Jump to content

Малко инфо за 2.7 TDI


Recommended Posts

Колеги търся компетентни мнения за горепосочения двигател. Става въпрос за периода 2005-2007 г. За другите мотори има доста изписано ,но за този нишо не намирам. Конкретно ме интересува обслужване (доколкото знам е с верга ) разход ,вероятни неприятни проблеми както и надежността на самия мотор.

Благодаря предварително . :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искате да кажете ,че 2.7 и 3.0 нямат разлики ?!? WTF тогава няма никъв смисъл да се гледа тоя мотор .Целата ми е да си намеря двигател с мощост м/у 170-190 к.с. и нормално с по-малък разход от 3.0 ТДИ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Точно това и търсех .Лошото е ,че има 2-3 обяви и едната от които е автомат...

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за това  http://www.cars.bg/c290090 (съмнително ниска цена) и това

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11371492166257905&f1=details&slink=3dnnc1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Смятам ,че А6-цата ми е голяма притеснява ме също и въздушното окачване ,а и понеже съм мазохист пак искам да си взема А4 (откраднаха мойто май месец( купих го март и по ирония на съдбата е второто ауди което ми гепат в разстояние на 3 години) Карах б7-ца и ми допада изцяло ,но 2.0 ТДИ мотора ми е слабичък .

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако може да се ремонтират, да вземат да станат на 3.0 

Ако наистина всичко им е еднакво то смисълът от 2.7 е само в по-малкия данък и теоретично по-малкия разход. Като каза Shpeksi с предно и ръчни гаранция ще е по-икономична, ама автомат + комби + куатро + пълна кола + висока скорост + изпреварвания + баири = по-скоро не. Аз също се питам какви са разликите, в т. ч. и обслужващите агрегати на двете модификации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Киро,хвани Боби и ела да ти покажа моята.

А6 2.7 Авант.Разхода определено е под този на 3.0 ТДИ,а като динамика,за мен е напълно достатъчно 180 к.с. и 380Нм.

И понеже чакаш бебок или вече имаш,не знам,горещо ти препоръчвам да вземеш А6 авант.

Аз си продадох А4 и взех А6 по тази причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми се вижда безмислено да поддържаш 3.0тди, а да караш някаква скопена негова версия. 

Колко пак да е скопена.

Разликата във вървежа не е чак толкова голяма за да сипваш 2+ литра на всеки 100км.

 

И на мен ми се вижда безмислено да купуваш кола която неможеш да си позволиш и да разхищаваш 20+ литра гориво,а в същото време да неможеш да побереш едно детско колело да речем,без да се налага да го разглобиш.

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в разхода идва от трансмисия и задвижване, надали от това че едната кола е с 3.0 ,а другата с 2.7 

Редактирано от netizen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пак да е скопена.

Разликата във вървежа не е чак толкова голяма за да сипваш 2+ литра на всеки 100км.

 

И на мен ми се вижда безмислено да купуваш кола която неможеш да си позволиш и да разхищаваш 20+ литра гориво,а в същото време да неможеш да побереш едно детско колело да речем,без да се налага да го разглобиш.

В сравнение с 3.0тди си е скопена.

Сигурно визираш мене с тия грешни твърдения. Мога да си я позволя, не ми харчи 20 или повече и детското колело си го събирам идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм визирал никой!

А ти препозна ли се в описанието,та реши да отговаряш? :hilezh:

Естествено, в темата ме убеждават в същото откак я взех. В допълнение и че не върви.  :hilezh:   :hilezh:   :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...