Jump to content

ГИ Тамона - проблем с настройка


Recommended Posts

Ще помоля Alex84 да каже от къде си е свалил версия на тамона с български език, защото при свалената от мен версия не ми предлага български.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Алекс, я сподели кой е този газаджия който е толкова некадърен (или немарлив), че ти сам успя да си оправиш проблема и настройките а той уж майстор ....

Питам за да не пращам никой там.... и защото мога да ти кажа кой ще ти оправи Тамоната в Бургас, и аз съм с такава вече 1 година и за сега съм доволен. Имам още една година гаранция.....

Редактирано от Boiski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл, човекът ми беше приятел и заради това му се доверих, нищо че знаех, че не е от най-добрите газаджии :)
Оправих си колата, сега си върви без проблеми. Имам спад на мощността над 5500об, но по нататък ще се занимавам и с това, че сега зимата не ми се разправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам да ви попитам нещо.
Значи нещо ми се струва, че при потегляне колата няма много мощност - в смисъл в интервала от 1000 до 2000об. на 1-ва предавка. Като я задържа например на 1300об. и натисна газта на първа предавка нямам проблеми, колата си поема супер, но при потегляне нещата ми се струват, че са по-зле.
Искам да попитам кое точно трябва да донастроя и ако трябва да пипам наново таблицата, то къде точно да я променя.
Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам няма да се справиш.

Трябва ти втори човек, който да кара колата, а ти да гледаш. Включи корекция по мап и на различни режими на работа доближаваш възможно най - много времената на бензиновия компютър приблизително еднакви на бензин и на газ. Използвай графиката.



Това при положение, че си догодил правилно съотношение на размер на дюзи и налягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги от скоро съм с това ги имам кабел и софт ако може малко помощ за добра настройка на газта.колата е ауди а4 б5 1.8 125 авант 1999 година

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За добра настройка че в момента сутрин като превключва на газ предърпва забива носа докато не загрее колата и разхода е много голям според мен с 26 27 литра газ минавам от 160 до 180 км смесен разход.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често проблемите при прехвърляне се оказват от рейката. Все пак трябва да се види.

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела не прави газаджията,колегата коректно ти е обяснил но за да не се моташ отиди при такъв компетентен да ти направи преглед,ако е финансов проблема обясни и мисля че ще те разбере и ще диагностира за да останеш доволен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес смених ламдасондата и пуснах автокалибровка с клил газ.как ви се струват настройките?2c6dc0de13838877c8767e0a682f99d6.jpg

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв изпарител си? Пусни снимка само на бензин и после на газ.

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги това е от снощното ръчкане :) дайте някакво мнение добре ли е настройката, и това че не пали сутрин от първия път дали е свързано с газовото.c8f55b3a25913244281f216fcd0e70be.jpgd706f97f0664e4b03defbf380adf1e51.jpg024e59cce0cc7e242f738af313a021b0.jpg5e54ae8f8d90ade8f6c21bc6c04a847d.jpg3bb0fa52f2e162e84ff2a1eb1a3ba7e7.jpg853a6cd3f68be5467b41165bee3c573a.jpgf74685a6a0eca1a704d457b605f5fdaa.jpg7e5eef84f045afd74aebdb56814bc34d.jpg29dba709b2f1ffde13accd647a3b70cc.jpg02b62a62690a4771a4367080d9273019.jpgfe7fa7fadbe54efbcb25a4da0eb90fed.jpg9227b1a4504f17879d1dc8f57425c882.jpg1b8fc465a5ffe85ed7c64a8c0f45842e.jpg

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко, това е Тамона. Няма да видиш газова карта. На нито една от снимките не личи колата на на какво гориво работи в момента, съответно няма как да му кажеш на колегата какво да направи.

И на мен мо се иска да си снимам гърлото и да го пратя на лекаря, ама уви...

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне другите настройки добре ли са,раделител 1:4 каквото и да значи :) има и друг профил записан в компютъра там този раделител е 1:2

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

 

Колата е  2,0L 115 коня, компа е Тамона, Валтек 3ома, не знам на колко са разпробити, двата филтъра са сменени.
Пали малко трудно на бензин, когато е карана на газ предния ден. Иначе ако я карам само на бензин, пали лесно. Струва ми се, че настройките на газ не са добре и за това бърка бензиновия комп. Не намирам почти никакво инфо за настройки на Тамона.  Имам кабел и софт, варианта с газаджия ми е ясен, втора кола ми е и ако помогнете с настройките, ще съм благодарен!

F1.jpg

F2.jpg

F5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конкретния случай, не знам тази система каква е, още по-малко софтуерът, с който се работи, но ако бензиновите времена при работа на газ на празен ход наистина са 1,98, то някой си е оставил пръстите и наистина ще имаш проблеми с тримовете при запалване на другия ден. Ако съдим по напрежението, тези времена са без някакви сериозни консуматори, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...