Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Гледам по-нагоре сте коментирали регенерацийте на дпф-филтъра.При мен на същия мотор 2.0 тди 177 коня регенерацийте са между 250-400км(смесено каране).Незнам много ли са начесто или това е от дизел гейта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на 2,0 TDI 143к  - на 800 км. си ги прави дори и да не е загрял двигателя

 

 

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам по-нагоре сте коментирали регенерацийте на дпф-филтъра.При мен на същия мотор 2.0 тди 177 коня регенерацийте са между 250-400км(смесено каране).Незнам много ли са начесто или това е от дизел гейта?
Знаеш ли стойността на ash oil за DPF филтъра?

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте. От скоро карам А4 и имам  проблем. Колата е 3.0 тди. 7 степенен S-троник. 2011-та година.Колата претриса на 2-ра скорост при много ниски обороти. Когато намалявам например да мина през кръстовище, сваля до втора предавка и при подаване на газ тресе като се осеща в задната част. Това се случва в обороти около 800-900 при набиране само на 2-ра. При всички останали случаи, тръгване от спряло положение или с по-висока скорост на 2-ра нямам никакви проблеми. Включва си съвсем нормално. Тресенето изчезва след 1000 оборота и в другите предавки го няма изобщо? Това тресене забелязвам,че сутрин е по-слабо. Моля помагайте, дали е свързано със смяна на масло или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги може ли да помоля някой от вас който е с комби и има тъй наречената щора тип " кучкарник" да  примери дължината й долу където се захваща зад седалката и горе на тавана. 

Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Някой може ли да ми каже да какво служи механизма на снимките? Поне на мен ми прилича на някакъв механизъм за настройка на нещо по седалката, но може и да бъркам. Гледам, че са три "бутона", един е в различна позиция. Това е под седалката на Ауди А4 Б8, комби.

IMG_20210308_181217.jpg

IMG_20210308_181206.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това като отвориш вратата ли се вижда или си надигнал седалката?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си се вижда по принцип... Седалката е в нормална позиция, нагласена спрямо мен. 

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно за какво служи, но е част от механизма. При мен обаче има черна пластмасова капачка над тези "бутони". При теб сигурно е паднала, затова ми заприлича на "нефабрично". :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал капачка над тези щифтове, второ ауди карам такова, все са така. Инттересно ми е да видя какво представлява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно... Днес бяха в друга позиция - средният беше издаден, а останалите - прибрани... Може би е в зависимост от настройките на седалката. А при горната снимка виждам, че под капачката изглеждат всичките прибрани? От какво ли зависи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, възможно ли е да не ми дава индикация на таблото за изгоряла крушка. Примерно задни габарити, осветление на номер. Възможно ли е да е спряна тази функция ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ако е деактивиран DIS-a през VAG-COM всички индикации за изгорели крушки изчезват. Така е със сигурност при Б7-ците, спекулирам че е същото и при Б8-ците.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм изключил да ми показва изгоряла крушка на задните светлини само (заради сложени лед такива ) За другите би трябвало да ме информира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Здравейте, като бъдещ собственик на Б8 имам дилема кой мотор да избера 2.0 150 к.с евро 6 или 2.0 143кс евро 5.

Може ли да ме насочите... 

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...