Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Колеги къде в София сменяте маслото и филтрите на тези коли. От скоро съм собственик на А4 Б8 2.0 ТДИ  и трябва да сменя тези консумативи. Ако можете да ме ориентирате ще съм ви благодарен.

 

Поздрави, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа как направиха 3ма колеги от форума със същите коли последния месец.

Обадиха ми се, взехме всичко с остъпки и им уредих са сменят нещата в Юнитрейд. По този начин хем се взимат оригинални неща с отстъпки, хем се ползва сервиз където ти подпечатват книжката, а и работи на по-ниски цени за труд от Порше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! На скоро възникна един въпрос със сребристите лайсни около прозорците. Забелязал съм, че са доста податливи на външни въздействия и много лесно им се нарушава най- горният слой - с една дума надраскват се лесно. Имате ли подобни наблюдения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ще ги правя черни, не го понасям този хром. Много ме дразни как седи колата с така наречения гланц пакет, а и се драскат и матират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно ли толкова лесно се драскат и матират? Аз се опитах да матирам едни такива лайстни от моята кола с шкурка и не можах дори и да ги надраскам  :hilezh:

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От безконтактно миене се матират.Аз абсолютно винаги си мия колата на гъба и нямам този проблем, но не ми харесва как стоят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

По темата с лайсните, аз вече нямам хром никъде по колата и съм много щастлив от новата й визия.

Вчера за пръв път ме изненада неприятно. Имах пътуване из страната, 200км. след като бях тръгнал спрях, имах една среща след 1 час паля колата и тръгвам. След 10км. започна да ми мига лампата на подгревните свещи, което е индикация за проблем. Работата на колата не се промени по никакъв начин. Отворих google и се разчетох за евентуални причини. Най-често това са повреден датчик мерещ налягането в DPF-a или заминал ЕГР клапан. Звънях на шефа на сервиза на Порше, той потвърди, че това са чести болежки.

След гасене на колата индикацията изчезва и след определен период светва пак като ми направи впечатление, че го прави на ниски обороти.Забелязах, че при гасене колата се разтриса доста повече от обикновено, което ме наведе на мисълта че дросел клапата не е наред. Покарах още 100км., колата върви и харчи нормално. Като пристигнах махнах кората и чух, че като подам газ 10тина секунди след това ит дросел клапата се чуват разни нехарактерни щракания. Поразгледах разни схеми и както и предполагах самата клапа я задвижват едни зъбни колелца, които се изронват.

Днес имам да се прибирам, надявам се да не направи някакъв проблем. Четох в разни форуми, че хората със седмици си карат така колите. Имам час за понеделник в Порше, дросела го има наличен - 400лв., сменям го и пак ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продал съм доста дросели за този мотор за коли на по 50-60 000км. Зъбчетата са от гадна пластмаса и стават на сол.Номерът е заменен и новият дросел е определено подобрен.

Не се съмнявам че е това, чувам как щрака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самодиагностицирането се оказа правилно. Грешката беше в дросела. Сменихме го за 5 мин. и готово, на 3 болта е, всеки може сам да си го смени. Ако частта е нова НЕ се налага адптация, ако е втора употреба задължително като тогава не е сигурно и че ще успее да се адаптира. Тъй като е чест проблем да знаете, че последния номер на частта е 03L 128 063 E . Разликата е в това, че самата клапа вътре е олекотена и не товари механизма.

Така и така се бях заиграл с колата, активирах си много полезна екстра - автоматично сваляне на долу на дясното огледало при вкл. на задна и след 10тина км./ч. пак си идва на нормална позиция.

Това е екстра само при колите с памет на седалките, но при Б8 някои модули пак поддържат тази функция. Супер лесно става, така че си заслужава да се пробва.

" Door Elect, Pass., Long Coding, Byte 4. If the byte has value 40 (cars without electrically folding mirrors), change it to 4C. If the byte has value 50 (cars with folding or folding/dimming mirrors), change it to 5C. Afterwards when reversing and the mirror knob is in passenger position the passenger side mirror will tilt while on reverse to better show the curb.

Ако с 4С не става, пробеайте с 44, при мен така се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от градското - къде, как, по кое време.Аз в градското включвам и околовръстното и така поставени нещата ми е между 7 и 9.5л./100км. Виждам и 10 и 11, но това е на много къси отсечки и работа на място на климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, моята също гори в такива диапазони градско в Троян. Немога да разбера как с толкова съвременни технологии неможе и да се доближи до ниският разход на стария AFN мотор! 

Относно екстрите които могат да се включат допълнително с ваг-кома, скоро открих в един чужд форум, че може да се пусне визуализация на парктроник само със задни сензори.  

 

[10] Park/Steer Assist
16 Security access -> 71679
Do It
07 - Coding
Byte 0
bit 4 0->1


This works and now I can see in the MMI the graph with the rear sensors.

My park assist is :

Part No SW: 8K0 919 475 B HW: 8K0 919 475
Component: PARKHILFE 4K H06 0010

 

При мен номера на парктроник релето е: 8K0 919 475 Q
Compoent: PARKHILFE 4K H06 0070

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам защо подобен разход ви се струва висок.

Ако сравняваш с АФН, имай предвид, че Б8цата е по-тежка, 33к.с. отгоре е и най-вероятно я караш с по-широки гуми.

На мен ми вдигна разхода с почти 0.5л./100км след като от 245/40/18 преминах на 255/35/19.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е има разлики в теглото и конските сили, но на книга дават много ниски разходи а в действителност те са невъзможни за достигане, дори и като я докарвах от Германия с техните хубави нафти, пътища и заводския размер гуми 225/55/16. След като смених 16-ките с 225/50/17 ненамирам разлика в разхода.  Като оставим разхода на страна съм много доволен от обезшумяването на купето както към външни шумове, така и от шумове на двигателя (все пак от 5 години карам джип и разликата е огромна).  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! От скоро съм член на този форум и това ми е първото запитване. Понеже видях че заглавието е за въпроси относно -А4 ки аз имам един много важен въпрос, понеже смятам да купувам такова и той е : Ауди А4 (2002, 2003) бензин или дизел (съобразно разход, поддръжка и т.н. )

П.п. Ако може безпристрастно мнение. 

Благодаря, предварително !  :balloon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,аудито за което питаш по-скоро е А4 Б6,не Б8 :погледни темата б6/б7 а в раздела какво ауди да си купим има колкото искаш теми и спорове по тях.късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,И аз съм нов собственик на А4 Б8 2.7 тди :) . Колата е просто уникална.Имам едно питане.

Днес като карах и си пуснах пръскалките за прозореца и ми се пуснаха и тези които измиват фаровете.Има ли как да се пускат отделно.Смисъл ако искам да пусна само за прозорци или само за фаровете.И още нещо забелязах,че не ми се прибраха тези на фаровете (беше градско каране и реално нямашя силно челно съпротивление) това дали е нормално :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се настройва през VAGCOM-a: в момента са включени да измиват и фаровете първия път след като си запалил колата, ако ксенона също е включен... т.е. когато си само на day lights не прави така.

 

Пръскалките на фаровете се прибират от едни пружини под тях, не е от въздушното съпротивление - ако не ги ползваш често може да са натрупали разни боклуци и да пречат на прибирането... или да имаш друг проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...