Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

51 minutes ago, fifipaldi said:

След 4-ти месец 2013-та, но за най-сигурно гледай мотора да е 225 коня, кода му е CNCD.

EDIT: За 2.0 TFSI е валидно горното, за 1.8 не съм се интересувал, но там мисля, че последната версия преди фейса си продължава до края.

Моторът е 211 коня, значи нема смисъл :) мерси все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Има ли възможност да се активира функцията за свързване на телефон на Б8,при положение че го няма фабрично? Или трябва по-сериозна намеса за целта?

Изпратено от моят SM-G928F с помощта на Tapatalk

Много е вероятно да нямаш комфорт модула ако bluetooth липсва. Може да се инсталира допълнително ако колата ти е с MMI. Ако си с обикновено радио и под скоростния лост нямаш джойстика с многото бутони, значи го нямаш. Ако изобщо нямаш MMI ти трябва нова мултимедия, нова кора с копчетата и кабели, нов радио тунер и комфорт модул, а може би и gateway, зависи от версията. Не струват милиони, но ако има разлика в окабеляването нещата се сговняват... :D12e507d6dcac578f633d7413b5e07e76.jpg

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е явно няма да се възползвам от екстрата..С обикновено радио съм без навигация. Благодаря за бързия отговор,колега. Лек ден! [emoji4]

Изпратено от моят SM-G928F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Ц Е Ц О said:

Съвсем сериозно искам да те предупредя, че зеленото меню не е хич за бърникане.

Същото важи и за ВАГ - КОМ.

Може много сериозно да си засереш колата.

Иска много практика и гледане/четене на инфо.

Единствено съм си позволявал да си пусна позицията на чистачките, за да ги сменя, защото ги нямаше активни в ММИ, а нямах и кабел под ръка и след малко ровене в нета ги пуснах през зеленото меню.

 

Знам, програмист съм от над 9 години и се занимавам с електроника любителски. Много ми е важно да извадя нивото на маслото, защото го нямам в MMI, а нямам и щека. Останалото е козметика, също след няколко месеца ще ретрофитвам MMI 3G Plus, така че трябва да се препрограмират сума ти неща, ще трябва и да ида на отключване на защитите на новите модули с ODIS, ще се окабелява, ще се добавят доста нови модули, в т.ч. TV модул. Следващ проект ще бъде преден парктроник и предна/задна камери, разбира се ретрофит, а не разни китайщини. Др. година имам план да добавя adaptive cruise control и lane assist, за които ще ми трябва сензора на предна броня, модула, ново предно стъкло и пак камара кабели и програмиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре продай колата и си вземи такава с всичките тези екстри, може направо фейс :).

А нивото на маслото защо не можеш да си го изкараш, това не е екстра, която е обвързана с MMI?

VCDS имаш ли?

 

@goshevv колата е от Америка, а там имат сервизна акция за проблема с маслото, има голяма вероятност да не харчи.

Хубаво е, че си е с Американските фарове до голяма степен значи, че не е била удряна силно отпред :).

Иначе не се вижда особено много от колата, че да дам някакво мнение, ходи я виж ако ти харесва.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 minutes ago, fifipaldi said:

По-добре продай колата и си вземи такава с всичките тези екстри, може направо фейс :).

А нивото на маслото защо не можеш да си го изкараш, това не е екстра, която е обвързана с MMI?

VCDS имаш ли?

 

Правя го за спорта, не че съм умрял за екстрите, колата я имам от 7 месеца и нямаше да я купя ако не ми харесваше. Всичко започна от това, че съм с 6 дисковия changer и ме нервира липсата на карта памет или USB. AUX също не ми е включен, та или радио или диск, а аз с дискове няма да седна да се разправям. Мога просто да намеря друга медия за MMI 2G, но като ще кормя модули, поне да кормя наред и да вкарам нещо прилично. Пък и Google Maps навигацията при 3G Plus много ме блазни. Нямам VCDS с HEX в момента, но в края на седмицата ще поръчам от склада. А за маслото, просто го няма като опция в MMI, може да се включи от зеленото меню, обаче и зеленото меню не ми е отключено. Явно при пъвата серия Б8 нивото на маслото не е било видимо като опция, защото в нета много хора питат как се отключва. Нали знаеш, да ходиш в сервиза да ти го поледнат и да дадеш 20-так.

Редактирано от vankyy26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, vankyy26 написа:

 

Знам, програмист съм от над 9 години и се занимавам с електроника любителски. Много ми е важно да извадя нивото на маслото, защото го нямам в MMI, а нямам и щека. Останалото е козметика, също след няколко месеца ще ретрофитвам MMI 3G Plus, така че трябва да се препрограмират сума ти неща, ще трябва и да ида на отключване на защитите на новите модули с ODIS, ще се окабелява, ще се добавят доста нови модули, в т.ч. TV модул. Следващ проект ще бъде преден парктроник и предна/задна камери, разбира се ретрофит, а не разни китайщини. Др. година имам план да добавя adaptive cruise control и lane assist, за които ще ми трябва сензора на предна броня, модула, ново предно стъкло и пак камара кабели и програмиране.

Яко ще се вкараш в матрицата и доста разходи.
Като че ли наистина е по-добре тая на пазара и купуваш нещо наблъскано с екстри.

Иначе аз си купих щека за моята , защото нивомера е много капризен и си меря по стария начин, а и виждам какво се случва с маслото.

С-лайн отвътре ли ти е колата?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Само кабелите са трудната част, поне моята има MOST и няма да прекарвам оптика от багажника до таблото. Трябва да се напаснат разликите в буксите, например при дисплея трябва да се изведе + и - от основния сноп, защото на 3G има захранваща и дата букси а при 2-ката е 1 обща и т.н, при радио тунера положението е подобно, трябва и да си сменя B&O усилвателя с такъв от 3G. Абе половината модули отиват в olx, а от моргата кормя от блъсната с 3G Plus, ще стъпи около 1000лв за цялата електроника, а може и по малко. Слагам ти снимки на вътрето :)

 

038555946.jpg038555949.jpg038555945.jpg

Редактирано от vankyy26
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Освен ако не реша да слагам такива с подгреви надали, а не знам дали не може да се доработи. Тези са кожа + алкантара и са много удобни също така.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво ,момчето казА че е пълно с мултимедии по 300-400 лева у олх :dance:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тази в Olx е High. Намерил съм от блъснат автомобил Plus за 400лв. Още даже не съм търсил такава из наще морги около Търново. Нали знаете какво е предимството, когато този който продава не знае какво продава :) 

 

ПП: Вчера звънях на един пич от една морга, прати ми снимки и гледам медията, че е Plus. Вика 300 за "радиото с картите памет" и 400 за дисплея, т.е. щом има екран и показва картинки е скъпо, другото е касетофон и е по-евтино ;)

 

ПП: Предната седмица говорих с човек, който сумарно искаше към 1000лв за тунер, медия, екран и кан шина. Отново екрана беше най-скъпото от всичко. Затрупах го с въпроси и човека влезе в филм, каза да ида и да си ги гледам на място. При което се разбрахме, че ако ида до там (на 200км от Търново) и ако взема всичко на куп човека ще направи голяма отстъпка. Та хората искат да вземат някой лев и да се оттърват от тези за тях боклуци.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо може да се намерят частите за тези пари от някои моргаджия в дълбокия прованс сдобил се с това чудо на техниката ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да аз съм напълно съгласен, знам как вървят и цените из Ebay. Ще ми отнеме време, но съм сигурен, че ще открия човек, който изобщо си няма представа какво продава. Все пак не е спешен проект, дори 1 по 1 да събирам частите пак ще ги събера. Тавана за проекта ми е 3000лв по принцип, но защо да не го смъкна ако може :). От Kufatec например ми казаха, че този ретрофит не бил възможен, което изобщо не е така. B7-ца може, но б8-ца не, айде бе. Или разни Q7-ци от 2007ма.

 

ПП: И да дано не попадна на blacklisted модули

 

ПП2: Оспамихме малко темата. Тук имам отделна за проекта:

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/7/2019 at 11:13 AM, goshevv said:

Момци, при фейслифта на б8 тфси-то кога се смята за ревизирано, демек го няма проблема с маслото ? Или се бъркам и нещата са оправени чак при б9 ?

Aз съм с CDNC, преди фейса.

Моторът е минал гаранционен ремонт за смяна на буталата и не гори масло.

(течеше доста от всякакви места, но след изчистване на течовете, 5х.км. не е мръднало, което за мен е ОК).

 

Ако е ревизирана и няма течове, не трябва да пипа повече от литър на 10х.км. според мен. Това ми е границата за изрядност на турбо мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/7/2019 at 4:11 PM, Aleks67 said:

Свиркай, ако тръгнеш да сменяш седалките... :unsure:

 

Колега, сега мярнах в друга тема, че си писал за седалките и че си с базовите, дървените. Защо не огледаш из нета, има коли на части с по-хубави. Ето тези господа тук имат какви ли не аудита за части, много е вероятно да имат S-Line седалки: https://audigroup2017.olx.bg/

Не съм ходил на място, че са ми далече, но поне от разговорите ми с тях до момента разбирам, че дават нещата на нормални цени и не надуват до безбожие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/7/2019 at 3:12 PM, vankyy26 said:

 

... Явно при пъвата серия Б8 нивото на маслото не е било видимо като опция, защото в нета много хора питат как се отключва...

 

Моята е my2008, подкарана е 2009-та, мми 2г, навигация с диск и има данни за маслото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви пари ще му се искаш на твоя 2G, ако ретрофитнеш? 

За всичко ли? Няма да е на цените от ebay. Ще видя до къде мога да стигна с модулите за 3G и ще мисля. Следи ми темата за ретрофита.

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

 

Моята е my2008, подкарана е 2009-та, мми 2г, навигация с диск и има данни за маслото...

Е явно съм с късата клечка :D а може да е някаква стратегия на италиянците. Да ги карат по-често да минават през сервиза за оглед.

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо със спряна старт стоп система и на P като отворя вратата и колата гасне ? Мога ли да го спра това? Всяко изкарване от гаража а ми 2 паления и при вкарването още едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, а как се спира прибирането на огледалата при заключване на колата? Че ми се прееба моторчето и не спира и обръща огледалото. Докато го сменя да го наместя с ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си менютата, трябва да имаш настройката за прибиране при заключване в central locking някъде.

Ако я нямаш, трябва да си пуснеш менюто за огледалата в MMI.

[46 - Central Conv.] [Coding - 07] -> [Long Coding Helper] -> Byte 7 Bit -> 7 Change 0 to 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...