Jump to content

От спортно окачване към нормално


mz1

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да премина от супер туринг към нормално окачване защото колата ми е неприятно ниска.Освен амортисьори и пружини друго трябва ли да се смени колата е седан куатро.Окачването е ново но дори визането и излизането от гаража е кофти,не ми се мисли какво ме чака зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ако ти се прави както трябва си вземи и амортисьори и пружини, но и само пружините да смениш няма да имаш проблеми, просто ще вози една идея по твърдо. :)

п.п. между другото имам два предни амортисьора и пружини от оригиналното окачване, които останаха от мойта след като сложих спортно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четири броя пружини ли имаш и ако да то каква ще е цената им?Аз до сега карах 100с4 и тази а 4 вози доста твърдо представям си ако след смяна само на пружини почне да вози още по-твърдо то направо незнам.Амортисьорите са нови и хубави така, че ако може не бих ги заменил просто искам да е както трябва и да не се влачи по асфалта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Няма как да вози по твърдо. Ще вози доста по меко, дори и само пружини да смениш, като са ти хубави амортисьорите недей ги сменя. А за цена незнам, не съм ги пускал за продан, и да 4 пружини са. Ако се интересуваш пиши на лс може да се разберем нещо. Поздрави.

Редактирано от Boxa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на моите пружини, предните са подсилени, задните обикновени, понеже нямаше подсилени, возията се подобри значително, задната част минава доста по-меко през неравности и сега малко ме е яд че взех подсилени пружини. Просвета се промени много, повече от пред 10 см., задните с 8 см. Вече почти не си личи разликата защото двигателя явно е посмачкал предните пружини и се надявам да не ги мачка още!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменят се пружините+амортисьорите,ако искаш наистина да изправиш колата и да не се влачи по асфалта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Аз съм с мотор 1.9 дизел 131 коня- комби спортно окачване.Купих пружини и амортесьори от седан 1.8 бензин 4 х4 - Смятате ли че би се вдигнала колата? От тази дето ги свалихме с мойта разликата беше 6 см. височина в полза на седана???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде де колеги дайте малко мнения няма ли някой механик тук дето да е сменял ?Много хора прегледаха никой ли няма да даде съвет аз като ги сменя ще напиша какъв е резултата за да мога да съм полезен на някой друг колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също минах от 1ВЕ на 1ВА окачване, само сменяйки пружините. Доволен съм. Хем вози малко по-стегнато от заводското 1Ва и е по-устойчива, хем мога да си се катеря по бордюри и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с мотор 1.9 дизел 131 коня- комби спортно окачване.Купих пружини и амортесьори от седан 1.8 бензин 4 х4 - Смятате ли че би се вдигнала колата? От тази дето ги свалихме с мойта разликата беше 6 см. височина в полза на седана???

Няма да стане, не си спазил товарителните индекси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Колега дай малко инфо какви да взема щом си наясно с индексите,какви да взема?Тези които взех са с 2 розови и едно бяло и едно синьо квадратче.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-точно е да намериш кола със същия мотор, купе, задвижване и сходно оборудване. От нея взимаш нещата ако са в добро състояние и това е.Дори и най-малкия компромис с килограмите да направиш ще е грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Нови задни пружини колко биха стрували?И нужно ли е да сменям амортесьори?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди а4/б6.АВФ МОТОР 1.9 ПД 131 К.С.

Сменихме окачването от спортно на нормално,колата е дизел комби,взехме окачването от бензин куатро седан вдигна се с 6см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпред от земята до ера на калника 64см. С новото 68,5.Отзад 63-69 с новото. Цветен код на спортното 1 синьо 3 зелено на новото 2 розаво 1 бяло 1 синьо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги ... търси се някой мераклия, за бартер - стандартно за спортно окачване. Днес както и подозирах, разбрах че съм с въпростното спортно ... червени амортесьори, а колата ми трябва да има клиренс и искам да сложа стандартно, даже може с подложки и тн. Ако някой има интерес, да ми драсне на ЛС. Държа само на читави окачвания, тъй като моето е в перфектно здраве, като под окачване говорим пружини и амортесьори ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...