Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Ми явно никой не се е сетил да го напише в софтуера, като са правили модулите...

То ако имам достъп до софтуера на модулите, с удоволствие бих (пре)написал по няколко реда в доста от тях. Като например условията за стартирането на дневните светлини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на мойта нямам избор, те са DLR няма как да са изключени, но в MMI менюто има опция кога да ми пуска фаровете и съм забелязал, че е доста интелигентно направена, спрямо по- старите поколения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро попаднах на една много интересна тема свързана с B8 http://www.audizine.com/forum/showthread.php/403694-VCDS-amp-Hidden-menu-The-complete-list

Тук са описани почти всички полезни неща, които могат да се променят през VCDS менюто. Конкретно, някой знае ли къде и какво трябва да се пипне, за да се затварят прозорците и шибедаха при заключване на автомобила?

Аз още като я взех моята активирах абсолютно всичко, което позволява конфигурацаята на колата, голям кеф.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с тресенето от 110км./ч. нагоре се оказа доста упорит проблем. Ходовата част на колата ми е като нова, колата тресеше между 115-140км./ч. , отидих на баланс сега е по-зле. Днес съм си запазил час да ми правят динамичен баланс. Не се сваляли гумите, развъртали се до 150км./ч . Ще видим резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде си запазил час? Това с тресенето е софтуерен проблем и при най- малкото отклонение софтуера почва да бъгясва. За маховика да те питам как е? Тези които ние сменихме са с пидобрена геометрия и бе трябвало да се прецакват като първите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пояснявам. Проблема се появява при автомобили с автоматична настройка на твърдостта при различни скорости. Не забелязваш ли как "изведнъж" се показва и при 140-150 "изведнъж" изчезва. Ако проблема е изцяло в гумите би трябвало да е ППЗ на скоростта, но то е в точно определен диапазон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен. Динамичния баланс е истината, колата не помръдва.

 

Аз понеже си държа гумите на хотел в София-ауто и ми ги балансират като ги сменям, значи ли че и на мен ми правят динамичен баланс? Не че имам проблеми, ма да се Фала, щот звучи добре.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже си държа гумите на хотел в София-ауто и ми ги балансират като ги сменям, значи ли че и на мен ми правят динамичен баланс? Не че имам проблеми, ма да се Фала, щот звучи добре.  :hilezh:

Попитай ги.

Много готин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да си сменя километража, защото ми е с монохромен DIS дисплей и да сложа с цвртен, но разбрах, че след това трябва да се обучи или прекодира.... някой може ли да ме насочи къде да направя манипулацията?

Автомобилът е AUDI A4 B8 2.0 TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми хвана интереса- http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11365674198796876&f1=details&slink=3c45ml

Ще трябва сериозно да се запозная с качествата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че е на Горубляне.Не съм много запознат с б8, но ми е интересно, че е ръчка.Доста стегната изглежда, но не ми се вярва да е на тези километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми хвана интереса- http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11365674198796876&f1=details&slink=3c45ml

Ще трябва сериозно да се запозная с качествата им.

 

Ами това си е една вирната A4 B8... няма въздушно или магнитно окачване и отвънка изглежда малко по различно заради веждите и праговете

 

Платнени седалки с ръчка, базовия климатроник с базовото аудио. монохромен фис, обикновен волан (не мулти), без MMI... типична кола като за "прагматичен" немец - отвън хваща окото, отвътре глад и мизерия :)

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...