Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

 

Здравейте колеги, искам да питам за ауди А4 В8 края на 2009  2.0 TDI 143, дали го  има проблема с шестограма на маслената помпа ,както при предишния модел?

 

Редактирано от Kiordanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос за моделите с панорамен покрив. Да не би да е често срещано да има пукане и да се знае къде е проблема? От най-малките неравности имам пукане от някъде, установих че е от панорамата (като го отворя и спира) , но всичко покрай него изглежда стегнато. Някаква идея?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Б8ца авант едно време доста пукаше стъкленият таван. Помня, че като го открехнех и спираше. Тогава ходих в Порше няколко пъти, нещо натягаха, правеха, но беше без успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

На моята б8 вчера мистериозно започна да свети лампичката за еърбеците и коланите. Прочетох че за ваг групата това е характерно. Не се е случвали нищо с колата което може да го предизвика. Колата ще ходи към сервиза и заради други проблеми но все пак реших да питам на вас случвало ли ви се и какво може да се е бъгнало


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, Minkar said:

мистериозно започна да свети лампичката за еърбеците и коланите. Прочетох че за ваг групата това е характерно. 

Това звучи като горублянски лаф. Може ли линк?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти така като си написал airbag на коланите, човек си мисли че става въпрос за датчик на коланите, а не че става въпрос за букса под седалката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Преди време си смених салона със кожен, с подгрев, освен управлението на климатроника какво ще ми е нужно за окабеляването и има ли някой схема за това? С две думи, ще ми е нужна малко помощ от знаещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Някой скоро да е сменял крушки на основния фар (ксенон D3S), да сподели мнение за модел и от къде са купувани качествени?

Каква марка са оригиналните?

 

Друг въпрос - добре ли е да се смени на определени км. или време хидравличната течност на рейката, която си променя твърдостта в зависимост от режима при драйв селект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Септември сменях крушките свалих осрам сложих Осрам найт брейкър лазер ( D3S) Разликата е поразителна! Цената не е приятна, но.. За мен безопасността е по-важна. Купивал съм ги от магазин за авто части(няма да споменавам) с отстъпка.Гаранция 1г! За мен оригиналните са си,, дали"тяхното. 

За хидравликата аз смених веднъж като я купих и не мисля да я сменям повече (С риск да бъда...) Моята няма драйв селект тък, че нека колегите кажат. 

Редактирано от Милчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Преди 3 седмици смених моите крушки, че ми изгоря лявата. Оригиналните са Филипс, аз взех Осрам от Интеркар. Осрама там е оригинален с отстъпките излезе около 95лв парчето. Иначе ако не бързаш може да вземеш и от тук https://www.lichtex.de/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Милчев написа:

...Купивал съм ги от магазин за авто части(няма да споменавам) с отстъпка.Гаранция 1г! ...

 

Няма такова животно. Минималната гаранция по закон за потребителски стоки от този тип е 2 години на цялата територия на ЕС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз купих същите крушки и при мен гаранцията е 1 г.

Но и колегата е прав, че закона за европа е мин. 2г., не вярвам да има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с гаранцията е малко хлъзгаво. Примерно крушките потребителска стока ли са или резервна част ?

Някой знае ли как и кой законово (не на добра воля) покрива втората година гаранция на Епъл?

https://www.apple.com/legal/warranty/products/emea-vad-universal-warranty-bulgarian.html

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, ivo totev написа:

 

Не бързам, но ако са сменяни преди, не са сменени и двете. Струва ми се, че са с различен нюанс сегашните. А и премигват или по-точно трептят, като спра зад някой ясно си личи. Така е от както съм я взел април месец. Чакам да изгори някоя от тогава, но мисля да изпреваря събитието.

Редактирано от asenovb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, днес си смених акумулатора, добрата стара варта с бош. Трябва ли да правя обучение през vcds защото battery level си стои на 10%.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш го направи. Аз нямах възможност и карах така колата докато се,, сети,, че е с нов акумулатор. При мен отне около 700-800км и 5 дни 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да знам в кое меню да бутна настройките защото ми е за 1ви път. Може би някъде в темата го пише и колегите ще ме изядат че не съм търсил достатъчно добре. [emoji16]

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с 2ка дизел 177 и stronic, колко оборота ви държи на загрял мотор на P и на D? Бонус би бил ако не е с налят дизелгейт софт.

 

Когато колата качи висока температура на маслото (110-115) и при спиране ми светка ниско налягане на маслото и да изключа двигателя. Мишо каза, че не вижда проблем и развива теории, че с дизелгейт софта свалят оборотите на място и в интерес на истината преди него не ми е светкало. А веднага щом пусна спирачката и спира да свети веднага. Почвам да се замислям дали не е прав и да ида да ми ремапнат колата и да ми качат оборите с 20-30.

 

За съжаление не мога да се сети оборотите преди да ми го налеят в Порше.

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...