Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Какъв ДПФ в бензинова кола.. колегатра пита за 3.2 двигателя.

 

@galeksiev - да си сменял масло скоро? и при смяната сменихте ли дифтунгата на пробката на картера с нова оригинална ...

 

Малко е специфична въпросната шайба и ако сложиш обикновенна плоска теча на масло ти е гарантиран

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Моя грешка.

Има ли алтернативни брони ,не оригинални на пазара или все още са само оригинални тези който се предлагат по магазините, за нашият модел.Както например има за по-старите модели, китайски брони с по ниско качество и цена.

Относно сток фаровете какъв е вариантът за замяната  им с други по-добри.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми влиза по каско в сервис, едно от нещата за смяна е предна броня, и ме тревожи  факта че при замяната е възможно да ми сложат неоригинална броня.За това питам.

Редактирано от nort
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я вкарвай в доверен серивиз и готово.

Да, има алтернативни брони и ако колата ти е над 3г. или е застрахована на ниска стойност е почти сигурно, че ще ти сложат алтернативна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че ми е изтрито мнението, но все пак успях да разбера това, което ми трябваше - засега. Тези дни ще пусна конкретна тема в правилния раздел и се надявам, че ще помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да над три години е, аз вече взех документи от застрахователя за доверен сервиз.Освен да ги върна и да искам да ми изплащат каквото преценят и докато ги чакам да си платя като поп , но поне да стане както трябва.А каква е разликата на алтернативната с ориганалта в цената?

Редактирано от nort
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добрия вариант да си я направиш ти.

Ако купуваш втора употреба оригинална е по-евтина от нова алтернативна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ДПФ в бензинова кола.. колегатра пита за 3.2 двигателя.

 

@galeksiev - да си сменял масло скоро? и при смяната сменихте ли дифтунгата на пробката на картера с нова оригинална ...

 

Малко е специфична въпросната шайба и ако сложиш обикновенна плоска теча на масло ти е гарантиран

 

Преди 4 месеца го смених, смениха и тази капачка, защото мислеха че е от нея и 4 000к км по късно е 2л надолу маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте!
 

Искам да си сложа прагове под вратите като на екстериорния S-line (черни, като на снимката по-долу).

Някой знае ли къде се продават?

Optimized-871.jpg

 

Благодаря предварително.

Редактирано от S.K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой сменял ли е крушка за мигачи или за дневни светлини на обикновеният фар, този без ледовете.Търсих из нета, четох форуми, дори има и теми които намерих, но никъде няма реално инфо.Естествено в youtube има тонове клипчета как се сменят крушки които така или иначе е ясно как се сменят.Проблемът е че имам пред мен фарът изкаран и по никакъв начин не мога да разбера от къде ще се отвори или бръкне за да се достигнат въпросните крушки.Дали за да се сменят трябва да се вади стъклото от скобите, и ако е така предполагам трябва да се слага и силикон после и става пълна цигания.За една крушка на мигач не би могло да е такава голяма схема???

Редактирано от nort
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах елса-та как се прави и се пооблещих леко... Реже се капачето с макетен нож, и после се слага някакво "оРгинално" капаче с две рапидки....

post-3086-0-92248500-1416899022_thumb.pn

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф...тия ора са побъркаха... Скоро очаквам за изгоряла крушка да се подменя целия фар.

Сега като се замисля за тия лазерни светлини :D може и така да е вече

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов съм вече, с голям кухненски нож се отваря като консерва.Крушките които се сменят по този начин са три, за дневни светлини, за габарит и за мигач.Има голям риск да се прекъснат кабелите при рязането.С макетен нож няма шанс да стане, пластмасата е много дебела.Явно от ауди са заложили в този фар крушки които са с живот по дълъг от този на колата  :cussing:  и за това не са предвидили просто гумени уплътнения както при дългите и къси светлини.Благодаря на колегата Vladi_di

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес видях че не ми светят лампичките около лоста за страничните огледала. После минах през някаква неравност и светнаха за малко. Карам Б8 2,7 ,знаете ли лесно ли се отваря и дали е букса или нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейтем днес ми светна тази лампа на таблото - Emission control system. Качил съм снимки да видите. Тъй като нямам специална лампа за DPF явно си помислих, че е от това. Реших да покарам колата повечко време над 2000 оборората и навъртях едно 60 км, само че не изгасна въпросната лампа. Някаква идея. Сигурно утре/другиден ще я закача на компютъра, но все пак от какво е това нещо.10819425_10152547448191158_715600749_o.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един път щом е останала светната, значи е записал грешка компютърът , даже и да изгасне сама, грешката си седи.И при мен светна и седя един два дена после изчезна сама.Причината не беше дпф филтъра, въпреки че при теб може и да е дпф...както предполагаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни си в книжката как се инициира регенерация на дпф-а на твоята кола .Мисля че беше на 80-81 страница след като го направиш трябва да изгасиш колата и да я запалиш пак. При мене нещата протекоха по същия начин и след 7 дена светна пак без да гасне , оказа се датчика на дпф-а (между другото Мишо хвана проблема по телефона само по обяснения  :respekt: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...