Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Личното ми мнение е, че това е някакъв жесток кич, но по въпроса от необходимостта да си видиш вратата, все си мисля, че отключвайки автомобила с дистанционното и последващото осветяване на купето са напълно достатъчни да не си разбиеш китката, в опити да налучкаш къде е дръжката на вратата... :zustimm:
Със сигурност ще да подхожда на някоя шарена бегачка от "Бързи и яростни"... :dance: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 От 2 дни имам проблем с лостчето за мигачите. Не всеки път се задейтват или ако се задействат нормално пък изключва със закъснение. Не го прави постонно, да кажем 1-2 пъти на ден. Въпроса ми е следния. Може ли да се подмени само този лост ? Колата е с темпомат и дългите светлини са без задържане.

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което съм виждал под волана, всяко едно лостче е отделен модул и подлежи на подмяна, друг въпрос е как кореспондира с конзолата. Предполагам, както всичко останало си има каталожен номер, би трябвало да го откриеш без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спешно питане за чистачки! Освен ОЕМ безшарнирните има ли вариант да се ползват някакви други с адаптори? Нощес някой ги е напазарувал моите и в това време е малко тегаво без... И понеже не знам утре дали няма да се повтори същия сценарий, ми се ще да мина с нещо по-евтино...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше доста варианти като купувах аз едно време, SWF, BOSCH, Valeo.

Бих ти препоръчал SWF, реално такива са и оригиналните, но на доста по-висока цена ако ги вземеш от Порше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фил, мерси за инфото, взех на тъгъдък едни Бош Аероблейд за 40 лв, тук наблизо, където бачкам, че сутринта в 7 бях без... Пък ще ги свалям явно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, Aleks67 said:

Фил, мерси за инфото, взех на тъгъдък едни Bosch Aerotwin за 40 лв, тук наблизо, където бачкам, че сутринта в 7 бях без... Пък ще ги свалям явно...

Много са добри, няма скръц, няма мръц!..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500мм дясно + 600 мм шофьорската, нали?..

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захващтането как е, като оригиналното или седи леко изпъкнало?

Това нещо ме дразнеше при 8P с чистачки Bosch едно време, отделно много хора казват, че били свалили качеството много, нямам лични наблюдения обаче :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По никакъв начин не се забелязват и няма разминавания, ако това питаш, Фил. Качеството в днешния сняг, като от там до нас - идеално, а ето и колегата Тотев го потвърждава, след едногодишна експлоатация.
Да бях пуснал нова тема само за чистачки, но поводът ми беше инфарктен, та не се усетих сутринта... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Според мен живота на чистачките зависи много от течността. Последните години ползвам само шерон зимна и лятна. Чистачките им също са много добре, ползвам ги от около 2 месеца на другия автомобил. Лошото при тях е, че захватите са малко грубовати. На служебните тойоти зареждат само някаква евтина течност и оригинални чистачки заминават за 2 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, на другата кола купувам от Хюндай, чисто нови и оставят диря, вземам Бош и същата работа. Даже си мисля, че са едни и същи, само в опаковка на Хюндай. Сега взех Валео две седмици ОК и след това и те замазаха. Мисля да пробвам SWF пък да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежи, някой със 3.0 тфси във Варна за една проба? S4/S5 B8/8.5 също върши работа


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/5/2020 at 8:47 PM, HUGO said:

. Мисля да пробвам SWF пък да видим.

Не по-добри от валео.

Но може пък да имаш късмет - правят ги на няколко места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира парктроник модула? Умря ми парктроника, като преди това ту умираше ту работеше с движението на колата. Искам да видя първо към модула как са буксите. Не можах да намеря инфо в нета. За allroad facelift ако има значение.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насочил съм се към Б8 за следваща кола, но не мога да открия никъде снимка каква е разликата на S line и стандартна, а и си знаем, че в нашата държава 80% от колите са S line, M power  и AMG  :D. Някой дали има такава снимка?

Интересува ме външно и вътре освен по седалките по какво се различават и как може да се познае? Решетки, брони, прагове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре:
- спортен салон със щампи Sline
- трилъчев волан с емблема Sline

- черен таван
- черен салон кожен или полукожа
- алуминиеви лайсни 

- надписи Sline на праговете на вратите

- спортно окачване

 

Вън:

- друга предна броня с по-големи отвори при халогените 

- решетка с емблема Sline

- прагове

- задна броня с дифузьор

- емблеми Sline на калниците, ако не са махнати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/16/2020 at 5:27 PM, mng said:

но не мога да открия никъде снимка каква е разликата на S line и стандартна,

При Б8 разликите не променят съществено визията.

Гледай да е с 2+ ауспуха, другото няма такова значение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Имам два въпроса свързани с B8

1. Когато ползвам ключа ми светва една малка червена лампичка най-горе над бутона заключи. Предполагам ми е за смяна батерията. Може ли да ми кажете това сам ли да си го сменя или да отида някъде.

2. Сигурен ли е багажника от гледна точка кражби. То реално и да е някои ако реши може да счупи джама и да дръпне седалките и пак да извади от вътре ако има нещо цено.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...