Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Май ще излезе така. Въпросния проблем се случи около отсечката Чирпан Стара Загора, която е с ограничение 90 км. Гледах интервю по телевизия и хората също се оплакваха от подобен проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, отскоро карам а4 с 3.2 фси мотора от 2008г. Ръчка и куатро.
Забелязвам че ако оборотите паднат под 1000 докато съм на скорост и настъпя газта се получава придърпване (прекъсване).

След 1000 оборота всичко се оправя. Свещите ги смених, не е от тях.
На старото ми ауди (2.4 мотора) имаше подобен проблем до около 1500 оборота и след смяна на запалителни кабели се оправи. На този мотор доколкото съм видял кабелите и бобините са в едно и се сменят наведнъж. Друго което си мисля е да не би помпата за високо налягане на горивото да прави мизерии при ниски обороти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ти каква марка купи?

Гледам по сайтовете че са по около 50лв парчето на NGK, което ми се струва доста малко и се чудя дали не са ментаци.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/20/2019 at 11:42 AM, hristo__ said:

Друго което си мисля е да не би помпата за високо налягане на горивото да прави мизерии при ниски обороти?

Трудно ще е това проблема. ЕКЮ-то може да си вдига  времената на дюзите при ниски обороти и ниско налягане.

Бобини се гледат по време на движение - пускат се misfire броячите на всички цилиндри и ако нещо мигне, се насочваш към този цилиндър.

Принципно има ли бобина за смяна, най-добре да се сменят всички. Марката е Беру и е около 50лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах с комютър в движение за misfire, но се появиха общо 5 броя на различни цилиндри и то за 30мин каране, т.е. не може да се прецени така. Най-вероятно като стане студено ще се разбере по-лесно.

 

Отново имам въпроси:

 

1. Днес си ъпдейтнах MMI до 5570, но като свържа телефона с блутута все още ми се показват само телефонните номера без да излизат имената на контактите. Така ако трябва да набера някой не мога да се ориентирам кой номер е... Телефонът е с Android 9 и съм позволил достъп до контактите от опциите на блутута.

 

2. Записах на Verbatim DVD-R с минималната поддържана скорост 3х последните карти за навигацията, изтеглени от тук (връзка), но като заредя диска в устройството в багажника ми казва че няма вкаран диск за навигацията. От диска ли е проблемът или от картите?

Редактирано от hristo__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтрий цялото history на самия телефон, ако не помогне и блутута от колата и му направи pair отново и би трябвало да излезнат номерата заедно с имената на дисплея на ММИ.

 

Относно навигацията и дисковете - трябва да ги записваш на 1-ва скорост (не става с всяка записвачка) за да се четат - има няколко теми в раздел Техника/Електроника как и с какво се записват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 При мми мисля, че записвачката не е проблем. Аз съм ги записал на 10х ( това е най - ниската скорост на лаптопа ми ) и диск какъвто имах под ръка и всичко работи без проблем. Така, че или файла е повреден или не е записан както трябва. Мога да пратя работещ файл или направо готови дискове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

може да ми кажете дали за B8 има задни брони който да са менте. В един сервиз ми споменаха че имало някаква щамповка по която си личало дали бронята е оригинална. И съответно ако си взема менте броня това по някакъв начин ще има ли значение, ако не личи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че за пореден път ще успамя тема но ми се случи авария и ми трябва помощ. Днес гумата ми рязко спадна до джанта. Не знам дали е спукана или е заминал винитила. Смених си аз гумата с резервната, но се оказа че резервната ми е малко по голяма от другите и колата е леко на криво. Отказах се да карам така само исках да пробвам да запаля и да преместя колата 10-20 см. и хоп колата не иска да запали и дава parking brake malfunction, а аз ръчна не съм пускал. Може ли да ми кажете дали това е свързано с по големия размер на резервната гума и като докарам поправената гума дали ще изчезне.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам следният въпрос за темпомата на Б8.5 фейслифт с мултитроник - когато го спра за да намаля малко заради пътната оставка и например от 140 сваля до 120 и след това натисна resume, колата връща 1-2 скорости, вдига 4000 оборота и си мисли че ми е много важно незабавно да вдигне до 140. Има ли как да се избегне това - наскоро пътувах с колега със същата конфигурация и той пускаше на стептроник преди да даде resume, за да не си играе колата със скоростите, но не ми се струва много удобен този подход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Моля помогнете с разчитане на теизи грешки и евентуално тяхното отстраняване. 

Проблема с A/C то е, че не духа студено, заредих го с фреон и няма течове. Като зачона да карам във високи обороти или на дълго каране с по-висока скорост, тогава вече се разбира, че има климатик.

За P201500 четох във форума и видях видео, че трябва да се свали и почисти някаква част. Колата я имам от 2 седмици и ще съм благодарен на всякаква помощ. 

Screenshot_20190827_174401_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20190827_174335_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20190827_174345_com.android.gallery3d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.08.2019 г. at 15:20, toni0001 написа:

@fifipaldi може ли малко инфо цена, и къде може да бъде монтиран темпомат на audi a4b8 avant  2009g.avtomat 3.0TDI?

Благодаря!

toni0001@abv.bg

Благодарности на fifipaldi,за бързата и качествена работа .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...