Jump to content

Турбо


gospodinow

Recommended Posts

Здравейте имам един въпрос от елементарно естество просто не разбирам и искам да попитам , ако сложа спортен въздушен филтър ще се чува ли турбината по добре ? понеже моита а4-ка е 97 година старата модификация и слабо се чува мерси !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е готино да си чуваш турбото готино е,ама това е наистина признак за някакви болежки при бензиновите.Мойто турбо не се чуваше ама грам преди смяната на маслото,сега с новото масло което май май е менте ( става на пиКоч като загрее малко ) свири като на дизелов мотор турбината,но ще го оставя да посвири още 2-3000 км и слагам читаво масалце

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как тогава аз си чувам турбината от 4 години насам, пък още не е родила? 

Много фактори играят роля. Примерно може да нямаш катализатор и да го чуваш. А  и това че се чува не означава че трябва да "роди". Просто  читаво турбо не трябва да се чува. Сменяли сме ново турбо на АЕВ и не се чува изобщо. А мойто и то си свири доволно  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето с конусен филтър си се чуваше стабилно турбината при отпускане на газта, без катализатор съм и скоро след това почна да гори дооооста масълце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че когато колата е на газ,вътрешноста на катализатора изгаряла много бързо и може за това да е почнало да ми се чува турбото,но определено миналото лято не се чуваше ама грам,сега си свисти и от най лекото настъпване на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отпуснеш газта, чуваш, разтоварването на турбото, защото си с конусен филтър, ако си с нормален, не се чува. А как разбра че от турбото харчиш масло, мойта харчеше до 0.500 мл. на 1000км и не беше от турбото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги карайте и щом върви да не ви е.е дали се чува  :hilezh:  Се пак не караме чисто нови коли.  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...