2.0тди да спуулва турбото от 1500 оборота още.


 

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jordan отвори турбото и изчисти геометрията. Виж дали също актуатора не е пробит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след малко ще слезна да видя как е настроена с вага ... но по странното е че откакто я намалих вибрациите в купето спряха на ниски обороти и висока предавка 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...