Jump to content

Ауди А4 Б5 Проблем с пепелника


donpetkov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

бях на автомивка и там ми отвориха пепелника да го почистят и не може да се затвори повече.

Аз не го ползвам,и никога не е ползван,но ето че се случи.Преди съм го отварял понякога и не е имало проблем,отваря и затваря с лекота.

 

Дали някой е поправял подобен проблем,и да сподели как се е справил?

Ето и видео:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СПоред мен не е поставен правилно,отсрани нали виждаш като палче което е,натиска се зада излезне вътрешната част,изкарай я и я сложи на ново като почнеш от лявата страна към дясната,така мисля че се слага..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,но не е това.

Не пречи самият пепелник/той си кликва в леглото чудесно/,

нещо опира  на цялото чекмедженце като стигне до някъде/както се вижда от видеото/.

Много опити правих,и не се вижда къде опира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади го целия и виж дали всичко е наред с механизма и пластината за връщане.

Ако по някаква неграмотна случайност са решили да го извадят (цялото плъзгащо чекмедже) в автомивката и после неграмотно са решили да го поставят може да не са го вкарали в улеите.

На мен ми прилича все едно е пепелник от 1ДИН сложен на 2ДИН т.е все едно не се побира там и е сменен но няма как щом казваш че си е работил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как да го извадя,

а и не ми се човърка след като не знам дори как работи механизъма.

Може би е най-добре ако има някой от София който е разглобявал такъв пепелник да го погледне.

 

В автомивката не са вадили целият пепелник,аз бях там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го вадих наскоро,ама поставянето му обратно и заклинването на пластината за връщане е малко кофти.

Иначе в отворено състояние внимателно издърпваш напред (т.е навън) и би трябвало да излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се пробва ей така да видя какво ще стане.Иска ми се по-подробно насочване към проблема,като например;

-първо натиска се тук......

-второ ще се отвори нещо си....

-трябва да направиш  еди си какво....и т.н.

 

Благодаря



Възможно ли е някакъв боклук да е влезнал там или счупена пластмаса ,за да пречи

Виж дали има някаква счупена пластмаса която пречи,или нещо подобно е може би мислене в правилната посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей голяма мизерия,

никой не дава адекватно мнение.

Кажете къде се събирате тази седмица в София,за да докарам колата и някой да я погледне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,

чел съм тази тема,но не става ясно и там.

Те колегите си разглабят половината конзола за да махнат пепелника.

При някои се получава чрез издърпване,но мисля че е за преди facelift модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си се ориентирал, че е друг тип пепелника не като на старите б5 с пружини. За този трябва да сваляш декорацията на таблото. Ето как се разглобява всичко http://www.audiworld.com/tech/elec152.shtml

Няма как да стане по-лесно при теб. Успех в начинанието и не се плаши, не е толкова страшно колкото изглежда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшна процедура викаш? 2 болта, 3 щипки и 5 букси дето после няма как да сбъркаш щото са по цвят а и не влизат на друго място. Единствения "проблем" ако мога така да го нарека са инструментите за вадене на касетофон.дето струват 3-4 лв, могат да се заменят с 100 други плоски и тънки неща, могат да се изрежат от ламарина, някой колега да услужи или като минаваш покрай някой аудио сервиз ти извадят касетофона.

Не е драма никаква колеги не се плашете от снимки с много кабеляци.

Само е добре да знаете кода на касетофона защото може да се заключи след като се откачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си се ориентирал, че е друг тип пепелника не като на старите б5 с пружини. За този трябва да сваляш декорацията на таблото. Ето как се разглобява всичко http://www.audiworld.com/tech/elec152.shtml

Няма как да стане по-лесно при теб. Успех в начинанието и не се плаши, не е толкова страшно колкото изглежда :)

Благодаря ти,

утре ще пробвам.Ако се справя ще напиша как съм се справил.

С пожелания за приятна вечер на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...