Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Колеги при пукнат стоп има ли начин нещата да се отремонтират или трябва да се купува нов стоп. Може ли да ме ориентирате колко струва един заден стоп (фиксрания към колата а не подвижния с капака)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее за проверка вклчваш светлините (фаровете)и гледаш как светят стоповете(леда свети на, ,,точки")Няма само пластмаси, взимаш целия стоп (може и да успееш да намериш само секцията която ти е нужна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора @Милчев!

 

Днес снимах стоповете. Също така се поразрових в нета и видях стоп1 и стоп2

 

Не знам аз си си въобразявам ими на сегашния ми стоп фара е малко по тесен. Тези двата са по 80 лв., може ли да кажете дали са ок? Според мен стоп1 е 1:1 с моя като изключим това че фара изглежда по-малък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цццц на сегашния ми стоп фара...как ги купувате тия коли, четете ли преди това? Разлика между фар и стоп? Разлика между диод и крушка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Предстои ми смяна на пружини и амове. Та малко се омотах в избора на пружини или по-точно височината им. Колата е авант квадро CAGA с 1ВА окачване. Смятам да сложа пакет лоши пътища. В нета намирам два размера на предни пружини и един на задни, а те са както следва предни :

 
параметър:
E
външен диаметър [mm]:
141 мм
диаметър [mm]:
14 мм
дължина [mm]:
334 мм
 
параметър:
E
външен диаметър [mm]:
142 мм
диаметър [mm]:
14,25 мм
дължина [mm]:
336 мм
 
задни :
параметър:
CC
диаметър [mm]:
11,75 мм
външен диаметър [mm]:
123 мм
дължина [mm]:
375 мм
 
 Та въпроса ми е кои предни пружини трябва да взема за да са съвместими със задните ? Знам, че разликата от 2мм е малка, но предполгам има и разлика в тегловия индекс заради различната дебелина на намотката.
 
 Поздрави
Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е сложно това. Тези товарителни индекси са над 30 вида и гадното е, че индекс 8 при едното окачване примерно е индекс 6 или 9 за другият тип.

Съветвам те да сложиш или тези, които са ти по рама или ако искаш да смениш типа окачване да намериш рама на кола, която е с него, която като оборудване е 1:1 с твоята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 Здравейте отново. Решил съм да подменя превантивно помпата за високо налягане. Може ли да ми кажете номера на помпата след ревизията. Двигателя е CAGA. Колата е на 286к с пълна сервизна история в Австрия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сподели защо искаш да я сменяш? Че и моята барака е на същите км.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Искам да я сменя превантивно заради евентуалния проблем със стружките. Иначе към момента нямам никакви оплаквания. Налягането и дюзите са в норми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя проблем не ли решен при нашите мотори? Имаше при старите! Сега се вкарвам и аз във филми

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Доколкото разбрах четейки инфото във форума проблема е решен чак при фейса. Колата ми е произведена 9м 2009г и е с дата на първа регистрация 2010г така, че съм с '' проблемната'' помпа. В сервизната история на колата ми не е отбелязано да е сменяна. В някои бели държави е имало сервизна акция. Така, че може да провериш дали колата ти я е минала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам ток в предната запалка. Подсветката й също не работи. Другите гнезда работят. 4-те бушона 15А в багажника са здрави.

Посъветвайте ме какво друго да гледам?

А4 Avant

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес докато се прибирах без никакви  индикации колата изведнъж загуби мощност.Откарах я с пътна помощ до сервиза и сега чакам диагнозата.Ако някой е имал същия проблем ще се радвам да сподели.Колата е 2008г. Авант-143к.,автомат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,
Моето b8 от последна смяна на маслото на двигателя е на 12к км и на 1 год (от предишния собственик) и компютъра ми дава индикация за смяна. В момента го карам много рядко - уикенда. Мога ли да изкарам така още 1, 2, 3 месеца. Колата ще се кара много когато дойде време за море - от юли на там.

Интересува ме дали мога да си позволя да изчакам със смяната на маслото когато не я карам много в момента?

И горе долу какви пари да приготвя за смяна на маслото на двигателя и филтрите на моето б8?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, еднакви ли са решетките на предната броня при нормално Б8.5 и с лайн? Тези при халогените виждам, че не са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.03.2019 г. at 19:29, Minkar написа:

Здравейте колеги,
Моето b8 от последна смяна на маслото на двигателя е на 12к км и на 1 год (от предишния собственик) и компютъра ми дава индикация за смяна. В момента го карам много рядко - уикенда. Мога ли да изкарам така още 1, 2, 3 месеца. Колата ще се кара много когато дойде време за море - от юли на там.

Интересува ме дали мога да си позволя да изчакам със смяната на маслото когато не я карам много в момента?

И горе долу какви пари да приготвя за смяна на маслото на двигателя и филтрите на моето б8?


Sent from my iPhone using Tapatalk

С какво масло сИ?

На 31.03.2019 г. at 19:29, Minkar написа:

Здравейте колеги,
Моето b8 от последна смяна на маслото на двигателя е на 12к км и на 1 год (от предишния собственик) и компютъра ми дава индикация за смяна. В момента го карам много рядко - уикенда. Мога ли да изкарам така още 1, 2, 3 месеца. Колата ще се кара много когато дойде време за море - от юли на там.

Интересува ме дали мога да си позволя да изчакам със смяната на маслото когато не я карам много в момента?

И горе долу какви пари да приготвя за смяна на маслото на двигателя и филтрите на моето б8?


Sent from my iPhone using Tapatalk

С какво масло си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами купих колата ноември месец и с продавача не сме коментирали, точно какво масло е сипвано. Колата добре е гледана и предполагам че е маслото е хубаво.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.04.2019 г. at 23:13, Minkar написа:

Ами купих колата ноември месец и с продавача не сме коментирали, точно какво масло е сипвано. Колата добре е гледана и предполагам че е маслото е хубаво.


Sent from my iPhone using Tapatalk

..................................:flehan::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...