Jump to content

Проблем с климатика a4 b6


yavkatapk

Recommended Posts

Здравейте,

имам проблем с климатика от 1 седмица климатика работеше без проблеми, но от 1 седмица отказа да се включва минах до 1 сервиз и там го закачиха и ми казаха, че трябвало да се допълни напълниха го целия със фреон, но пак компресора не искаше да се включи от там на другия ден отидох в друг сервиз в които пак я закачиха и пак същото след това я момчето откачи някаква букса (не съм много запознат) и я напръска със спрей запалих колата и компресора се включи за няколко секунди и пак изключи закачи лаптопа и отчете грешка на някакъв клапан (мисля че беше регулиращ клапан).

Обаче ми направи впечатление, че откакто напръска буксата със спрея климатика сега се включва само при обороти над 1100 и започва да духа студено изключа ли от скорост и оборотите застанат на 900 компресора изключва.

 

Помагайте какво може да е че на тая жега не се издържа колата е a4 b6 AVF мотор 1.9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може ли поне някой да разясни дали на компресора са 2 букси една за високо и една за ниско налягане понеже не съм запознат да не би за ниското налягане да е клеасала буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,

карам А4  Б6  АВФ мотора 1.9 ТДИ 131к.с.   и вече минах през въпросния клапан.Нарича се електронен клапан и регулира потока на фреона чрез три отвора с различно сечение по електронен път.Ако твоята машина е същата, то клапана е един!

На мен ми обясниха, че с  времето и от мръсотията се задръства и блокира  . Аз го смених , но резолтат нямаше от това :(

Още съм без клима и тук апелирам всички колеги от форума, ако познават адекватни майстори в София да препоръчат!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как познахте, че клапана е за смяна? Пробвахте ли компресора на тестер за постоянно зацепени компресори?

Повреден компресор със стружки в системата поврежда и новия клапан.

 

Намери сервиз с тестер за постоянно зацепени компресори за да ти кажат какъв е проблема, а другите хвърлят боб за да диагностицират тези компресори.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не бъда "черния" пощальон ама решението е нов компресор на старо , търсете ги по ЕТКА номера  ... аз два пъти минавах през тоя филм .. като първият път не ми промиха системата . обезателно го направете преди монтаж на новият компресор/клапан .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет колега,

карам А4  Б6  АВФ мотора 1.9 ТДИ 131к.с.   и вече минах през въпросния клапан.Нарича се електронен клапан и регулира потока на фреона чрез три отвора с различно сечение по електронен път.Ако твоята машина е същата, то клапана е един!

На мен ми обясниха, че с  времето и от мръсотията се задръства и блокира  . Аз го смених , но резолтат нямаше от това :(

Още съм без клима и тук апелирам всички колеги от форума, ако познават адекватни майстори в София да препоръчат!!

 

да същия модел е колата климатика работи само когато оборотите са над 1500 иначе не духа студено 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Минутки за реклама: 

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=44549

 

Пичовете са много добри, аз си обслужвам климатика при тях. Само дето си пазете час, понеже поради факта от предното изречение , имат доста работа. 

Поздрави.

Редактирано от spitfire924
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сряда ще е я карам в едни сервиз за климатици намерих погледнаха я в събота и казаха, че ще го оправят пък ще видим дано да е така има ли новини ще пиша 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес ходих при майсторите и след дълго ръчкане по климатика накрая дадохме директен минус на въпросния клапан и климатика си заработи идеално както на ниски така и на високи обороти обаче като включим econ перките спират, но компресора продължава да работи и затова, го махнахме директния минус. 

 

Вие какво мислите какъв е проблема 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не разбираш и като гледам какво правиш по-добре намери някой, който разбира, за да не ти излезе скъпа тази икономия от майстор.

Дадох ти достатъчно насоки, но ти така и не намери майстор, познаващ постоянно зацепените компресори и разполагащ с тестер за тях, а те не се проверяват с :

 

след дълго ръчкане по климатика накрая дадохме директен минус на въпросния клапан

 

а с необходимото оборудване и знания.

Както сте тръгнали ще повредите още нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в перник обиколих всички видове сервизи за климатици и никой нищо не може да ми каже защо на ниските обороти го няма климатика, а само на високите се пуска 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Проблема още не е решен закачихме компресора на стенд работи идеално монтирахме го на колата неще да работи работи само на обороти ако не подаваш газ веднага спира компресор и перки дадеш ли газ идва всичко 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресорите са им супер проблемни! Само нов решава нещата според мен...

Ама при теб щом все пак тръгва има надежда! Виж колко сервизи ти дадоха в София какво чакаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислех че може някой да се е сблъсквал с такъв проблем.

В обороти над 1000 климатика работи идеално перките се включват и вътре си прави ледена епоха, но щом отпуснеш газта 900 оборота спира всичко спират перките и компресора 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управлението на перките гледахте ли?

Над перката има един топлинен датчик може и той да прави мизерии

Ако перката не тръгва няма да тръгне и компресора....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърде вероятно е да е то.

при мен беше заминало и перките не тръгваха нито голямата нито тази на климатика. но мисля че компресора си работеше.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...